Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Procesor Intel Core i9-10900F - dane techniczne. Co warto wiedzieć?

Bierzemy pod lupę nowy procesor Intel Core i9-10900F. Sprawdź, co oferuje specyfikacja i czy warto go kupić.

Amerykański producent zaproponował wysokiej klasy jednostki dziesiątej generacji z rodziny Comet Lake. Najnowsze procesory Intel to szerokie grono układów o przeróżnych parametrach. Tym razem sprawdzimy, jak prezentuje się jedna z najbardziej nowoczesnych jednostek na rynku – Intel Core i9-10900F. W niniejszym poradniku poznasz wszystkie szczegóły związane ze specyfikacją oraz wydajnością nowego modelu.  

Intel Core i9-10900F - specyfikacja

Firma Intel od wielu lat zajmuje się produkcją wysokiej klasy procesorów. Parametry Intel Core i9-10900F stanowią doskonałe rozwiązanie dla wymagających użytkowników, którzy poszukują procesora do obsługi zaawansowanych gier czy programów. Szczegółową specyfikację znajdziesz w poniższej tabeli. Przekonaj się, czy sprzęt znajdzie zastosowanie na pokładzie Twojego komputera. 

 

Intel Core i9-10900F – dane techniczne

Jeden z najbardziej interesujących przedstawicieli serii Comet Lake wyróżnia się 10-rdzeniową konstrukcją o 20 wątkach. Bazowe taktowanie Intel Core i9-10900F wynosi 2,80 GHz. Natomiast w trybie turbo wartość ta sięga nawet 5,20 GHz. To znakomite wyniki, które z pewnością wpiszą się w zakres oczekiwań wszystkich entuzjastów wirtualnej rozrywki, a także użytkowników profesjonalnych, którzy w swojej pracy poszukują efektywnych rozwiązań przy projektowaniu grafiki czy montażu filmów. To wielozadaniowy układ o szerokich możliwościach.

Należy również zwrócić uwagę na pamięć Intel Core i9-10900F. Specyfikacja obejmuje dwukanałowy kontroler DDR4-2933 oraz pamięć cache 20 MB. Dzięki tym właściwościom układ bez trudu poradzi sobie z obsługą wielu zadań jednocześnie, nawet przy pracy na bardzo zaawansowanym oprogramowaniu. To kolejny ukłon producenta w stronę najbardziej wymagających użytkowników. 

Nowy układ CPU Intel Core i9-10900F został przygotowany przy procesie litograficznym 14 nm. To niepodważalny dowód na to, że producent stale rozwija technologię konstrukcji swoich układów, podążając drogą w kierunku ich miniaturyzacji. Z pewnością już niebawem na rynku pojawią się jeszcze mniejsze procesory przeznaczone dla desktopów, co pozwoli osiągnąć wyższą energooszczędność.

Na dużą uwagę zasługują również temperatury Intel Core i9-10900F. Powinniśmy więc sprawdzić wartość Thermal Design Power (TDP). W tym miejscu należy zaznaczyć, że każdy producent układów inaczej definiuje ten parametr. W rozumieniu firmy Intel jest to moc procesora pobierana i oddawana w postaci ciepła przy obciążeniu realnymi aplikacjami. Omawiany model charakteryzuje się TDP na poziomie 65 W, co należy uznać za naprawdę dobry wynik. Ponadto każda z jednostek została wyposażona w niezbędne zabezpieczenia, które chronią konstrukcję przed przegrzaniem. Oczywiście należy zadbać o optymalne chłodzenie Intel Core i9-10900F oraz pozostałych elementów konfiguracji komputerowej, aby zapewnić bezpieczną pracę całego układu. 

Uwaga!

Przed dokonaniem zakupu należy sprawdzić, czy posiadamy kompatybilny z procesorem Intel Core i9-10900F chipset płyty głównej. Dzięki temu dokonamy odpowiedzialnego wyboru. Wszystkie informacje dotyczące zgodności podzespołów można znaleźć na oficjalnej stronie producenta. Warto zapoznać się z pełną specyfikacją techniczną.

Intel Core i9-10900F - wydajność

Wydajność sprzętowa to jedno z najważniejszych kryteriów, na jakie powinni zwrócić uwagę entuzjaści wirtualnej rozrywki oraz wszystkie osoby, które wykorzystują komputer do obsługi zaawansowanych technologii. Oczywiście pierwsze testy i recenzje pojawią się tuż po premierze układu. Jednak już teraz należy pochwalić znakomitą specyfikację techniczną. Wiele wskazuje na to, że w niejednym rankingu Intel Core i9-10900F zajmie wysokie pozycje. 

Na pokładzie nowych procesorów zainstalowano wiele interesujących udogodnień, które znacznie poprawią komfort pracy i rozrywki. Warto zwrócić uwagę na technologię Intel Hyper-Threading, która zapewni dwa wątki przetwarzania dla każdego rdzenia procesora. Natomiast Intel Virtualization odpowiada za możliwość lepszego zarządzania dzięki ograniczeniu przestojów oraz utrzymaniu oczekiwanej wydajności. To przełoży się na efektywne działanie nawet przy najbardziej zaawansowanych aplikacjach. Nie ulega wątpliwości, że w przypadku procesora Intel Core i9-10900F opinie użytkowników i recenzentów będą bardzo pozytywne. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze testy.

Dowiedz się więcej

Należy pamiętać, że w modelu Intel Core i9-10900F grafika nie została zintegrowana z układem. Oznacza to, że wszyscy użytkownicy powinni sięgnąć po dedykowaną kartę graficzną. Na rynku nie brakuje nowoczesnych modeli, które będą idealnie współpracować z procesorem. Oferta jest bardzo bogata i dostosowana do preferencji najbardziej wymagających klientów.

Procesory Intel Core i9

Intel Core i9-10900F - zastosowanie

Nowy procesor sprawdzi się znakomicie przy wielu różnych zastosowaniach. Doskonałym wyborem będzie Intel Core i9-10900F do gier, a także zaawansowanych programów graficznych. Tak wysoka moc obliczeniowa to niekwestionowany atut. Potencjał procesora z pewnością wykorzystają użytkownicy o różnych oczekiwaniach. 

  • Gracze, którzy korzystają z najnowszych gier
  • Użytkownicy profesjonalnego oprogramowania
  • Pracownicy biurowi poszukujący efektywnych rozwiązań

Procesor znajdzie zastosowanie nawet przy najbardziej wymagających grach. Modele linii Intel i9 to jedne z najbardziej nowoczesnych układów, które poradzą sobie również z wyjątkowo zaawansowanym oprogramowaniem. Wysokie taktowanie procesora przyda się również przy codziennej pracy biurowej, gdzie szybkość wykonywania operacji ma bardzo istotne znaczenie. To doskonała propozycja dla wszystkich użytkowników, którzy oczekują ponadprzeciętnej kultury pracy. Pamiętajmy, aby pozostałe podzespoły również oferowały szerokie możliwości. Absolutną podstawą jest kompatybilna z Intel Core i9-10900F płyta główna

Intel Core i9-10900F - gry

Szerokie grono klientów stanowią miłośnicy wirtualnej rozrywki, dla których wysokie taktowanie to niezwykle istotny parametr przy budowaniu konfiguracji komputerowej. W przypadku Intel Core i9-10900F gry będą zawsze działać z oczekiwaną płynnością. Chociaż to procesor jest sercem naszego komputera, nie zapominajmy o wysokiej klasy karcie graficznej oraz pamięci RAM. Taki przygotowany sprzęt pozwoli nam przez najbliższe lata cieszyć się z obsługi wielu wyjątkowo wymagających produkcji. To po prostu dobra inwestycja.

Warto wiedzieć!

Klienci często zastanawiają się, czy wśród projektantów nowego procesora Intel Core i9-10900F laptop również znalazł swoje miejsce. Otóż mamy do czynienia z układem przeznaczonym na pokłady komputerów stacjonarnych. Jednak na rynku znajdziemy wiele zaawansowanych laptopów do gier, które cieszą się znakomitymi recenzjami ekspertów. Warto zapoznać się z ofertą.

Intel Core i9-10900F - porównanie z innymi modelami

Omawiany model to jeden z najbardziej zaawansowanych układów z rodziny Comet Lake. Taki wybór będzie znacznie lepszą propozycją, względem popularnych układów linii Intel Core i5-10400, które wyróżniają się 6-rdzeniową konstrukcją. Zostały dostosowane do potrzeb nieco mniej wymagających użytkowników. 

Kolejną propozycją mogą być układy Intel Core i7-10700. Te ośmiordzeniowe jednostki znajdą szerokie zastosowanie zarówno wśród graczy, jak i użytkowników profesjonalnych. Stanowią interesujący kompromis pomiędzy atrakcyjną ceną i funkcjonalnością. 

Natomiast procesory Intel i9 to jednostki dla osób, które poszukują najbardziej nowoczesnych rozwiązań, a ich komputery każdego dnia realizują najtrudniejsze zadania. To układy o kapitalnych możliwościach. Oczywiście cena Intel Core i9-10900F nie jest niska. Za procesor zapłacimy około 420 dolarów, lecz koszt zakupu jest w pełni adekwatny do oferowanej specyfikacji. 

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 17:06
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.