Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Ranking plastrów do tapingu. Top 10 najczęściej wybieranych

Taping to popularna metoda radzenia sobie z bólem i kontuzjami. Które plastry do tapingu są najpopularniejsze?

Taping cieszy się rosnącą popularnością. Wraz z coraz większą popularnością prowadzenia aktywnego trybu życia, uprawiania sportu i regularnego trenowania, rośnie również zainteresowanie technikami łagodzenia bólu i kontuzji. Jedną z technik, które są cenione i znane już od lat, jest właśnie taping. To metoda, która polega na przyklejaniu do ciała specjalnych plastrów (zwanych także tejpami lub taśmami kinezjologicznymi). Plastry do tapingu nie są nasączane żadnymi substancjami, a ich działanie polega na stabilizacji, ściąganiu lub odciążaniu mięśni oraz stawów.

W zależności od tego, z jakim problemem ma się do czynienia, można wybierać spośród:

  • Taśm elastycznych do tapingu – są niezastąpione wówczas, gdy mamy do czynienia z obrzękami lub nadwyrężeniem mięśni.
  • Taśm nieelastycznych do tapingu – świetnie stabilizują stawy, odciążają je i wspierają procesy regeneracji po kontuzji.

Plastry do tapingu - zastosowanie

By wybrać odpowiednie taśmy do kinezjoterapii, nie wystarczy zdecydować się na taśmę elastyczną lub nieelastyczną. Należy zwrócić uwagę także na inne czynniki:

  • Rozmiar taśmy – plastry do tapingu są dostępne w wielu różnych rozmiarach. Mogą być sprzedawane w długich rolkach (do samodzielnego docięcia) albo w formie gotowych plastrów. W zależności od umiejętności stosowania tapingu oraz od tego, na jaki obszar ciała będą stosowane tejpy, należy sięgnąć po wariant w odpowiednim rozmiarze. Osoby doświadczone mogą wybierać taśmy w rolce i samodzielnie je docinać do preferowanych wymiarów.
  • Sugerowane zastosowanie – plastry do tapingu są sprzedawane w formie taśm uniwersalnych, jak również w formie zestawów do konkretnych zastosowań. Jeśli interesuje nas taping pleców, to bez problemu kupimy zestaw tejpów na plecy, a jeśli chcemy okleić łokieć, to także możemy znaleźć gotowy zestaw plastrów do tapingu na łokieć.

Ranking plastrów do tapingu

Oferta plastrów do tapingu jest szeroka i mocno zróżnicowana. By ułatwić sobie dokonanie wyboru, warto zorientować się, które taśmy do kinezjoterapii są najpopularniejsze. Informacje te są zawarte w naszym rankingu.

Ranking topowych tejpów to zestawienia tych taśm do tapingu, które są faktycznie najpopularniejsze i najczęściej kupowane w naszym sklepie. Ranking jest generowany automatycznie na podstawie statystyk sprzedażowych sklepu Presto, dlatego jest wiarygodnym i rzeczowym źródłem informacji.

Popularni producenci taśm do tapingu

Wybierając akcesoria treningowe, do fizjoterapii i rehabilitacji lub profilaktyki, warto kierować się jeszcze jednym czynnikiem – renomą producenta. To kwestia zaufania do marki i do jakości jej produktów. Dobra renoma producenta, na ogół, wynika z równie wysokiej klasy oferowanych przedmiotów, a to oznacza, że warto wybierać produkty znanych, cenionych i lubianych marek. Do najpopularniejszych producentów taśm do tapingu należą:

  • inSPORTline – to jedna z marek, które oferują nie tylko plastry do tapingu, ale całą gamę akcesoriów sportowych. Marka inSPORTline jest ceniona i lubiana, ponieważ oferuje produkty o dobrym stosunku ceny do jakości. Tejpy marki inSPORTline często pojawiają się w rankingach, ponieważ są jednymi z najchętniej wybieranych taśm do tapingu.
  • Trixline – kolejna marka, która oferuje tejpy w dobrej cenie. Taśmy do tapingu Trixline są często wybierane, dlatego regularnie trafiają do zestawów topowych produktów z tej kategorii.

Taping to tradycyjna i dość specyficzna technika walki z bólem i kontuzjami mięśni oraz stawów. Odpowiednie plastry do tapingu umożliwią wykorzystywanie kinezjoterapii we własnym zakresie.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 05:25
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.