Udostępnij
Skomentuj

Procesor Intel Core i7-10700F - dane techniczne. Co warto wiedzieć?

Czy nowy układ Intel Core i7-10700F zachwyci graczy i użytkowników profesjonalnych? Poznaj szczegóły.

Amerykański producent zaprezentował rodzinę układów Inter Comet Lake-S. Nowe procesory Intel wyglądają bardzo interesująco, a wśród nich znajdziemy zaawansowany model Intel Core i7-10700F, który oferuje znakomitą specyfikację zarówno dla miłośników gier komputerowych, jak i osób, które na co dzień korzystają z profesjonalnego oprogramowania. W niniejszym poradniku znajdziesz wszystkie niezbędne szczegóły. 

Polecane procesory

Intel Core i7-10700F - specyfikacja

Każda generacja procesorów oferuje wiele wysokiej klasy jednostek o szerokich zastosowaniach. Dane techniczne Intel Core i7-10700F jasno sugerują, że mamy do czynienia z układem bardzo zaawansowanym, który zostanie doceniony przez najbardziej wymagających użytkowników. Szczegółowe elementy specyfikacji znajdziesz w poniższej tabeli. Sprawdź, czy procesor wpisze się w zakres Twoich preferencji.  

Intel Core i7-10700F – parametry techniczne

Omawiana jednostka wyróżnia się ośmiordzeniową konstrukcją o szesnastu wątkach. Taktowanie Intel Core i7-10700F w trybie bazowym wynosi 3,8 GHz. Natomiast w trybie turbo częstotliwość osiąga nawet 5,1 GHz. Takie warunki zapewnią najwyższy komfort obsługi zaawansowanych programów graficznych, a także znakomitą zabawę przy grach. Użytkownicy mogą więc liczyć na niezawodne działanie przy wielu zróżnicowanych zastosowaniach.

Należy również pochwalić pamięć Intel Core i7-10700F. Producent zaproponował dwukanałowy kontroler DDR4-2933 oraz 16MB pamięci podręcznej L3. Dzięki temu procesor będzie mógł wykonać wiele zróżnicowanych operacji jednocześnie i zaoferuje rozwiązania dla najbardziej wymagających użytkowników. To kolejny atut, który przemawia za zakupem nowego układu. W Przypadku Intel Core i7-10700F opinie klientów mogą być bardzo pozytywne.

Procesor został przygotowany przy procesie litograficznym 14 nm. To kolejny krok producenta w stronę miniaturyzacji układów. Intel co jakiś czas prezentuje nowoczesne technologie. Z pewnością już niebawem zobaczymy jeszcze mniejsze jednostki, które pozwolą uzyskać atrakcyjne parametry techniczne przy wysokiej oszczędności energii. 

Procesor Intel Core i7-10700F

Warto zwrócić uwagę na temperatury Intel Core i7-10700F i przeanalizować parametr Thermal Design Power (TDP). W rozumieniu firmy Intel jest to moc pobierana i oddawana w formie ciepła przy obciążeniu układu realnymi aplikacjami. W przypadku omawianej jednostki TDP wynosi 125 W. To dosyć dużo, choć musimy pamiętać o tym, że jest to bardzo nowoczesny układ o szerokich możliwościach. Ponadto każdy procesor oferuje technologię zabezpieczającą układ przed przegrzaniem, lecz optymalne chłodzenie Intel Core i7-10700F oraz innych podzespołów konfiguracji komputerowej z pewnością przyczyni się do bezpiecznej pracy.

Intel Core i7-10700F - wydajność

Moc obliczeniowa procesora w zupełności wystarczy do obsługi zaawansowanych programów oraz gier. Tak wysokie taktowanie zapewni doskonałe warunki do wykonywania wielu zróżnicowanych operacji. Należy jednak pamiętać, że w modelu Intel Core i7-10700F grafika nie została zintegrowana z układem. Oznacza to, że powinniśmy sięgnąć po dedykowaną kartę graficzną, która będzie doskonale współpracować z omawianą jednostką. 

Warto również pamiętać o odpowiednim zasobie pamięci RAM. Ponadto należy sprawdzić czy w przypadku Intel Core i7-10700F chipset posiadanej płyty głównej będzie kompatybilny z układem. Takie informacje poznamy na stronie producenta.

Dowiedz się więcej

Na wydajność sprzętową wpływają również technologie, które oferuje układ CPU Intel Core i7-10700F. Intel Hyper-Threading zapewni dla każdego rdzenia procesora dwa wątki przetwarzania. Dzięki temu możemy liczyć na wysoką kulturę pracy podczas użytkowania zaawansowanego oprogramowania. Natomiast Intel Virtualization odpowiada za ograniczenie przestojów oraz utrzymanie wysokiej wydajności poprzez podział procesów obliczeniowych na oddzielne partycje.

Intel Core i7-10700F - zastosowanie

Nowy procesor linii Intel i7 znajdzie zastosowanie w rękach wymagających użytkowników, którzy na każdym kroku oczekują nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz atrakcyjnych elementów specyfikacji. Wszystko to sprawia, że procesor będzie cieszył się niemałym uznaniem wśród:

  • Graczy, którzy poszukują sprzętu na najbliższe lata
  • Użytkowników profesjonalnych programów graficznych
  • Pracowników biurowych, dla których liczy się szybkość i niezawodność

Z całą pewnością Intel Core i7-10700F do gier i zaawansowanych programów sprawdzi się znakomicie. Docenią go również pracownicy biurowi. To wielozadaniowy układ, który znajdzie wiele zastosowań. Warto zaznaczyć, że bardzo dobrze prezentuje się cena Intel Core i7-10700F. Za nowy model zapłacimy około 300 dolarów. To rozsądna propozycja, biorąc pod uwagę wydajność i wielozadaniowość.

Procesor Intel Core i7-10700F

Intel Core i7-10700F - do grania

Czy w przypadku Intel Core i7-10700F gry (również te najnowsze) będą zawsze działać perfekcyjnie? Oczywiście taktowanie stoi na bardzo wysokim poziomie, co zapewni wysoki komfort zabawy. Jednak należy pamiętać, że będziemy jeszcze potrzebować wysokiej klasy karty graficznej. Odpowiednio przygotowany komputer pozwoli na obsługę nowych tytułów. Warto zauważyć, że procesor Intel Core i7-10700F nie oferuje odblokowanego mnożnika, co oznacza, że gracze nie będą mogli uzyskać wyższego taktowania.

Wielu klientów zastanawia się, czy wśród producentów modelu Intel Core i7-10700F laptop również znalazł miejsce. Otóż procesor został przystosowany dla wsparcia komputerów stacjonarnych. Na rynku nie brakuje jednak wielu zaawansowanych laptopów, które idealnie sprawdzą się w grach. Z pewnością warto zapoznać się z szeroką ofertą i wybrać sprzęt dostosowany do osobistych preferencji.

Uwaga!

Przed zakupem procesora powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wszystkie elementy specyfikacji technicznej. Absolutną podstawę stanowi kompatybilna z procesorem Intel Core i7 -10700F płyta główna. Warto również zapoznać się z recenzjami ekspertów oraz testami jednostki, która będzie sercem naszego komputera.

Intel Core i7-10700F - porównanie z innymi modelami

Jak na tle innych układów z rodziny Intel Comet Lake-S prezentuje się omawiany model? Jego wybór z pewnością będzie dużo lepszą propozycją, względem sześciordzeniowych układów Intel Core i5 – Intel Core i5-10400 oraz Intel Core i5-10400F. Więcej rdzeni i wyższe taktowanie zapewni dużą przewagę przy najbardziej wymagających zastosowaniach. 

W przypadku Intel Core i7-10700F ranking procesorów z pewnością uwzględni go na wysokich pozycjach w reprezentowanym segmencie cenowym. Należy jednak podkreślić, że na rynku znajdziemy podobny układ z odblokowanym mnożnikiem – Intel Core i7-10700K, który oferuje zintegrowaną kartę graficzną. 

Jednak na tym nie kończą się możliwości wyboru procesora Intel Comet Lake-S. Najbardziej wymagający użytkownicy sięgną po model linii Intel Core i9. Te 10-rdzeniowe jednostki zachwycą wszystkich miłośników rozrywki, a także osoby, dla których efektywna praca stanowi najwyższy priorytet. 

Udostępnij
0 ocen
2 komentarzy
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (1)

Błąd w tekście, TDP dla i7-1700F wynosi 65W a nie 125W.
oczywiście i7-10700F
Specjalista Morele | 07:10
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.