Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Rising World – wymagania sprzętowe

Zastanawiamy się, jaki sprzęt pozwoli na stabilną obsługę gry Rising World.

Moda na produkcje survivalowe twa od dobrych kilku lat. Podobnie jest w przypadku gier wzorowanych na słynnym Minecrafcie. Na połączenie obu Rising Worldów zdecydowało się studio JIW-Games.

Rising World – informacje ogólne o grze

Przygotowuje ono tytuł, który pozwoli nam zawalczyć o życie w losowo generowanych świata. Gra ma zaoferować sporo swobody oraz ciekawą oprawę graficzną. Data jej premiery nie została jeszcze ogłoszona, jednak Rising World od grudnia 2014 roku jest dostępny w tak zwanym wczesnym dostępie.

 • Producent – JIW-Games
 • Wydawca – KISS Ltd.
 • Data premiery – nie została jeszcze ogłoszona (wczesny dostęp od 3 grudnia 2014 roku)
 • Tryb gry – single player i multiplayer

Rising World – fabuła, mechanika, detale

Na początku każdej rozgrywki trafiamy do innego, losowo generowanego świata. Jak utrzymują twórcy, ma być to recepta na nudę oraz zachęta do powracania do gry i przeżywania wielu nowych przygód. Wzorem innych gier tego typu, wszystkie elementy środowiska podlegają naszym działaniom – możemy więc niszczyć i tworzyć do woli.

Warto podkreślić, że gra stawia przede wszystkim na zaawansowany system budowania, dzięki któremu możemy stawiać wiele zróżnicowanych dzieł architektonicznych. Poza tym, w grze skupimy się również na eksploracji sporych rozmiarów świata, tworzeniem rozmaitych przedmiotów i wyposażenia, a także dbaniem o to, aby nasza postać przetrwała – mamy bowiem do czynienia z pełnoprawnym survivalem.

Oczywiście zanim będziemy mogli popuścić wodze fantazji i stworzyć pierwsze budowle, konieczny okaże się rozwój bohatera. Grę rozpoczynamy bowiem wyposażeni w zaledwie kilka narzędzi, a naszym pierwszym zadaniem okaże się utrzymanie postaci przy życiu. W tym celu należy między innymi zbierać pożywienie, zadbać o schronienie i zabezpieczenie się przed dzikimi zwierzętami. Dopiero w późniejszych etapach rozgrywki dostaniemy możliwość skorzystania z rozmaitych surowców, które wykorzystamy, jak tylko będziemy chcieli.

Pozyskując surowce, możemy też wytwarzać narzędzia i inne przydatne przedmioty. Pozwala na to zaawansowany system craftingu. Jak już wspomnieliśmy, środowisko jest w pełni zniszczalne, dlatego tylko od nas zależy, co z nim zrobimy i jak je ukształtujemy. Łącząc to z ogromną swobodą prowadzenia rozgrywki, możemy liczyć na mnóstwo sposobów na zabawę.

Warto w tym miejscu podkreślić, że Rising World oferuje zarówno tryb dla jednego gracza, jak i multiplayer, w ramach którego możemy grać z innymi graczami. W ten sposób ekipa budowniczych jest w stanie tworzyć ogromne konstrukcje.

Rising World – wymagania sprzętowe

Przygotowana oprawa graficzna nie przypomina tej znanej z Minecrafta. Jest ona znacznie bardziej realistyczna, choć nie możemy mówić tu o przesadnej szczegółowości. Warto nadmienić, że gra nie wyróżnia się wysokimi wymaganiami.

Rising World – minimalne wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i3 2.4 GHz
 • Karta graficzna: 1 GB, Nvidia GeForce GT 240/AMD Radeon HD 5650 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • Dostępne miejsce na dysku: 1 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Rising World – rekomendowane wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i7 2.66 GHz
 • Karta graficzna: 1 GB, Nvidia GeForce GT 560 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Dostępne miejsce na dysku: 1 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Rising World – jaki komputer do gry?

Produkcję studia JIW-Games uruchomimy na praktycznie każdym sprzęcie, który dysponuje dwurdzeniowym procesorem oraz co najmniej 4 GB pamięci RAM. Z obsługą niskich detali graficznych poradzą sobie bowiem zintegrowane jednostki graficzne. Oczywiście nieco wyższe wymagania dotyczą pełnej szczegółowości oprawy. W tym przypadku musimy postawić na większą ilość RAM, dedykowaną kartę graficzną oraz szybszy procesor, najlepiej czterordzeniowym

Rising World – jaki laptop do gry?

Modele za około 1500 złotych powinny poradzić sobie z obsługą gry. Dodając do budżetu kilkaset złotych, możemy liczyć również na rozgrywkę na najwyższych detalach graficznych. Podobnie jak w przypadku komputerów stacjonarnych, niezbędny okaże się szybki procesor, 8 GB pamięci RAM oraz dedykowana karta graficzna.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:31
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.