Udostępnij
Skomentuj

Ranking zamrażarek szufladowych No Frost – TOP 10 najlepszych modeli. Jaka zamrażarka No Frost będzie najlepsza?

Zamrażarka No Frost przechowa Twoje mrożonki w odpowiedniej temperaturze bez konieczności ręcznego rozmrażania.

Zamrażarka szufladowa typu No Frost, to jedno z najbardziej praktycznych i bezproblemowych sprzętów. Sprawdź jaki model będzie najlepszy.

Ranking zamrażarek szufladowych bezszronowych 2023

Dobra zamrażarka szufladowa to taka, która odpowie na wszystkie Twoje potrzeby. Zamrażarki z systemem No Frost wyposażone są w technologię kontrolującą poziom wilgotności. Sprawia ona, że na ściankach zamrażarki nie gromadzi się lód ani szron. Nie musisz martwić się, gdzie przechowasz produkty spożywcze na czas rozmrażania, ponieważ ręczne rozmrażanie to przeszłość z zamrażarką bezszronową.

Najczęściej wybierane zamrażarki szufladowe

Zamrażarki szufladowe można podzielić na wolnostojące oraz do zabudowy. Wyglądem przypominają tradycyjne lodówki. Wolnostojące dostępne są w kolorze białym, czarnym lub szarym z lustrzanym połyskiem. Ich kształt jest smukły i elegancki, a wyświetlacz LED, który posiada większość z nich, pozwala łatwo i wygodnie korzystać z zaawansowanych funkcji, w które wyposażone są zamrażarki.

Najlepiej oceniane w bieżącym roku zamrażarki No Frost to sprzęt producentów takich jak Samsung czy Bosch. Są one niezwykle zaawansowane technologicznie i chwalone przez użytkowników za ich estetyczny wygląd. Zamrażarka szufladowa Samsung to zamrażarka najczęściej pojawiająca się w rankingach na 2023 rok. Jest to oczywiście model z funkcją No Frost. Oprócz tego ma wiele przydatnych funkcji takich jak metalowy panel, którego zadaniem jest utrzymywanie stabilnej temperatury wewnątrz zamrażarki, a także technologia All Around Cooling zapewniająca równomierne chłodzenie wewnątrz całego urządzenia.

Jeśli szukasz zamrażarki bezszronowej dobrej jakości, świetnym wyborem będzie też zamrażarka Amica. Ostrzeże Cię ona, jeśli z jakiegoś powodu temperatura urządzenia podniesie się oraz w przypadku, gdy drzwi nie zostaną szczelnie zamknięte w ciągu kilku minut. Zamrażarki Amica posiadają również funkcję Super Zamrażania, która wyłączy się automatycznie, gdy zaprogramowana temperatura zostanie osiągnięta. Funkcja ta pozwoli Ci skrócić czas zamrażania do minimum. Jest to szczególnie przydatne w przypadku mrożenia lodu. Mając zamrażarkę z funkcją szybkiego zamrażania, gotowy lód otrzymasz już po godzinie.

Najważniejsze cechy dobrej zamrażarki szufladowej No Frost

Wybierając zamrażarkę szufladową, musisz przede wszystkim zdecydować się, jak duża powinna być jej pojemność. Ilość szuflad może się bowiem różnić w zależności od Twoich potrzeb. Zamrażarka Electrolux posiada na przykład szufladę MaxiBox, w której zmieści się wszystko, co zechcesz tam włożyć, na przykład worek ziemniaków czy cały arbuz.

Jeśli interesuje Cię mniejsza zamrażarka, znajdziesz takie z trzema lub czterema szufladami, które zmieszczą się w każdej kuchni. W przypadku gdy potrzebujesz wyjątkowo pojemnej zamrażarki, zamrażarka skrzyniowa może być najlepszym rozwiązaniem. Funkcja No Frost nie jest bowiem ograniczona jedynie do zamrażarek szufladowych.

Największą uwagę trzeba zwrócić na klasę energetyczną zamrażarki. Jest to istotne ze względu na ciągłą pracę zamrażarki. Przy stałym podłączeniu do prądu, zamrażarka musi pobierać go jak najmniej przy jak największej wydajności. Zamrażarki Amica charakteryzują się oszczędnością energii aż do 30 procent. Najlepsze zamrażarki posiadają klasę energetyczną F lub nawet G. Kolejną ważną klasą jest klasa zamrażania. Charakteryzuje się liczbą gwiazdek, z których każda oznacza inną maksymalną temperaturę mrożenia. Im więcej gwiazdek, tym niższą temperaturę może osiągnąć wnętrze zamrażarki.

Zdolność zamrażania to wyjątkowo istotny parametr. Informuje o tym, ile kilogramów produktów spożywczych zamrażarka jest w stanie zamrozić w ciągu doby. Największe zamrażarki pozwalają zamrozić nawet do kilkudziesięciu kilogramów, a system szybkiego zamrażania może jeszcze zwiększyć tę liczbę. Jest to bowiem technologia przyspieszająca mrożenie żywności. W sytuacji, gdy chcesz odpowiednio zamrozić na przykład lody lub przygotować lód do napojów, szybkie zamrażanie zajmie się tym niezwykle szybko, a Ty możesz te produkty przygotować w znacznie krótszym czasie, niż w przypadku zwykłej zamrażarki.

Jednym z parametrów wartych uwagi jest też klasa hałasu. Producenci starają się ciągle obniżać poziom hałasu emitowanego przez chłodziarki i zamrażarki. Standardem jest obecnie około 40 decybeli. Zamrażarki nie pracują zatem zupełnie bezszelestnie, co jest rzeczą zrozumiałą. Jest to sprzęt wysoce zaawansowany, którego technologia idzie coraz bardziej do przodu.

Ważny jest oczywiście także design urządzenia. Zamrażarki wolnostojące mają elegancki wygląd pasujący do każdej kuchni, a także optymalny kształt i gabaryty. Ogromnym plusem jest również ich mobilność. Jeśli zamrażarka nie zmieści się w kuchni, możesz spokojnie postawić ją w spiżarni, pomieszczeniu gospodarczym lub piwnicy. Drugą opcją są zamrażarki do zabudowy. Ich największą zaletą jest możliwość dopasowania do reszty mebli kuchennych. Trzeba jednak zaznaczyć, że są mniejsze niż zamrażarki wolnostojące, a ich cena wyższa.

Warto wspomnieć także o oświetleniu. Dzięki żarówkom LED energooszczędność wzrasta. Wiele zamrażarek posiada też obecnie panel LCD, który jest łatwy w obsłudze i bez problemu pomoże Ci wybrać odpowiednie ustawienia.

Najczęściej wybierane typy zamrażarek bezszronowych No Frost

Konsumenci o wiele częściej decydują się na zamrażarki wolnostojące. Ich główną zaletą jest mobilność. Zamrażarkę wolnostojącą możesz oczywiście postawić w kuchni. Jeśli jednak brakuje przestrzeni, nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić zamrażarkę w spiżarni, piwnicy lub pomieszczeniu gospodarczym. Producenci starają się zaspokoić potrzeby użytkowników, oferując szeroki wybór zamrażarek wolnostojących.

Design jest uniwersalny, ale elegancki – pasuje do każdej kuchni, naturalnie wypełniając przestrzeń i wkomponowując się w otaczające szafki. W przeciwieństwie do chłodziarek lub chłodziarkozamrażarek trudno znaleźć zamrażarki dwudrzwiowe. Można jednak temu zaradzić. Istnieją zamrażarki typu twin, produkowane na przykład przez Samsunga. Zamrażarka Samsung ma opcję zamontowania uchylnych drzwi po wybranej stronie, co daje możliwość postawienia dwóch jednodrzwiowych urządzeń obok siebie z drzwiczkami otwierającymi się w przeciwne strony.

Pojemność zamrażarki jest kwestią równie ważną, jak jej rodzaj. Zamrażarki wolnostojące idealne są dla dużych rodzin oraz osób, które potrzebują sporo miejsca do przechowywania mrożonych produktów spożywczych. Ze względu na fakt, iż zamrażarki do zabudowy są mniejsze, żeby móc odpowiednio dopasować je do szafek kuchennych, ich pojemność jest ograniczona. Design zamrażarek do zabudowy zależy wprawdzie od konsumenta, co niewątpliwie jest ogromnym plusem, ale ich cena jest przez to wyższa.

Istotny jest też wygląd oraz wykonanie szuflad. Większość zamrażarek posiada szuflady przezroczyste, które ułatwiają używanie sprzętu. Widząc dokładnie, jakie produkty spożywcze są w której szufladzie, możesz od razu otworzyć właściwą bez ryzyka chwilowego rozmrożenia innej żywności. Szuflady mają też często różne przeznaczenie. Odpowiednia segregacja oraz regulowany termostat i równomierne chłodzenie zapobiegają zniszczeniu produktów. Dlatego producenci oferują zamrażarki z bardzo pojemnymi szufladami, systemem szybkiego mrożenia czy specjalnie oddzieloną kostkarką, którą posiada na przykład zamrażarka Gorenje. Każda szuflada jest odpowiednio opisana, by ułatwić używanie zamrażarki i nie trzymać jej otwartej dłużej, niż to konieczne.

Polecane są zamrażarki z jak najwyższą klasą energetyczną, które pozwalają oszczędzić energię. Jak bowiem wiadomo, sprzęt jest na stałe podłączony do prądu, a więc energooszczędność zamrażarki to parametr wyjątkowo istotny.

Łatwy w obsłudze panel LCD jest co prawda niezwykle wygodną funkcją, dopóki nie dobiorą się do niego dzieci. Zmienić ustawienia nie jest trudno, ryzyko przypadkowego zepsucia produktów znajdujących się w zamrażarce jest zatem spore. Na szczęście producenci przewidzieli problem, oferując urządzenia z blokadą rodzicielską, których technologia chroni sprzęt przed eksperymentami najmłodszych.

Najpopularniejsi producenci szufladowych zamrażarek No Frost

Do najbardziej popularnych marek zamrażarek bezszronowych należą takie koncerny jak Samsung oraz Gorenje. Zamrażarka Samsung odznacza się atrakcyjnym designem. Posiada płaskie drzwi oraz oferuje możliwość dopasowania do głębokości szafek, co pozwala osiągnąć efekt spójności i harmonii w Twojej kuchni. Model Twin jest dobrą opcją w przypadku, gdy potrzebujesz większej pojemności. Zamrażarka dwudrzwiowa nie jest bowiem dostępna na rynku, a zamrażarka skrzyniowa nie jest sprzętem, jakiego szukasz. Możesz za to zaopatrzyć się w dwie zamrażarki typu Twin otwierające się w przeciwnych kierunkach.

Polecana zamrażarka Beko posiada system No Frost, a także szybkie zamrażanie oraz szufladę na duże produkty. Warty odnotowania jest design, ponieważ Beko oferuje antybakteryjną uszczelkę w drzwiach w każdym modelu zamrażarki, a także antybakteryjny uchwyt. Każda z zamrażarek firmy Beko ma też osobny pojemnik na lód może to być to tacka lub specjalna komora.

Zamrażarka Electrolux powoli Ci precyzyjnie regulować temperaturę dzięki elektronicznemu sterowaniu. Panel LCD jest niezwykle czytelny i pomoże Ci wybrać ustawienie, jakiego potrzebujesz. Zamrażarki Electrolux mają bardzo wysoką klasę energetyczną, sięgającą E lub F.

Amica oferuje zamrażarki, których szuflady wykonane są z hartowanego szkła, dzięki czemu ich wytrzymałość na obciążenie jest bardzo duża. Zamrażarka Amica posiada też funkcję Eco, która daje możliwość ustawienia temperatury do -18 stopni C. Produkty mrożą się znacznie szybciej, a funkcja wyłącza się sama, gdy pożądana temperatura zostanie osiągnięta.

Wybór zamrażarki nie jest łatwy. Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to bardziej zaawansowanych technologii, aby sprostać oczekiwaniom konsumentów. Warto skupić się na najbardziej popularnych markach i najważniejszych parametrach, aby być pewnym, że zamrażarka spełni Twoje potrzeby.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:06
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.