Udostępnij
Skomentuj

Procesor Intel Core i7-10700 - dane techniczne. Co warto wiedzieć?

Czy warto wybrać procesor Intel Core i7-10700? Prezentujemy szczegółowe parametry i najważniejsze informacje.

Amerykański producent zaprezentował nowe układu z rodziny Comet Lake-S. Nowe procesory Intela oferują wiele zaawansowanych rozwiązań i z pewnością trafią do szerokiego grona klientów. W niniejszym poradniku prezentujemy Intel Core i7-10700, który może stanowić interesującą propozycję dla wymagających. Poznaj szczegóły. 

Polecane procesory

Intel Core i7-10700 - specyfikacja

Rodzina Comet Lake-S obejmuje wiele zróżnicowanych pod kątem specyfikacji procesorów. Parametry Intel Core i7-10700 prezentują się naprawdę atrakcyjnie i zapewniają wysoki komfort pracy i rozrywki. Szczegółowe informacje prezentujemy w poniższej tabeli. Sprawdź, czy jednostka znajdzie zastosowanie w Twoim komputerze.  

Intel Core i7-10700 – dane techniczne

Nowy układ stanowi ośmiordzeniową konstrukcję o szesnastu wątkach. Bazowe taktowanie Intel Core i7-10700 sięga 2,9 GHz. Natomiast częstotliwość w trybie turbo osiąga nawet 4,8 GHz. To bardzo dobre wyniki, dzięki którym procesor sprawdzi się zarówno w grach, jak i przy obsłudze zaawansowanych programów do projektowania grafiki czy montażu filmów. Ta wielozadaniowa jednostka  wpisze się w zakres oczekiwań wielu klientów.

W nowym procesorze Intel Core i7-10700 pamięć cache sięga 16 MB. Specyfikacja obejmuje dwukanałowy kontroler pamięci DDR4-2933. To kolejne parametry, które mają istotny wpływ na wydajność sprzętową. Układ powinien dobrze poradzić sobie z obsługą wielu operacji jednocześnie, co stanowi ukłon w stronę użytkowników, dla których kultura pracy przy zaawansowanych aplikacjach stanowi najwyższy priorytet. 

Intel Core i7-10700 - specyfikacja

Układ CPU Intel Core i7-10700 został przygotowany w oparciu o proces litograficzny 14 nm. Firma Intel stale dąży do miniaturyzacji układów. To z kolei przekłada się na wyższą energooszczędność. Nie jest wykluczone, że już niebawem na pokładach komputerów stacjonarnych zagoszczą jeszcze bardziej nowoczesne jednostki.

Istotną rolę w specyfikacji pełnią osiągane temperatury Intel Core i7-10700. Należy zwracać szczególną uwagę na parametr Thermal Design Power (TDP). Każda firma produkująca procesory nieco inaczej definiuje tę wartość. W przypadku Intela jest to moc, jaką pobiera i oddaje procesor w formie ciepła przy obciążeniu realnymi aplikacjami. Omawiany model charakteryzuje się TDP na poziomie 65 W, co należy uznać za naprawdę dobry wynik. Warto nadmienić, że każdy układ wyposażony został w niezbędne zabezpieczenia, które chronią przed przegrzaniem. Optymalne chłodzenie Intel Core i7-10700 z pewnością wpłynie na bezpieczną pracę układu. 

Dowiedz się więcej

Przed zakupem powinniśmy zapoznać się ze szczegółową specyfikacją. Należy sprawdzić, czy w przypadku Intel Core i7-10700 chipset płyty głównej będzie kompatybilny z nowym układem. Dzięki temu będziemy mogli dokonać rozsądnych zakupów. Wszystkie niezbędne informacje znaleźć można na stronie producenta.

Intel Core i7-10700 - wydajność

Nie ulega wątpliwości, że mamy do czynienia z bardzo wydajnym układem, który znajdzie szerokie zastosowanie. Świadczy o tym przede wszystkim moc obliczeniowa. Dzięki temu wybór Intel Core i7-10700 do gier PC czy obsługi zaawansowanych programów może być doskonałą propozycją. Nie od dziś wiadomo, że to właśnie gracze najczęściej poszukują najbardziej nowoczesnych rozwiązań. 

Warto wspomnieć o technologiach, jakie zaoferował użytkownikom producent. Intel Hyper-Threading sprawia, że na każdy rdzeń procesora przypadają dwa wątki. Oznacza to jeszcze wyższą wydajność przy obsłudze zaawansowanych aplikacji. Natomiast technologia Intel Virtualization pozwala na szerokie opcje zarządzania dzięki ograniczeniu przestojów, a zarazem utrzymaniu oczekiwanej wydajności przez podział procesów obliczeniowych na oddzielne partycje. Wiele wskazuje na to, że w przypadku Intel Core i7-10700 opinie klientów i recenzentów będą nad wyraz pozytywne. 

Procesory Intel Core i7

Uwaga!

W modelu Intel Core i7-10700 grafika została zintegrowana z procesorem. Jest to jednostka UHD 630. Taktowanie procesora prezentuje się znakomicie, jednak obsługa tych najbardziej zaawansowanych aplikacji możliwa będzie jedynie przy wsparciu dedykowanej karty graficznej. Szeroka oferta obejmuje wiele znakomitych modeli, które stanowią nieocenione wsparcie dla graczy.

Intel Core i7-10700 - zastosowanie

Nowy procesor sprawdzi się idealnie przy wielu wymagających zastosowaniach, jeśli tylko pozostałe elementy konfiguracji komputerowej również będą stały na odpowiednim poziomie. Taki sprzęt znajdzie wiele zróżnicowanych zastosowań.

  • Obsługa bardzo wymagających gier
  • Obsługa zaawansowanego oprogramowania
  • Efektywna praca biurowa

W przypadku konfiguracji z Intel Core i7-10700 gry powinny działać znakomicie. Wysokie taktowanie wykorzystają również profesjonalni użytkownicy, którzy na co dzień korzystają z bardzo zaawansowanych programów, gdzie moc obliczeniowa stanowi priorytet. Szybki komputer to również absolutna podstawa przy obsłudze programów biurowych. W tym miejscu warto przypomnieć, aby na pokładzie urządzenia znalazła się kompatybilna z Intel Core i7-10700 płyta główna, wysokiej jakości karta graficzna oraz odpowiedni zasób pamięci RAM. Tak przygotowany zestaw spełni wiele zastosowań. 

Intel Core i7-10700 - zastosowanie

Intel Core i7-10700 - do grania

To właśnie gracze stanowią szerokie grono klientów, którzy stale poszukują nowoczesnych rozwiązań. Zaawansowane technologie z pewnością sprawdzą się przy najnowszych produkcjach. Układ Intel Core i7-10700 wspierany dobrą kartą graficzną powinien doskonale poradzić sobie z obsługą wielu wymagających tytułów. Warto pamiętać, że odpowiednia konfiguracja komputera wystarczy na doskonałą rozrywkę przez najbliższe lata. To z pewnością znakomity procesor do gier. Warto jednak pamiętać, że nowy Intel i7 to układ bez odblokowanego mnożnika. Oznacza to, że podkręcanie procesora, celem uzyskania jeszcze wyższej wydajności nie będzie możliwe, chociaż rodzina Comet Lake-S obejmuje modele, które pozwolą na takową funkcjonalność. Wybór jest bogaty i różnorodny.

Warto wiedzieć!

Wielu klientów zastanawia się, czy w przypadku Intel Core i7-10700 laptop również będzie obsługiwany. Jednak omawiany układ został przystosowany do pracy na komputerach stacjonarnych. Warto nadmienić, że na rynku nie brakuje wielu atrakcyjnych laptopów gamingowych z procesorami wysokiej jakości. Zdecydowanie warto zapoznać się ofertą.

Intel Core i7-10700 - porównanie z innymi modelami

Warto sprawdzić, jak na tle innych układów rodziny Comet Lake-S prezentuje się nowy model. To z pewnością dużo lepszy wybór niż sześciordzeniowe jednostki Intel Core i5-10400F oraz Core i5-10400. Przewagę z pewnością zauważą gracze. Dla niektórych nowych tytułów układ Intel Core i5 może okazać się niewystarczający. 

Na rynku znajdziemy różne konfiguracje układów Intel Core i7-10700. Możemy wybrać ofertę bez zintegrowanej karty graficznej lub z odblokowanym mnożnikiem.

Warto jednak dokładnie przeanalizować specyfikację, gdyż omawiana jednostka wyróżnia się niższym współczynnikiem TDP, lecz nieco słabszym taktowaniem. Z całą pewnością w przypadku Intel Core i7-10700 ranking może uwzględnić go na czołowych pozycjach w swojej klasie. 

Bardzo dobrze prezentuje się cena Intel Core i7-10700, która wynosi około 320 dolarów. Oczywiście koszt zakupu jest dużo niższy, względem urządzeń linii i9, które również znajdziemy w ofercie producenta. Są to układy dla najbardziej wymagających. 

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 13:26
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.