Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Phoenix Point – wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje o grze

Fani strategii turowych długo czekali na Phoenix Point. Sprawdź, co warto wiedzieć o tej ciekawej produkcji.

Phoenix Point – informacje ogólne

Tajemniczy świat science-fiction zaprasza graczy na fantastyczną przygodę, w której poznamy niezwykłą historię i stoczymy wiele niesamowitych potyczek. Oto szczegóły.

  • Producent: Snapshot Games Inc.
  • Wydawca: Snapshot Games Inc.
  • Wydawca w Polsce: Koch Media Poland
  • Data premiery na PC: 3 grudnia 2019 
  • Data premiery na konsolach: 2020
  • Platformy: PC, PS4, Xbox One
  • Tryby gry: singleplayer
  • Ograniczenia wiekowe: od 16 lat 

Za produkcję i dystrybucję gry odpowiada Snapshot Games Inc. Natomiast polskim wydawcą jest Koch Media Poland. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych 3 grudnia 2019 roku. Natomiast data premiery Phoenix Point na konsolach została zaplanowana na 2020 rok. Twórcy oferują wyłącznie zabawę dla pojedynczego gracza. 

Rozgrywka została przeznaczona dla osób powyżej 16 roku życia. Specjalne oznaczenie, które mówią o ograniczeniach wiekowych znajduje się w lewym dolnym rogu opakowania. Natomiast na odwrocie przedstawiono szczegóły na temat rodzaju treści niecenzuralnych, jakich można spodziewać się podczas przygody. Pozwoli to na dokonanie odpowiedzialnego zakupu. Cena Phoenix Point wynosi około 135 zł. Należy przyznać, że to atrakcyjna oferta, biorąc pod uwagę, że mowa o nowej produkcji.

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Phoenix Point – fabuła, mechanika, detale

Jest rok 2046. Na Ziemi zapanował niebezpieczny wirus, który zabija ludzi i zwierzęta. Na domiar złego pojawiają się groźne mutanty. Jednak niewielka grupa ocalałych postanawia walczyć o losy świata i własny byt. Wizja apokalipsy została przedstawiona w niezwykle ciekawy sposób. Fabuła jest bardzo wciągająca i oferuje kilka zakończeń. Twórcy inspirowali się znakomitą serią X-COM, która spotkała się z bardzo ciekawym przyjęciem ze strony graczy. Wiele wskazuje na to, że w tym przypadku będzie podobnie. 

Mamy do czynienia z klasyczną strategią turową. Gracz będzie dowodził zespołem śmiałków, którzy stoczą walkę z potężnymi wrogami. Misje zlecane są przez osady, jakie znajdziemy na mapie świata. Będziemy stale szkolić żołnierzy, gdyż ich umiejętności okażą się nieocenione podczas starć. Aby pokonać mutantów, należy zadbać o właściwą taktykę. Kolejnym istotnym elementem jest pozyskiwanie niezbędnych zasobów, od których zależy rozwój bazy. Podczas rozgrywki nie zabraknie również wątku politycznego. Współpraca z poszczególnymi frakcjami przyniesie wiele korzyści, które pomogą przetrwać w tym ponurym świecie. 

Gra wymaga logicznego myślenia i stawia spore wyzwanie. Natomiast sterowanie jest proste, a interfejs intuicyjny. Ponadto możemy liczyć na polską wersję językową, więc spolszczenie Phoenix Point nie będzie potrzebne.

Otoczka wizualna gry stoi na bardzo wysokim poziomie. W tym miejscu należy podkreślić, że pola bitwy generowane są losowo, podobnie jak wrogowie, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Ciekawym ruchem ze strony twórców jest wprowadzenie modelu zniszczeń elementów przedstawionego świata. Umiejętne wykorzystanie tej możliwości pozwoli niekiedy ułatwić walkę. Do listy atutów z pewnością należy dopisać doskonałą ścieżkę dźwiękową, która idealnie akcentuje atmosferę tej produkcji. 

Warto wiedzieć!

Tak atrakcyjna grafika będzie oczywiście wymagała odpowiedniego komputera. Dlatego za chwilę omówimy również szczegółowe wymagania sprzętowe. Należy jednak pamiętać, że wersja Phoenix Point na PS4, czy Xbox One również pozwoli na doskonałą zabawę. Warto sięgać po najlepsze wersje konsol oraz telewizory z obsługą technologii 4K. 

Phoenix Point – wymagania sprzętowe

Czy Twój komputer zagwarantuje komfortową obsługę gry bez problemów z animacją? Najważniejsze informacje prezentujemy w poniższej tabeli. Oto minimalna i rekomendowana konfiguracja sprzętowa.

Należy przyznać, że wymagania sprzętowe są wysokie. Jednak z minimalną konfiguracją powinien poradzić sobie każdy gamingowy komputer. Obejmuje ona procesor Intel Core i3 lub AMD Phenom II X3 oraz zasób 8 GB pamięci RAM. Proponowane karty graficzne to GeForce GTX 660 lub Radeon R9 270. 

Rozgrywka przy płynnej animacji i najwyższych detalach graficznych wymaga od gracza dużo lepszych podzespołów. Mowa o procesorze Intel Core i5 3.0 GHz lub AMD FX 3.2 GHz oraz karcie graficznej z wysokiej półki cenowej. Doskonale sprawdzi się GeForce GTX 1060 lub Radeon R9 390X. Natomiast wymagany zasób pamięci RAM to aż 16 GB. Zbliżony poziom graficzny zaprezentuje wersja Phoenix Point na Xbox One oraz PlayStation 4.

Uwaga!

Użytkownicy starszych systemów operacyjnych również będą mogli zagrać w Phoenix Point. Nawet środowisko Windows 7 pozwoli na rozgrywkę. Należy jednak pamiętać, że powinna być to wersja 64-bitowa. Pliki z grą zajmą około 25 GB dostępnej przestrzeni. To ważna informacja dla właścicieli niewielkich dysków.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:45
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.