Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Steel Division 2 – wymagania sprzętowe

Paradox Interactive ze studiem Eugen System pracuje nad kontynuacją udanej strategii wojennej z 2017 roku.

Mowa o produkcji Steel Division: Normandy 44, która spotkała się bardzo ciepłym przyjęciem graczy. Opowiadała ona o wydarzeniach II wojny światowej, a mówiąc dokładniej o walkach w Normandii. Część druga skupi się natomiast na froncie wschodnim.

Steel Division 2 – informacje ogólne o grze

Gra, podobnie jak część pierwsza, ma być strategią turową, w której akcje obserwujemy z kamery zawieszonej bardzo wysoko nad mapą. Można ją jednak znacząco przybliżyć, by obserwować działania wojenne z bliska.

 • Producent – Eugem Systems
 • Wydawca – Paradox Interactive
 • Data premiery – 2019 rok
 • Tryb gry – single player i multiplayer

Steel Division 2 – fabuła, mechanika, detale

Jak wspominaliśmy, w grze wylądujemy na froncie wschodnim. Steel Division 2 opowie o Operacji Bagration, która odbyła się w 1944 roku. Polegała na ofensywie wojsk sowieckich, która dotarła aż pod Warszawę. Warto podkreślić, że w operacji brały udział również wojska polskie. Gra ma nam zapewnić możliwość pokierowania działaniami na ogromną skalę. A wszystko to w niezwykle realistycznej, atrakcyjnej oprawie graficznej.

Mowa tu zwłaszcza o głównym trybie gry, czyli kampanii przygotowanej dla jednego gracza. W jej ramach, realizujemy zróżnicowane działania i dowodzimy dostępną armią. Atutem gry mają być olbrzymie mapy, rozciągające się na obszar nawet kilkuset kilometrów kwadratowych. Wszystko to sprawia, że o powodzeniu naszych działań zadecyduje umiejętne planowanie każdego ruchu.

Ogólna rozgrywka odbywa się w systemie turowym. W tym czasie musimy przygotować strategię, rozmieścić jednostki, zadbać o zaopatrzenie, a także wydać wiele innych rozkazów, które pozwolą lepiej przygotować się do walki. Jeżeli chodzi natomiast o działania wojenne, rozgrywka realizowana jest w czasie rzeczywistym. Dzięki temu możemy cały czas obserwować, jak radzą sobie nasze wojska w konkretnych obszarach i w razie konieczności wydać stosowne rozkazy.

Wzorem części pierwszej, wszelkie potyczki mają wyróżniać się ogromnym rozmachem, co powinno zadowolić przede wszystkim miłośników II wojny światowej. To jednak nie wszystko, ponieważ poza kampanią dla jednego gracza, twórcy przygotowują również pojedyncze bitwy oraz rozbudowany multiplayer, w ramach którego będziemy mogli zmierzyć się z innymi graczami.

Oczywiście nie poznaliśmy jeszcze wszystkim szczegółów związanych ze Steel Division 2, jednak możemy przypuszczać, że znów ogromną rolę odegrają nasi żołnierze, a także ich zachowanie oraz zapał do walki. Podobnie jak w wielu grach tego typu, musimy wykazać się umiejętnością planowania oraz przewidywania ruchów przeciwnika.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/38028719_500140780437068_1379658158217101312_n.png?_nc_cat=110&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=cca7786aa3499aad62613274a18f0992&oe=5C7C57F5

Steel Division 2 – wymagania sprzętowe

Jeszcze nie wiemy, jaki komputer okaże się wystarczający do obsługi gry na niskich, średnich oraz wysokich detalach graficznych. Pierwsza część pojawiła się na rynku w 2017 roku, dlatego możemy przypuszczać, iż będą one nieco wyższej.

Steel Division 2 – potencjalne minimalne wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i3 3.2 GHz
 • Karta graficzna: 1 GB, Nvidia GeForce GT 450 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10

Steel Division 2 – potencjalne rekomdnowane wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i5 3.5 GHz
 • Karta graficzna: 2 GB, Nvidia GeForce GTX 660 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10

Steel Division 2 – jaki komputery do gry?

Kupując sprzęt zdolny do obsługi gry, powinniśmy skupić się przede wszystkim na procesorze. Obsługę wysokich detali graficznych zagwarantują nam zapewne układy czterordzeniowe i ośmiowątkowe, wyróżniające się taktowaniem przewyższającym próg 3000 MHz. Do tego warto dodać również szybką pamięć RAM typu DDR4 oraz przyzwoitą kartę graficzną, z co najmniej 2 GB pamięci własnej.

Steel Division 2 – jaki laptop do gry?

Budżet w wysokości 3 tysięcy złotych okaże się wystarczający, by zakupić sprzęt zapewniający utrzymanie wysokiego poziomu klatek na sekundę. Podobnie jak w przypadku blaszaków, istotny okaże się czterordzeniowy procesor i jednostka GPU z przynajmniej 2 GB pamięci GDDR5.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 09:17
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.