Udostępnij
Skomentuj

Ranking kółek do rolek - TOP 10 najczęściej wybieranych. Które najlepsze?

Wybór odpowiednich kółek do rolek nie jest prosty. Na rynku znajduje się mnóstwo zróżnicowanych propozycji.

Jak wybrać kółka do rolek?

Pamiętajmy jednak, że różne kółka przeznaczone są do różnych stylów jazdy, dlatego też nie znajdziemy uniwersalnego rozwiązania. Mimo to z pomocą naszego rankingu TOP 10 najczęściej wybieranych modeli, podjęcie decyzji będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Najczęściej wybierane kółka do rolek

Kółka to bez wątpienia najważniejszy element rolek. W większości przypadków są to rolki na 4 kółkach, choć są też odmiany rolek 3 kołowych,czy z dwoma lub nawet pięcioma kółkami. Rozwiązań jest wiele, ale trzymajmy się zasady, aby unikać kółek z plastiku. Najlepszym rozwiązaniem jest poliuretan, który jest wytrzymały, w pewnym stopniu elastyczny i przyczepny.

Wybór warto rozpocząć od określenia średnicy kółek. Rolki do jazdy szybkiej będą miały duże kółka, ale ich zwrotność będzie mizerna. Rolki wyczynowe pozwalają wykonywać ewolucje i nagłe zwroty za sprawą niewielkich kółek, ale jazda po nierównej nawierzchni będzie dość trudna. Jeśli więc szukamy rozwiązania uniwersalnego, najlepiej zdecydować się na kółka w rozmiarze od 70 do około 85 milimetrów.

Kolejnym ważnym aspektem jest twardość. Określa je parametr liczbowy poprzedzony literą A. Im niższa wartość liczbowa, tym kółka są bardziej miękkie. Przykładowo kółka o oznaczeniu od 74A do 82A stawiają większy opór podczas jazdy, a co za tym idzie pozwalają osiągnąć niższą prędkość. Mimo to pochłaniają więcej drgań i nierówności, dzięki czemu jeździ się na nich wygodniej. Jeśli jednak wolimy szybszą jazdę kosztem komfortu, powinniśmy zwrócić uwagę na kółka twarde o oznaczeniu od 84A do 101A.

Ranking kółek do rolek

Należy również zwrócić uwagę na profil i odbicie kółek. Parametry te wpływają na szybkość, zwrotność i stopień przyczepności rolek. Płaski profil wykorzystywany jest w jeździe wyczynowej ze względu na wysoki poziom przyczepności do podłoża. Rolki ze ściętymi kółkami natomiast pozwalają osiągać wysokie prędkości ze względu na niewielki kontakt z podłożem. Okrągły profil przeznaczony jest dla zaawansowanych użytkowników, którzy preferują jazdę na rolkach freestyle oraz grę w hokeja.

Wybierając kółka do rolek warto zwrócić uwagę na ranking TOP 10 najczęściej wybieranych i ocenianych propozycji w naszej ofercie.

Udostępnij
3,5
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:42
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.