Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Ranking smartwatch do 200 zł 2021. Top 10 najlepszych modeli

Przedstawiamy ranking smartwatchy. Oto 10 najlepszych modeli do 200 zł

Cechy najlepszych modeli z rankingu smartwatchy do 200 zł

Design – dobry smartwatch do 200 zł może prezentować się całkiem nieźle. Większość producentów postawiła na dobrej jakości tworzywa i solidne gumowe lub silikonowe paski. Prostokątne koperty, niektórych smartwatchy nawiązują kształtem do designu inteligentnych zegarków premium. Często spotyka się koperty estetyczne dwukolorowe kopert w połączeniu klasycznej czerni z kolorem srebrnym. Do popularnych, należą także smartwatche z kolorowego tworzywa, szczególnie te dedykowane dla dzieci.

Specyfikacja techniczna – możliwości techniczne smartwatchy do 200 zł mogą zaskoczyć. Większość modeli wyposażona jest w przyzwoitej jakości ekran dotykowy, na którym w komfortowy sposób można przeczytać powiadomienia i wiadomości tekstowe. Zegarki ze wyświetlaczami gorszej jakości mogą mieć dodatkowo diody LED informujące o nadejściu wiadomości lub maila. Do wyposażenia standardowego należą funkcje takie jak: krokomierz, licznik spalonych kalorii. Lepsze modele oferują także czujniki pozwalające na monitoring snu oraz możliwość zdalnego sterowania smartfonem, np. wyzwalania migawki aparatu. Raczej rzadko w smartwatchach do 200 zł spotyka się pulsometry i moduły GPS. Często na wyposażeniu jest czytnik kart SIM, pozwalający użytkować smartwatch jako oddzielny telefon.

Łączność z innymi urządzeniami mobilnymi – łączność z innymi urządzeniami w zdecydowanej większości odbywa się za pośrednictwem standardu bluetoot. Do rzadkości należy wyposażenie w WiFi, w ogóle nie spotyka się smartwatchy z NFC w przedziale do 200 zł. W zdecydowanej większości zegarki są kompatybilne z platformami Android i IOS. Synchronizowanie ze smartfonami odbywa się poprze aplikacje producentów dostępne do pobrania w Google Play i App Store.

Ranking smartwatch do 200 zł 2021

Jaki smartwatch do 200 zł warto wybrać?

Dla aktywnego turysty i sportowca – decydując się na smartwatch do 200 zł, należy dobrze zastanowić się nad funkcjami, które uważamy za niezbędne. Wybór urządzeń z czujnikami do nadgarstkowego pomiaru pulsu, pozwalających na monitorowanie tętna podczas wysiłku jak i w spoczynku jest mocno ograniczony. Nie ma możliwości na zakup smartwatcha w tej cenie wyposażonego jednocześnie w GPS. Warto rozważyć wybór jednego z urządzeń wyposażonych w GPS i czytnik kart SIM. W celu pomiaru tętna można sparować zegarek z opaską na klatkę piersiową. Takie czujniki są nawet dokładniejsze niż te montowane w watchach. Przed zakupem należy upewnić się że smartwatch może być sparowany z opaską.

Dla tych, którzy chcą być zawsze poinformowani – Zegarki z GPS pozwalają na udostępnianie i śledzenie lokalizacji użytkownika. To dobre rozwiązanie, jeżeli trenujemy i korzystamy z aplikacji sportowych typu Endomondo lub zależny nam na bezpieczeństwie naszych młodych podopiecznych i chcemy mieć możliwość dyskretnego podglądanie, którą część okolicy aktualnie eksplorują. W celu lokalizacji dzieci producenci Garett Electronics przygotowali specjalne serie zegarków KIDS pełniące rolę typowego trackera GPS. Smartwatch do 200 złotych jest standardowo wyposażony w moduł bluetooth i bez problemów można go za jego pośrednictwem zsynchronizować ze smartfonem lub tabletem.

Smartwatch do 200 zł – jaka marka?

  • Smartwatch Garett Electronics – polski producent elektroniki użytkowej. Firma oferuje wiele urządzeń zgodnych z różnymi popularnymi standardami komunikacji w zakresie IoT, w tym gadżety do gameingu jak gogle VR i sprzęt rekreacyjny w postaci elektrycznych deskorolek. Garett jest znany z szerokiej oferty lokalizatorów dla najmłodszych z serii KIDS oraz standardowych urząsdzeń typu wereables jak smartwatche i opaski.
  • Smartwatch Media Tech – marka polskiego importera i producenta elektroniki użytkowej. Firma oferuje wiele gadżetów zdolnych do komunikacji w standardzie IoT. Sprzęt car audio, urządzenia do monitoringu obiektów przemysłowych i biur, gadżety audio i RTV jak i smartfony i tablety od lat zdobywają uznanie klientów w Polsce i na świecie. Media Tech dostarcza także popularne smartwatche dla dzieci i technologie wereables dla aktywnych w każdym wieku.
  • Smartwatch MyKronoz – szwajcarska marka, koncentrująca się na dostawie aktywnym użytkownikom technologii zdolnej do wielowymiarowej komunikacji pomiędzy urządzeniami i sterowania ekosystemem opartym o Internet of Things. Szwajcarzy dostarczają klientom na całym świecie popularne urządzenia wereables, głownie smarwatche.
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Ekspert Morele | 21:38
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.