Udostępnij
Skomentuj

Procesor Intel Core i7-10700K - dane techniczne. Co warto wiedzieć?

Procesor Intel Core i7-10700K stanowi propozycję dla wymagających użytkowników. Sprawdź, czy warto go kupić.

Nowy układ to przedstawiciel rodziny Comet Lake-S, która obejmuje wiele procesorów o zróżnicowanej specyfikacji. W niniejszym poradniku bierzemy pod lupę jednostkę, która z pewnością wpisze się w zakres oczekiwań szerokiego grona odbiorców. Przekonaj się, jak prezentują się dane techniczne Intel Core i7-10700K i komu można polecić ten procesor.

Polecane procesory Intel

Intel Core i7-10700K - specyfikacja

Wysokiej klasy procesory Intel towarzyszą nam od lat. Dziesiąta generacja przyniosła nam wiele niezwykle interesujących modeli, które oferują nowoczesne rozwiązania technologiczne i atrakcyjną specyfikację. Parametry Intel Core i7-10700K zasługują na szczególną uwagę, gdyż model ten sprawdzi się znakomicie przy zróżnicowanych zastosowaniach. Szczegółowe informacje prezentujemy w poniższej tabeli.

Intel Core i7-10700K – specyfikacja techniczna

Mamy do czynienia z ośmiordzeniowym układem o szesnastu wątkach. Bazowe taktowanie Intel Core i7-10700K wynosi 3,8 GHz. Natomiast w trybie turbo częstotliwość sięga aż 5,1 GHz. Takie rezultaty zachwycą nawet najbardziej wymagających entuzjastów wirtualnej rozrywki oraz wszystkie osoby, które oczekują nowoczesnych rozwiązań podczas codziennej pracy. To wielozadaniowy układ o przeróżnych zastosowaniach.

Warto zwrócić uwagę na pamięć Intel Core i7-10700K, która decyduje o możliwości wykonywania wielu operacji jednocześnie. Omawiany model oferuje dwukanałowy kontroler pamięci DDR4-2933 i 16 MB pamięci podręcznej poziomu trzeciego. To elementy specyfikacji, które należy wziąć pod uwagę, budując konfigurację komputerową przeznaczoną dla profesjonalistów.

Nowy układ został przygotowany przy procesie litograficznym 14 nm. To z pewnością krok w stronę miniaturyzacji układów. Amerykański producent stale dąży do uzyskania coraz to bardziej nowoczesnych rozwiązań, co przełoży się na wyższą energooszczędność. Z pewnością w najbliższych latach zobaczymy jeszcze mniejsze procesory, które zagoszczą na pokładach komputerów stacjonarnych.

Istotną kwestię stanowią również temperatury Intel Core i7-10700K. Pamiętajmy, aby sprawdzić, jak prezentuje się współczynnik Thermal Design Power (TDP). Każda z firm produkujących procesory inaczej tę wartość definiuje. W przypadku układów Intel jest to moc pobierana i oddawana przez procesor w postaci ciepła podczas obciążenia realnymi aplikacjami. Układ CPU Intel Core i7-10700K charakteryzuje się TDP na poziomie 125 W. To dosyć dużo, jednak mamy do czynienia z bardzo zaawansowanym procesorem.

Intel Core i7-10700K - wydajność

Czy Intel Core i7-10700K do gier komputerowych i obsługi zaawansowanych programów będzie dobrym wyborem? Czy sprawdzi się przy codziennym użytkowaniu? Nie ulega wątpliwości, że to procesor, który wyróżnia się znakomitym taktowaniem, a moc obliczeniowa z powodzeniem wystarczy dla uzyskania oczekiwanego komfortu pracy i rozrywki.

Należy pamiętać, że grafika Intel Core i7-10700K została zintegrowana z procesorem. Jest to układ Intel UHD Graphics 630, który nie zagwarantuje najwyższej wydajności wymagającym użytkownikom. Jednak przy wsparciu dedykowanej karty graficznej omawiany procesor znajdzie szereg zróżnicowanych zastosowań. Warto również pamiętać o odpowiednim zasobie pamięci RAM, a także zapewnić optymalne chłodzenie Intel Core i7-10700K. Taki komputer będzie doskonałym rozwiązaniem dla wielu użytkowników.

Oczywiście na pokładzie urządzenia nie mogło zabraknąć nowoczesnych technologii, które zaoferują wiele udogodnień. Dzięki Intel Hyper-Threading dla każdego rdzenia procesora przypisano dwa wątki przetwarzania, co z pewnością znajdzie odzwierciedlenie przy obsłudze zaawansowanych gier i programów. Natomiast Intel Virtualization zagwarantuje ograniczenie przestojów i utrzymanie wysokiej wydajności przez podział procesów obliczeniowych na osobne partycje.

Przed zakupem powinniśmy dowiedzieć się, czy w przypadku Intel Core i7-10700K chipset posiadanej płyty głównej będzie kompatybilny z omawianym procesorem. Informacje te sprawdzimy na oficjalnej stronie producenta. Warto dokładnie zapoznać się ze szczegółową specyfikacją. Dzięki temu będziemy mogli dokonać rozsądnych zakupów.

Intel Core i7-10700K - zastosowanie

Zastanówmy się, kto powinien sięgnąć po nowy procesor. Układ ten sprawdzi się wśród wielu klientów. To doskonała propozycja dla wszystkich użytkowników, którzy oczekują wysokiej wydajności przy następujących funkcjach:

  • Doskonała zabawa przy wymagających grach
  • Perfekcyjna obsługa zaawansowanego oprogramowania
  • Efektywna praca biurowa

Nie ulega wątpliwości, że w przypadku Intel Core i7-10700K gry będą działać znakomicie, a także zaawansowane oprogramowanie do projektowania grafiki czy montażu filmów. Praca biurowa również będzie niezwykle wygodna. To układ przystosowany do wielu zastosowań.

Intel Core i7-10700K - do grania

Wiele wskazuje na to, że na temat Intel Core i7-10700K opinie graczy będą bardzo pozytywne. Wysoka moc obliczeniowa to bardzo ważny element, który w dużej mierze warunkuje wygodę rozgrywki. Jednak dla obsługi wymagających produkcji potrzebna będzie dedykowana karta graficzna. W tym miejscu warto przypomnieć o kompatybilnej dla Intel Core i7-10700K płycie głównej. Na rynku nie brakuje zaawansowanych modeli, które sprawdzą się znakomicie przy najbardziej wymagających tytułach. Taka konfiguracja komputerowa pozwoli nam cieszyć się rozgrywką przez najbliższe lata. Warto wspomnieć, że cena Intel Core i7-10700K jest w pełni adekwatna do oferowanej specyfikacji i wynosi około 374 dolary.

Klienci często zastanawiają się, czy w przypadku procesora Intel Core i7-10700K laptop również będzie obsługiwany. Jednak omawiany układ znajdzie zastosowanie jedynie na pokładzie komputerów stacjonarnych. Warto podkreślić, że na rynku znajdziemy wiele zaawansowanych notebooków gamingowych, które zachwycą graczy.

Intel Core i7-10700K - porównanie z innymi modelami

Jak na tle innych układów z rodziny Comet Lake-S prezentuje się omawiany układ? Wybór nowego Intel i7 to z pewnością dużo lepsza propozycja, niż jednostki Intel Core i5-10400 czy Intel Core i5-10400F, które oferują konstrukcję sześciordzeniową i niższą moc obliczeniową. Bez wątpienia Intel Core i7-10700K stworzono z myślą o graczach i użytkownikach profesjonalnych.

Warto nadmienić, że oferowana jednostka w stosunku do układu Intel Core i7-10700KF została wyposażona w układ graficzny zintegrowany z procesorem. Natomiast pozostałe parametry są podobne. Nadal mamy do czynienia z konstrukcją z odblokowanym mnożnikiem, co stanowi doskonałą wiadomość dla graczy, którzy stale poszukują rozwiązań dla poprawy osiągów.

Z pewnością w przypadku Intel Core i7-10700KF ranking procesorów może uwzględnić omawiany model na wysokich pozycjach w swojej klasie. Jednak ci najbardziej wymagający entuzjaści nowoczesnych technologii raczej wybiorą jeszcze mocniejsze procesory linii Intel Core i9. W szerokiej ofercie każdy znajdzie wymarzony układ.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Obudowy - Zasilacze - Dyski SSD - Procesory AMD - AMD Ryzen 5

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:58
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.