Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Ninjago - Klocki LEGO. Mistrzowie spinjitzu, atak smoka - które wybrać?

Najpopularniejsze na świecie klocki Lego wydawane są w tematycznych seriach.

Spis treści:

 1. Fabuła Ninjago
 2. Postacie Lego Ninjago
 3. Klocki Lego Ninjago - zestawy" href="#klocki_lego_ninjago_zestawy">Klocki Lego Ninjago - zestawy

Poszczególne zestawy z danej serii utrzymane są w określonej tematyce i dają dzieciom możliwość łączenia ze sobą klocków z kilku zestawów. Stosunkowo niedawno, bo w 2011 roku, na rynek wyszła seria klocków Lego Ninjago.Jest ona oparta na fabule, która rozwijana jest wraz z wydawaniem nowych postaci i pojazdów. Czym charakteryzuje się Lego Ninjago i jakie klocki z tej serii można kupić dzieciom?

Fabuła Ninjago

Fabuła serii dotyczy ninja i nawiązuje do kultury Japonii. Historia Ninjago zaczyna się od stworzenia świata przez Mistrza Spinjitzu. Świat stworzono dzięki czterem broniom, które mają różne moce: Nunczako Błyskawic, Shukerin Lodu, Kosa Wstrząsu i Miecz Ognia. Mistrz miał dwóch synów, którzy mieli strzec świata i mocy broni. Jeden z synów chciał zagarnąć moce broni dla siebie, jednak jego brat pokonał go i zesłał do Podziemi. Zły brat stał się ich władcą, Mrocznym Lordem, i ponownie zaplanował przejąć moc broni. Dobry Brat prosi o pomoc ninja. Cole, Jay, Kai i Zane mają ochronić świat przed Mrocznym Lordem.

W kolejnych seriach pojawiały się nowe postacie, bronie i pojazdy, dzięki którym fabuła nieustannie się rozwijała. Na podstawie historii postaci z serii Lego powstał serial animowany (6 serii, łącznie 64 odcinki). Serial można oglądać między innymi na oficjalnej stronie internetowej Lego. Do dyspozycji dzieci są także gry online oraz aplikacje na smartfony.

Polecane klocki LEGO Ninjago

Postacie Lego Ninjago

 • Mistrz Spinjitzu - stworzył krainę Ninja
 • Sensei Wu - Mentor Ninja, syn Mistrza Spinjitzu
 • Cole - Ninja Ziemi
 • Jay - Ninja Błyskawic
 • Kai - Ninja Ognia, Nya - siostra Kaia
 • Zane - Ninja Lodu
 • Lloyd, syn Lorda Gardamona, Misako - matka Lloyda, Sensei Gardamon - ojciec Lloyda i największy wróg Ninja (syn Mistrza Spinjitzu).
 • Armia Szkieletów: Samukai (Król Podziemi), Wyplash (Generał Szkieletów Lodu), Kruncha (Generał Szkieletów Ziemi), Nuckal (Generał Szkieletów Błyskawic) oraz szkielety Ognia, Lodu, Ziemi i Błyskawic (Frakjaw, Bonezai , Chopov, Krazi).
 • Wężonowie: Król Węży (Pythor P. Przyjazny), który jest Anakondowcem oraz Dusiciele, Hipnokobry, Jadozeby, Wężowampiry.
 • Cryptor i Min-Droid, należące do rasy Ninja Droidy.
 • Kozu, Kamienny Wojownik i Mroczny Władca, należący do Kamiennej Armii.

Postacie miały różne pojazdy, o różnych mocach i funkcjach. Niektóre pojazdy są do zbudowania z klocków z serii Lego Ninjago.

Klocki Lego Ninjago - zestawy

Lego Ninjago to klocki, które pozwalają dzieciom na zbudowanie pojazdów i odgrywanie scen znanych z popularnego serialu animowanego. Do kupienia zestawy klocków, z których można zbudować pojazdy, a także budowle. W sprzedaży również zestawy figurek oraz akcesoriów. Klocki z tej serii można kupić dzieciom od 4go roku życia. 

Zabawa z klockami Lego Ninjago pozwala dzieciom na skonstruowanie naprawdę imponujących budowli i pojazdów. Dzięki temu, że wyemitowana została bajka przedstawiająca fabułę, na której opiera się seria, zabawa jest jeszcze bardziej atrakcyjna, ponieważ dzieci mogą odtwarzać ulubione sceny i walki pomiędzy poszczególnymi bohaterami. Seria w przeważającej części zestawów dedykowana jest chłopcom, niektóre zestawy są uniwersalne.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 02:13
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.