Udostępnij
Skomentuj

Ranking lodówek energooszczędnych. TOP 10 najlepszych modeli

Lodówka jest niezbędna w każdym domu. Zobacz, które energooszczędne modele są wybierane najczęściej.

Obecnie żadne gospodarstwo domowe nie może funkcjonować bez nowoczesnych sprzętów AGD. Jednym z nich jest lodówka. Najbardziej energooszczędna propozycja to urządzenie, które nie tylko usprawni codzienne życie domowników, ale także pozwoli ograniczyć wydatki przeznaczane na rachunki. W dobie wzrastających cen energii elektrycznej każda oszczędność jest ważna.

Ranking najlepszych lodówek energooszczędnych

Wiadomo, że między wszystkimi urządzeniami istnieją pewne różnice. Producenci sprzętów AGD stale rywalizują ze sobą, wzbogacając swój asortyment o coraz nowsze i lepsze narzędzia. Łatwo pogubić się wśród tych wszystkich opcji, a nie warto oszczędzać funduszy, dokonując zakupu na wiele lat – takim z pewnością jest lodówka energooszczędna. Opinie konsumentów to nieoceniona pomoc. Dzięki nim dowiesz się, na które modele zwrócić szczególną uwagę.

Najczęściej wybierane lodówki

Rankingi powstają na podstawie danych sprzedażowych. To znaczy, że produktów na liście nie analizuje się manualnie funkcja po funkcji. Te modele, które zajmują pierwsze miejsca w rankingu, są najchętniej kupowane przez innych klientów. Taki system oceny jest obiektywny, bowiem zapewnienia marek nie zawsze odpowiadają rzeczywistym parametrom sprzętu. Zachwalana przez producenta lodówka A+++ może rzeczywiście cechować się dużą energooszczędnością, ale co z tego, jeśli nie będzie chłodziła efektywnie albo rozkład jej wnętrza utrudni wygodne użytkowanie.

Żeby wybrać najlepszy dla siebie sprzęt, trzeba zwrócić uwagę na kilka jego parametrów. W przypadku energooszczędności ważna jest tak zwana klasa energetyczna. To właśnie dzięki niej szybko ocenisz, ile energii urządzenie zużyje podczas pracy. Model z symbolem A+++ będzie pobierał najmniej prądu. Lodówka A++ okaże się nieco od niego gorsza, chociaż nadal zdecydowanie bardziej oszczędna niż sprzęty oznaczone symbolami D, E czy F.

Nie tylko klasa energetyczna jest warta uwagi – poza nią należy także spojrzeć na dobowe oraz roczne zużycie energii. Dzięki temu parametrowi dowiesz się, który model umożliwi Ci znaczną redukcję wydatków przeznaczonych na prąd. Najlepsza lodówka energooszczędna jednorazowo uszczupli domowy budżet, ale będzie to inwestycja na przyszłość.

Najtańsze lodówki energooszczędne

Kategoria sprzętów AGD jest bardzo zróżnicowana – szczególnie jeżeli chodzi o lodówki energooszczędne. Ceny urządzeń znajdują się w przedziale od pięciuset do kilkunastu tysięcy złotych. Wybór najlepszego modelu zależy od Twoich preferencji oraz możliwości finansowych. Wyższe klasy energetyczne zazwyczaj wiążą się z większymi kosztami zakupu, ale pamiętaj, że stanowią także inwestycję w przyszłość.

Najtańsze lodówki energooszczędne to zazwyczaj drobne urządzenia. Idealnie pasują do niewielkich mieszkań albo akademików – zajmują bardzo mało miejsca i pobierają niedużo prądu. Jeżeli potrzebujesz więcej przestrzeni do przechowywania żywności – bez problemu odszukasz energooszczędny sprzęt w kategorii cenowej poniżej 2500 zł. Ciekawą propozycją jest lodówka Samsung A++ – nawet niedrogie modele tego producenta pozwalają na znaczne ograniczenie zużywanej energii elektrycznej.

Lodówka Amica to również dobry wybór dla każdego, kto ma ograniczony budżet. Najtańsze sprzęty tej marki charakteryzują się przynajmniej klasą energetyczną A++, a do tego są wyposażone w wiele funkcjonalnych technologii. Półki Safety Glass czy automatyczne rozmrażanie chłodziarki bez konieczności ręcznego odszraniania to tylko niektóre z nich. Co więcej, urządzenia tej marki wyglądają stylowo i pasują do każdej kuchni.

Dodatkowe funkcje lodówek energooszczędnych

Energooszczędność jest niezwykle ważna, ale to nie jedyne kryterium, którym należy się kierować, wybierając sprzęt AGD na kolejne lata. Nowoczesne produkty posiadają wiele udogodnień czyniących codzienne życie wygodniejszym. Lodówka No Frost to artykuł wyposażony w specjalny system, który ogranicza osadzanie się szronu i lodu na ścianach urządzenia.

Szron zgromadzony we wnętrzu komory wpływa na spadek wydajności chłodzenia – lodówka musi pobrać więcej energii, by utrzymać odpowiednią temperaturę w środku. Praca urządzeń z technologią No Frost jest wydajna i oszczędna, a dodatkowo Ty nie musisz trudzić się okresowym rozmrażaniem sprzętu.

Lodówka Side by Side to propozycja dla tych, którzy ponad wszystko cenią sobie komfort. Cechą charakterystyczną jest położenie zamrażarki. Standardowo umieszcza się go na dole, pod komorą przeznaczoną do przechowywania niemrożonej żywności. Technologia Side by Side oznacza, że chłodziarka ma dwie pary drzwi, a zamrażalnik jest położony po jednej ze stron urządzenia. Zazwyczaj sprzęty w tej kategorii cechują się zwiększoną pojemnością i są idealne dla tych, którzy lubią mrozić artykuły spożywcze w dużych ilościach.

Nowoczesne lodówki mogą posiadać bardzo szeroką funkcjonalność. Wiele modeli to również lodówki z dystrybutorem wody, dzięki któremu nie musisz przechowywać butelek wewnątrz urządzenia. Wystarczy ustawić preferowaną temperaturę chłodzenia napoju i podstawić szklankę pod podajnik, żeby napić się zimnej wody. Co więcej, niektóre produkty zaopatrzono także w narzędzie do podawania kostek lodu. To bardzo wygodna alternatywa dla jednorazowych woreczków i foremek – wystarczy wcisnąć przycisk, by uzyskać odpowiednią liczbę kostek do napoju.

Wybrane modele lodówek posiadają także wbudowany barek – specjalną klapkę, którą wystarczy uchylić, by sięgnąć po schłodzony napój bez ruszania drzwi. To rozwiązanie ograniczające częste otwieranie urządzenia i przedostawanie się ciepłego powietrza do jego środka, co korzystnie wpływa na wydajność chłodzenia.

Popularni producenci lodówek energooszczędnych

Na rynku spotkasz wielu producentów lodówek energooszczędnych. Kilku z nich cieszy się szczególnym uznaniem konsumentów ze względu na wysoką jakość wytwarzanych przez siebie urządzeń. Lodówka Gorenje A++ to bardzo dobra propozycja dla każdego, kto ceni sobie dbałość o środowisko i swój własny portfel. Poszczególne modele wyposażono w przydatne dodatki, takie jak system wielu szuflad, pozwalających odizolować od reszty żywności produkty o intensywnym zapachu albo takie, które wymagają odmiennych warunków przechowywania.

Lodówka Bosch to opcja, dzięki której nie będziesz musiał martwić się ani wysokimi rachunkami za prąd, ani koniecznością konserwacji urządzenia. Producent oferuje zarówno modele o klasie energetycznej A++, jak i A+++, a technologia No Frost sprawia, że w komorze chłodniczej nigdy nie osadza się szron czy lód. Firma wyposażyła swoje nowoczesne narzędzia w system cyrkulacji powietrza, dzięki której w całej lodówce panują takie same warunki, a artykuły spożywcze dłużej zachowują swoją świeżość.

Niezależnie od tego, kto wyprodukował lodówkę, przed zakupem zawsze powinieneś przeanalizować parametry sprzętu. Bardzo pomocne jest czytanie opinii klientów i zwracanie uwagi na ich oceny. Sekcja komentarzy to prawdziwa skarbnica wiedzy – w końcu sami użytkownicy wiedza najlepiej, czy zakupione przez nich urządzenie spełnia oczekiwania. Konsumenci wskazują również podstawowe wady i zalety wybranych przez siebie produktów, dzięki czemu możesz się zorientować, czy dana propozycja będzie dla Ciebie odpowiednia.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 15:15
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.