Rolki agresywne — jakie wybrać? Które najlepsze?

| 0 Komentarzy
Jazda na rolkach daje wiele radości, bardziej zaawansowani użytkownicy wybierają między rolkami agresywnymi. Które wybrać?

Rolki agresywne, są nieco innymi konstrukcjami niż te przeznaczone do rekreacyjnej jazdy. Są zaprojektowane z myślą o wykonywaniu ewolucji i trików a specjalna konstrukcja umożliwia taką jazdę. W tym wpisie porównujemy obie konstrukcje i przedstawiamy różnice, jakie dzielą oba rodzaje. Rolki agresywne mogą być też doskonałym pomysłem na prezent dla osób, które do perfekcji opanowały już zwykłą jazdę i zastanawiają się nad freestyle.

Najlepsze rolki

Jakie rolki agresywne dla początkujących?

Pierwszą różnicą, jaka występuje pomiędzy rolkami tradycyjnymi a agresywnymi to ich przeznaczenie. Klasyczne wersje służą do jazdy rekreacyjnej lub sportowe a rolki do jazdy wyczynowej i ekstremalnej. Są specjalnie skonstruowane i mają pewne elementy, których na próżno szukać w standardowych rolkach. Są nimi wycięcia między kołami umożliwiające wykonywanie trików. Na pierwszy rzut oka można dostrzec również różnice w konstrukcji. Rolki agresywne są znacznie masywniejsze i wykonane z ładniejszych materiałów. Jazda w trudnym terenie wymaga odpowiednio mocniejszych rozwiązań. Rolki tego rodzaju różnią się także od tych standardowych ceną. Dobrej jakości modele potrafią kosztować nawet tysiąc złotych a wraz z wymiennym i szybko zużywającym się osprzętem jak np. kolka ich eksploatowanie będzie droższe niż tych tradycyjnych.

Rolki agresywne
Rolki klasyczne
Wykonywanie trików, jazda po poręczach
Jazda rekreacyjna, fitness, zabawa
Szersze, twardsze i większe koła
Koła standardowe
Solidniejsza konstrukcja
Standardowa konstrukcja
Wzmocniony i wyprofilowany but
Standardowy but

Jakie rolki agresywne?

Istnieje kilka różnic, które powodują, że można na rolkach agresywnych wykonywać skomplikowane ewolucje i uzyskiwać większe prędkości. Pierwszą z nich są same koła. Będą one znacznie większe, twardsze i szersze od tych standardowych. Ich rozmiar waha się od 65 mm do nawet 100 mm. Największe z nich są przystosowane do pokonywania dużych odległości z dużą prędkością.

Rolki agresywne mają też specjalną budowę. Między kołami umieszczona jest wycięcia w kształcie półkul. Pasują one do rur i poręczy, po krótkich rolkarze ześlizgują się, wykonując trik. Bardziej wymagające zastosowanie, jakim jest jazda między betonowymi obiektami czy metalowymi elementami wymaga również innego podejścia do bezpieczeństwa. Budy umieszczone w rolkach agresywnych są wykonane ze specjalnych materiałów, które są znacznie odporniejsze na uderzenia, uszkodzenia czy zniszczenia.

Aby bezpiecznie manewrować rolkami przy dużej szybkości, wymagany jest też but, który będzie dawał idealne wyczucie sytuacji. Buty takie są przeważnie wyprofilowane. Jeśli z rolek agresywnych zamierza korzystać kobieta, warto wyszukać model damski, gdyż jest on wykonywany z myślą o innej fizjonomii stopy.

Gdy zakupimy już rolki, warto również pomyśleć o specjalnej dedykowanej zakładce wewnętrznej do buta. Rodzaje do rolek agresywnych dają lepsze trzymanie i stabilność w okolicach kostek czy pięty. Wykonana jest też z innego rodzaju tworzywa. Pozwala ono lepiej wentylować ciepło oraz daje większy komfort jazdy agresywnej. Wkładki do rolek agresywnych są też tworzone w taki sposób, aby noga nie przesuwa się wewnątrz buta w trakcie jazdy.

Szyna i kółka są kolejnymi kluczowymi elementami takich rolek. Dobór odpowiedniej szyny umożliwia zamontowanie różnych kółek w różnej konfiguracji. Rolka agresywna może mieć tylko 2 kółka, 2 duże i 2 małe lub z odpowiednimi przerwami. Wszystko to ma na celu dostosowanie ich do konkretnych ewolucji, z jakimi chce zmierzyć się rolkarz.

0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 19:35
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.