Udostępnij
Skomentuj

Resident Evil 2 – wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje

Na początek 2019 roku na rynku pojawiła się odświeżona wersja popularnej gry z konsoli PSX – Resident Evil 2.

Za jej przygotowania odpowiada Capcom. Warto podkreślić, iż nie mamy do czynienia ze standardowym remakem, który opiera się wyłącznie na dodaniu wysokich rozdzielczości czy też na implementacji kilku drobnych ulepszeń. Jest to bowiem próba całkowitej przebudowy tej legendarnej gry.

Polecane karty graficzne

Resident Evil 2 – ogólne informacje o grze

Pierwowzór na rynku ukazał się w 1998 roku. Od tamtego czasu zmieniło się wszystko – od oprawy graficznej po wykorzystywane technologie i mechaniki. Praca Capcom jest próbą unowocześnienia gry i wprowadzenia nowych, świeżych rozwiązań. Warto nadmienić, że w podobny sposób odnowiona została również pierwsza część serii oraz Resident Evil Zero. Nowe wersje pojawiły się na rynku kolejno w 2015 i 2016 roku.

  • Producent – Capcom
  • Wydawca – Capcom
  • Data premiery – 25 stycznia 2019 roku
  • Platformy – PC, PS4, Xbox One
  • Tryb gry – single player
  • Ograniczenia wiekowe – Od 18 lat

Za produkcję i dystrybucję gry odpowiada Capcom. Resident Evil 2 ukazał się 25 stycznia 2019 roku na PlayStation, Xbox oraz oczywiście PC.

Warto wiedzieć!

Gra zawiera wiele brutalnych scen, więc przeznaczona jest wyłącznie dla użytkowników dorosłych. Specjalne oznaczenie, które mówi o ograniczeniach wiekowych znajdziemy w lewym dolnym rogu opakowania z grą. Na odwrocie poznamy szczegóły na temat rodzaju treści niecenzuralnych, jakie zostały ukazane w rozgrywce.

Resident Evil 2 – fabuła, mechanika, detale

Jak już wspominaliśmy, gra ma zostać przebudowane w wielu aspektach. Zmiany w pewnej mierze dotknęły nawet fabułę. Główne założenia są takie same. W Raccoon City ludzie powoli zaczynają zamieniać się w zombie. Do miasta trafia policjant Leon S. Kennedy oraz Claie Redfield – po ataku krwiożerczych potworów, bohaterowie zostają rozdzieleni, dlatego w trakcie gry sterujemy naprzemiennie Leonem i Claire.

Różnice dotyczą detali, z którymi stykami się w filmach przerywnikowych, a także w mało znaczących sytuacjach, związanych chociażby ze spotkaniami z innymi, wciąż żywymi ludźmi. Zmianom uległy również znane z pierwowzoru lokacje (np. posterunek policji). Tego typu zmian jest oczywiście więcej, dzięki czemu gracze, którzy są doskonale zaznajomieni z serią, nie mieli poczucia, że grają znów w to samo.

Wielu graczy ucieszy zapewne fakt, że producenci zdecydowali się na zmianę sterowania i kamery na bardziej przystępne. Dzięki temu, postacie nie zachowują się sztywno, ich poczynań nie obserwujemy również wyłącznie z jednej perspektywy. Oczywiście niektóre elementy pozostały niezmienione. Mowa tu między innymi o ograniczeniu ekwipunku (tylko 8 slotów) czy też o zapisywaniu stanu gry przez maszyny do pisania.

Nie wolno zapominać także o oprawie graficznej, która zmieniła się najbardziej. Dzięki przystosowaniu gry do nowych standardów, potrafi ona wystraszyć tak bardzo, jak miało to miejsce przeszło 20 lat temu za sprawą pierwowzoru. Mając na uwadze to, w jaki sposób odnowione zostały dwie poprzednie części, możemy mieć pewność, że Resident Evil 2 będzie wart ponownego ogrania.

Resident Evil 2 – wymagania sprzętowe

Jak można się było spodziewać, wraz z usprawnioną oprawa graficzną w sposób znaczący zwiększyły się wymagania sprzętowe. Do obsługi remake’u potrzebny nam będzie solidny komputer, wyposażony w wydajną, gamingową kartę graficzną oraz solidny procesor.

Resident Evil 2 – jaki komputer do gry?

Wrażenie robią zwłaszcza wymagania rekomendowane, których spełnienie pozwoli na uruchomienie gry na wysokich detalach graficznych. Stanie się to możliwe tylko wówczas, gdy będziemy dysponować bardzo wydajną kartą graficzną, z co najmniej 6 GB pamięci RAM. Warto więc celować w komputery wyposażone w jednostki z serii Nvidia GeForce GTX 10 oraz AMD Radeon RX. Do tego należy oczywiście dołożyć przynajmniej czterordzeniowy procesor. Ile takie komputery kosztują? Od 4 tysięcy wzwyż.

Uwaga!

Jeżeli wymagania sprzętowe przekroczą możliwości naszego komputera, warto zdecydować się na konsolową wersję gry. Rozgrywka z padem w dłoni przy wsparciu dużego ekranu będzie bardzo komfortowa. Warto pamiętać, że najnowsze wersje konsol PS4 i Xbox One oferują możliwość uzyskania obrazu 4K w wielu grach.

Resident Evil 2 – jaki laptop do gry?

Choć powyższe dane dotyczą komputerów stacjonarnych, łatwo się zorientować, jakiej kategorii laptopy poradzą sobie z obsługą gry. Mowa tu o modelach gamingowych, wyposażonych w karty na poziomie GTX 1060 oraz procesory pokroju Intel Core i7-7700HQ. Ich ceny zaczynają się od 4500 złotych.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Gry PC - Pady - PS5 - Xbox Series X - Fotele gamingowe

Udostępnij
5,0
3 oceny
2 komentarzy
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (1)

"Warto więc celować w komputery wyposażone w jednostki z serii Nvidia GeForce GTX 10 oraz AMD Radeon RX. Do tego należy oczywiście dołożyć przynajmniej czterordzeniowy procesor. Ile takie komputery kosztują? Od 4 tysięcy wzwyż."

Nie oszukujcie ludzi, taki komputer można mieć już za 3000zł.
Na Morele za 4 :P
Specjalista Morele | 23:20
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.