Udostępnij
Skomentuj

Ranking telewizorów 50 cali. Top 10 najlepszych modeli

Jaki TV 50 cali kupić, by w pełni cieszyć się z oglądania? Nasz ranking telewizorów pomoże Ci w zakupie.

Marzy Ci się nowoczesny, dobry telewizor 50 cali? Twoje własne kino domowe, prywatna oaza rozrywki? Na szczęście mamy 2023 rok i oferta telewizorów dostępnych na rynku jest naprawdę bogata. Na pewno wybierzesz coś dla siebie. Jak rozpocząć poszukiwania? Poznaj najważniejsze cechy telewizorów o przekątnej 50 cali. Dowiedz się, jakie są wady i zalety tych urządzeń. A może zastanawiasz się, jakie ma telewizor 50 cali wymiary? Na wszystkie kwestie znajdziesz odpowiedzi poniżej. Dowiesz się też, którzy producenci wiodą prym na rynku telewizorów 50 cali.

Polecane telewizory 50 cali

Najważniejsze cechy telewizorów 50 cali

Telewizory 50 cali to jeden z najczęściej wybieranych rozmiarów. Dlatego też postanowiliśmy przygotować ranking telewizorów 50 cali, aby ułatwić wszystkim zainteresowanym wybór odpowiedniego modelu. Na jakie cechy TV o tej przekątnej możemy liczyć? Jest w czym wybierać. Niezwykle popularną opcją jest telewizor Smart TV. Z tym systemem masz stały dostęp do interaktywnych mediów online – ulubionych filmów na różnego rodzaju platformach, jak na przykład popularny Netflix, możesz również przesyłać muzykę, wideo czy podłączyć konsolę i grać online. W tym rozmiarze ekranu będziesz w komfortowy sposób cieszyć się z praktycznie niekończącego się dostępu do filmów czy seriali. Pamiętaj tylko, że każdy producent posiada inny system operacyjny (np. system Android TV), na którym oparty jest Smart TV. Różnią się między sobą, więc przyjrzyj się im dokładniej, aby wybrać model z oprogramowaniem spełniający Twoje oczekiwania.

Jeśli chcesz cieszyć się wysoką jakością oglądanych obrazów, postaw na sprzęt o wysokiej rozdzielczości. Im wyższa, tym wyświetlany obraz będzie bardziej szczegółowy. Powinna ona wynosić co najmniej 1920 × 1080 pikseli, co odpowiada zgodności telewizora z filmami Full HD. Jednak by cieszyć się jeszcze lepszą jakością, wybierz telewizor 4K. Ranking telewizorów 50 cali pokazuje, że wspomniana rozdzielczość – 3840 pikseli w poziomie i 2160 pikseli w pionie jest bardzo wysoko oceniana przez użytkowników. Zwracają oni uwagę na lepszą widoczność szczegółów, kontrastów i kolorów. Dostępna jest już również technologia 8K – obraz o rozdzielczości 7680 pikseli w poziomie i 4320 pikseli w pionie. Jednak ta nowoczesna opcja jest jeszcze dość droga, mało spopularyzowana, więc nie uwzględniamy jej w naszym zestawieniu.

Zastanawiasz się, jaki telewizor 50 cali wybrać – LED, QLED, a może OLED? Panele LED wykorzystują do podświetlania matrycy TV diody LED, które zajmują znacznie mniej miejsca oraz czerpią o wiele mniej energii niż zwykłe świetlówki. Obraz w urządzeniach tego typu jest silniej nasycony kolorami oraz bardziej rzeczywisty niż w przypadku zwykłych matryc LCD. Telewizor QLED z języka angielskiego oznacza „Quantum dot LED”, czyli wyświetlacz LCD wykorzystujący podświetlenie LED oraz tak zwane kropki kwantowe. Telewizory w tej technologii odznaczają się doskonałą głębią wyświetlanych treści oraz niezliczoną ilością kolorów.

Wśród nowoczesnych telewizorów znajdziemy także szeroki wybór odbiorników OLED. To klasa wyświetlaczy, gdzie wykorzystywane są diody LED wytwarzane ze związków organicznych. Panel OLED samodzielnie wydziela światło, co wpływa na sposób wyświetlania się kontrastu na ekranie, żywe kolory oraz głęboką czerń. Można uznać, że najlepsze telewizory obecne na rynku są wyposażone w panele OLED. Jakość obrazu w ich przypadku jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Zdecydowanie jest to rozwiązanie dla najbardziej wymagających odbiorców. Jednak warto też zaznaczyć, że producenci umieszczają zwykle te matryce w nieco większych telewizorach, przynajmniej 55-calowych. Z racji tego nie umieszczamy telewizorów OLED w poniższym zestawieniu. Jeśli jednak chcesz zapoznać się z tą technologią, możesz to zrobić między innymi dzięki temu poradnikowi: Jaka jest różnica pomiędzy telewizorami OLED i QLED?

Telewizor Ambilight będzie na pewno dobrym pomysłem. Tego typu odbiorniki emitują barwną poświatę na ścianę za telewizorem. Dzięki temu efekt wizualny podczas oglądania telewizji jest zdecydowanie lepszy, wyrazistszy oraz przestrzenny. Wyłączność na system Ambilight posiada Philips, a więc nie znajdziemy tego systemu w modelu któregokolwiek z konkurentów.

Do 2017 roku w wielu modelach TV 50 cali normą była technologia 3D, często wbudowana w standardowe urządzenia. Miałeś wówczas możliwość oglądania ulubionych filmów zarówno w 2D, jak i 3D. Obecnie jednak kupienie nowego telewizor 3D jest niemożliwe. Jeśli marzysz o takim modelu, musisz przeglądać rynek sprzętów używanych.

Klienci coraz częściej zaczynają kupować telewizory 50-calowe z dużą liczbą gniazd. Przed zakupem zwróć zatem uwagę, ile wejść HDMI i USB posiada dany sprzęt. Dzięki nim w łatwy sposób podłączysz do telewizora 50-calowego inne urządzenia, na przykład konsolę, dekoder, kamerę czy zwykły pendrive. Im więcej gniazd, tym oczywiście lepiej.

Przy wyborze TV 50 cali zwróć również uwagę, czy posiada on technologię HDR – z ang. „High Dynamic Range”, czyli „szeroki zakres dynamiki”. Na pewno system ten wpłynie pozytywnie na jakość obrazu podczas oglądania filmów czy grania.

Z kolei jeśli poszukujesz najlepszego telewizora do gier, powinieneś zwrócić uwagę na poziom „input lag”. Pod tym określeniem kryje się opóźnienie, z jakim sygnał dociera do ekranu telewizora. Oczywiście im niższy input lag, tym lepiej.

Ranking najlepszych telewizorów 50 cali

Sprawdź nasz bieżący ranking najlepszych telewizorów 50 cali. W łatwy i przystępny sposób dowiesz się, jakie parametry posiadają konkretne odbiorniki oraz co na ich temat mówią użytkownicy.

Masz ograniczony budżet? Zależy Ci na wyborze jak najtańszego, ale dobrego sprzętu? Ranking telewizorów 50 cali do 2000 tys. zł, czyli nieco tańszych, pozwoli Ci na wybór najlepszej opcji. W tej cenie możesz już dostać odbiornik z niezłymi parametrami obrazu do filmów oraz gier i nowoczesnym wyposażeniem w multimedia.

A może interesuje Cię sprzęt droższy, który będzie posiadał jak najwięcej nowoczesnych opcji? Takie odbiorniki również znajdziesz w naszym sklepie internetowym oraz w poniższym rankingu. Staraliśmy się urozmaicić zestawienie, tak aby każdy znalazł model telewizora 50 cali odpowiedni dla siebie. Dlatego przygotowana przez nas lista przedstawia 10 propozycji, które wpisują się w gusta różnych użytkowników. Listę rozpoczynają najlepsze telewizory 50 cali na rynku, zatem tańszych modeli możesz szukać na jej dalszych pozycjach.

Samsung QE50QN90BAT QLED 50'' 4K Ultra HD Tizen

Jedna z najdroższych propozycji na naszej liście. Telewizor Samsung 50 cali odznacza się wyższą ceną, ponieważ producent postawił na bardzo dobrą specyfikację. Mamy tu bowiem matrycę QLED, rozdzielczość 4K 3840 x 2160 pikseli, częstotliwość odświeżania na poziomie 100 Hz / 120 Hz oraz takie technologie jak HDR10+ czy Dolby Atmos.

Samsung QE50QN90BAT QLED 50'' 4K Ultra HD Tizen

Samsung QE50QN90BAT QLED 50'' 4K Ultra HD Tizen

LG 50QNED813QA QNED 50'' 4K Ultra HD WebOS 22

Szukasz jednak tańszej propozycji? Powinieneś rozważyć zakup telewizora LG 50 cali. To jeden z głównych producentów na rynku, więc możesz liczyć na sprzęt bardzo dobrej jakości. W przypadku modelu 50QNED813QA mamy bowiem do czynienia z wysoką rozdzielczością 4K Ultra HD, czyli 3840 x 2160 pikseli, częstotliwością odświeżania na poziomie 100 Hz / 120 Hz, technologiami HDR10 Pro czy Dolby Digital oraz systemem operacyjnym WebOS 22. Mimo że ten telewizor LG 50 cali jest tańszy niż kilka towarzyszących mu tu modeli, to postanowiliśmy umieścić go już na drugim miejscu – to wybór, który powinien wpisać się w wymagania wielu odbiorców.

LG 50QNED813QA QNED 50'' 4K Ultra HD WebOS 22

LG 50QNED813QA QNED 50'' 4K Ultra HD WebOS 22

Sony KD-50X85K LED 50'' 4K Ultra HD Android

Wracamy ponownie do droższych propozycji. Można uznać, że w obecnych czasach 50 cali to mały telewizor, ale prawda jest jednak taka, że wszystko zależy od wielkości pomieszczenia, w którym urządzenie będzie użytkowane. W przypadku Sony KD-50X85K możemy mówić o sprzęcie, który zadowoli wielu odbiorców. Parametry są praktycznie te same, co w powyższych modelach: rozdzielczość 4K Ultra HD, czyli 3840 x 2160 pikseli, częstotliwość odświeżania na poziomie 100 Hz / 120 Hz oraz technologie HDR10 i Dolby Vision. Telewizor od producenta Sony pracuje na systemie operacyjnym Android TV.

Sony KD-50X85K LED 50'' 4K Ultra HD Android

Sony KD-50X85K LED 50'' 4K Ultra HD Android

Philips 50PUS8807/12 LED 50'' 4K Ultra HD Android Ambilight

Telewizor Philips 50 cali jest polecany przede wszystkim za wspomnianą już wcześniej technologię Ambilight TV. Tylko w urządzeniach tej marki możemy liczyć na to udogodnienie. Poza tą technologią mamy do czynienia praktycznie z tą samą specyfikacją co w przypadku wcześniejszych modeli: rozdzielczość 4K Ultra HD, czyli 3840 x 2160 pikseli, częstotliwość odświeżania na poziomie 100 Hz / 120 Hz oraz technologie HDR10+ i Dolby Atmos.

Philips 50PUS8807/12 LED 50'' 4K Ultra HD Android Ambilight

Philips 50PUS8807/12 LED 50'' 4K Ultra HD Android Ambilight

Samsung QE50Q80BAT QLED 50'' 4K Ultra HD Tizen

Kolejny telewizor Smart TV 50 cali marki Samsung. Rozdzielczość 4K Ultra HD, czyli 3840 x 2160 pikseli, a także technologie HDR10+ czy Dolby Atmos tutaj również się pojawiają. Niestety trzeba liczyć się z niższą częstotliwością odświeżania na poziomie 50 Hz / 60 Hz. Jeśli nie jesteś zbyt wymagającym odbiorcą, a jednocześnie marzysz o telewizorze Samsung 50 cali i chcesz zapłacić nieco mniej, to jedna z wartych rozważenia propozycji.

Samsung QE50Q80BAT QLED 50'' 4K Ultra HD Tizen

Samsung QE50Q80BAT QLED 50'' 4K Ultra HD Tizen

LG 50NANO763QA NanoCell 50'' 4K Ultra HD WebOS 22

Jeszcze inna propozycja telewizora LG 50 cali. Jest to jeden z tańszych modeli, jeśli weźmiemy pod uwagę urządzenia od najpopularniejszych producentów, którzy oferują 50-calowe matryce z rozdzielczością 4K Ultra HD. Na nieco niższą cenę wpływa oczywiście – jak w przypadku poprzednika – częstotliwość odświeżania na poziomie 50 Hz / 60 Hz. Warto zwrócić jednak uwagę na ofertę LG. Rozmiary telewizorów, jakie proponuje ta marka, są odmienne. Jeśli odpowiadają Ci parametry akurat opisywanego tu modelu, ale jednak życzyłbyś sobie innej przekątnej ekranu, to nie ma z tym problemu. Do wyboru są jeszcze telewizory 43-, 55-, 65- i 70-calowe.

LG 50NANO763QA NanoCell 50'' 4K Ultra HD WebOS 22

LG 50NANO763QA NanoCell 50'' 4K Ultra HD WebOS 22

Philips 50PUS7506/12 LED 50'' 4K Ultra HD SAPHI

Drugi model telewizora 50 cali Philips, ale tym razem w cenie poniżej 2000 złotych. Niestety przez to, że cena za urządzenie jest znacząco niższa, nie ma mowy o zastosowanej technologii Ambilight. Mamy za to inne zadowalające parametry charakterystyczne dla tego typu telewizorów (i w tej półce cenowej), czyli rozdzielczość 4K Ultra HD (3840 x 2160 pikseli), częstotliwość odświeżania na poziomie 50 Hz / 60 Hz oraz technologie HDR10+ i Dolby Audio.

Philips 50PUS7506/12 LED 50'' 4K Ultra HD SAPHI

Philips 50PUS7506/12 LED 50'' 4K Ultra HD SAPHI

Xiaomi Mi TV P1 LED 50'' 4K Ultra HD Android

Propozycja od Xiaomi może się wydawać lekkim zaskoczeniem w tym rankingu telewizorów 50 cali. Mimo tego warto wziąć ją pod uwagę, bo w cenie poniżej 2 tysięcy złotych zyskujemy telewizor 4K Ultra HD pracujący na systemie operacyjnym Android TV. Poza tym częstotliwość odświeżania oscyluje na poziomie 50 Hz / 60 Hz, a takie technologie jak HDR10+ oraz Dolby Vision poprawiają jakość obrazu i dźwięku.

Xiaomi Mi TV P1 LED 50'' 4K Ultra HD Android

Xiaomi Mi TV P1 LED 50'' 4K Ultra HD Android

Samsung UE50AU7172 LED 50'' 4K Ultra HD Tizen

Ostatnia propozycja telewizora 50 cali marki Samsung w przygotowanym przez nas rankingu. Tym razem sporo tańszy model od tego producenta, którego parametry można porównać do kilku poprzedzających go urządzeń. Tak naprawdę jedną z głównych cech, które obniżają cenę za telewizor, jest niższa częstotliwość odświeżania na poziomie 50 Hz / 60 Hz. Rozdzielczość to natomiast 4K Ultra HD, a technologie HDR10+ oraz Dolby Digital Plus potęgują doznania audiowizualne.

Samsung UE50AU7172 LED 50'' 4K Ultra HD Tizen

Samsung UE50AU7172 LED 50'' 4K Ultra HD Tizen

Toshiba 50UA2063DG LED 50'' 4K Ultra HD Android

Ranking telewizorów 50 cali kończy model marki Toshiba. To zdecydowanie jedna z najtańszych propozycji w tym zestawieniu. Mimo wszystko nie mamy wrażenia, że jest to telewizor znacząco odstający od pozostałych urządzeń w naszym rankingu. Możemy liczyć tu przecież na wysoką rozdzielczość 4K Ultra HD, czyli 3840 x 2160 pikseli, a także technologie HDR10 czy Dolby Audio.

Toshiba 50UA2063DG LED 50'' 4K Ultra HD Android

Toshiba 50UA2063DG LED 50'' 4K Ultra HD Android

Wady i zalety telewizorów 50 cali

Nowoczesne telewizory 50-calowe, które znalazły się w przygotowanym przez nas rankingu, posiadają nowe klasy energetyczne F i G – nie są to więc urządzenia, które mogą pochwalić się ogromną energooszczędnością. Dlatego sprawdzaj zawsze przed zakupem, jaką odbiornik posiada klasę energetyczną – im wyższa będzie, tym lepiej dla Twojego portfela.

Telewizory 50 cali posiadają na pewno wiele zalet. Atut będzie stanowić na przykład racjonalna cena. W sprzętach za około 2000 złotych możemy liczyć na naprawdę dobrej jakości obraz, co potwierdza powyższe zestawienie. Oczywiście nie każdy model będzie posiadał wszystkie możliwe walory, dlatego zastanów się, na których funkcjach zależy Ci najbardziej. Dzięki temu unikniesz rozczarowań. Zwracaj uwagę także na opinie telewizorów 50 cali.

Przy wyborze nie zapomnij o designie. Projektanci coraz bardziej zaskakują stylowymi odbiornikami, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających estetów. Ciekawym rozwiązaniem, na które warto zwrócić uwagę, jest system Ambient, czyli tak zwany „tryb kameleona”. Dzięki niemu telewizory potrafią dopasować się do wystroju wnętrza, wyświetlając na ekranie nasze zdjęcia, informacje o pogodzie lub dekoracyjne motywy, grafiki czy fakturę ściany za ekranem.

Telewizor 50 cali – wymiary i odległość od telewizora

Wybierając nowy telewizor do domu, zwróć uwagę na wielkość pomieszczenia, w którym ma się znaleźć gadżet i oblicz odpowiednią odległość pomiędzy ekranem i kanapą, która zagwarantuje optymalne efekty oglądania, jakie dają najlepsze telewizory 50 cali. W przypadku telewizorów 50-calowych o rozdzielczości 4K odległość od odbiornika wynosi 1 metr, natomiast HD – 2 metry.

Zatrzymajmy się jeszcze przy kwestii, jakie są wymiary telewizora 50 cali. Ile to cm? Sama obudowa urządzenia zwykle oscyluje w granicach około 110 x 65 x 7 cm. A co z przekątną ekranu? 1 cal to 2,54 cm, więc ekran o przekątnej 50 cali ma 127 cm.

Ile kosztują telewizory 50 cali?

Jak łatwo wywnioskować, patrząc na powyższe propozycje w rankingu, ceny telewizorów 50 cali mieszczą się w przedziale od niespełna 2 tysięcy złotych do 4-6 tysięcy złotych. Dokładna kwota zależy od przeróżnych czynników, takich jak marka (telewizory Samsung mogą być droższe od niektórych mniej znanych marek), specyfikacja czy dodatkowe funkcje. Telewizory 4K będą oczywiście droższe od modeli HD, ale stały się one już na tyle powszechne na rynku, że ich ceny regularnie się obniżają.

Popularni producenci telewizorów 50 cali

Jaka marka telewizora 50 cali jest najlepsza? Współczesny rynek telewizyjny charakteryzuje się naprawdę świetnymi sprzętami. Liderami, którzy produkują dobre telewizory, są firmy Sony, Toshiba, Philips, Xiaomi, LG czy Samsung. Oferują urządzenia RTV w różnych przedziałach cenowych.

Samsung to od lat jedna z najchętniej wybieranych marek telewizorów. Ten koreański koncern znany jest z produkcji elektronicznych urządzeń użytkowych, takich jak komputery, smartfony, tablety, smartwatche i wiele innych, m.in. telewizorów cyfrowych i Smart TV. W rankingu telewizor 50 cali Samsung ma wysoką lokatę. To modele odznaczające się najnowszymi technologiami oraz dużą niezawodnością.

Znanym oraz cenionym producentem TV jest także LG. Telewizory 50 cali tej marki to również częsty wybór, ponieważ urządzenia te cieszą się świetnymi opiniami. Wyróżniają je nowoczesność, funkcjonalność i ciekawy design.

Kiedyś zadowalały nas sprzęty mniejsze niż 30 cali. Kineskopowy odbiornik często stanowił centralny punkt salonu. Całe rodziny gromadziły się przed ekranami, oglądając kolejne odcinki popularnych wówczas programów czy seriali. Były to jednak czasy, w których często nie mieliśmy innego wyboru. Teraz możesz cieszyć się ogromną dostępnością sprzętu. Telewizory 50 cali zyskują coraz większą popularność. To inwestycja na długi czas, dlatego warto dokładnie przemyśleć wszelkie aspekty, by później móc przeze wiele lat cieszyć się dobrym odbiornikiem, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 12:48
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.