Udostępnij
Skomentuj

Karta dźwiękowa do 500 zł - polecane modele

Jak wybrać kartę dźwiękową do 500 zł? Które modele kart muzycznych do 500 zł są godne uwagi?

Karty dźwiękowe do 500 zł – czego można oczekiwać w tej cenie?

Oferta kart muzycznych do 500 zł nie jest przesadnie szeroka, ale nawet na tej półce cenowej mamy do wyboru różnorodne rozwiązania. Parametry, jakie charakteryzują karty dźwiękowe do 500 zł zaprezentowano w poniższej tabeli.

Podstawowe parametry kart dźwiękowych do 500 zł nie wydają się szczególnie lepsze niż tańszych modeli, ale to detale stwarzają różnice. Wśród kart do 500 zł bez problemu znajdziemy podzespoły o znakomitych parametrach dźwiękowych (niskim poziomie zakłóceń, świetnym współczynnikiem sygnału do szumu i z nowoczesnymi technologiami).

Polecane karty dźwiękowe

Dla kogo karta dźwiękowa do 500 zł?

Karty muzyczne do 500 zł nie są tak powszechnie kupowane, jak tańsze modele. Ich cena bywa, dla wielu osób, skuteczną barierą. Jeśli jednak budżet zakupowy na to pozwala, to warto zastanowić się nad zakupem karty w tej cenie. To świetne rozwiązanie, gdyż:

 • Karty muzyczne do 500 zł mają jeszcze lepsze parametry dźwiękowe niż karty z niższej półki. Widać to choćby po dobrym współczynniku sygnału do szumu, jak również w szerokim paśmie przenoszenia oraz w bardzo niskich, marginalnych zakłóceniach liniowych.
 • Karty zewnętrzne z tej półki cenowej są designerskie i funkcjonalne, a spora część z nich została zaprojektowana z myślą o graczach.

Po kartę muzyczną z tej półki cenowej powinni sięgnąć:

 • Użytkownicy, którzy cenią dobrą jakość brzmienia, często słuchają muzyki lub korzystają z multimediów.
 • Gracze
 • Osoby pracujące z dźwiękiem.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie karty muzycznej do 500 zł?

Oferta kart muzycznych do 500 zł nie jest przesadnie szeroka, ale to nie oznacza, że nie ma w czym wybierać. Poszczególne modele kart dźwiękowych w tej cenie także różnią się pomiędzy sobą pod względem cech i parametrów. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na poniższe kwestie:

 • Rodzaj karty muzycznej – do wyboru są karty dźwiękowe wewnętrzne (odpowiedni wybór do komputerów PC z płytą główną z PCI-Express) oraz karty dźwiękowe zewnętrzne. Modele zewnętrzne cieszą się coraz większą popularnością i trudno się temu dziwić (są designerskie, kompaktowe, łatwe w użyciu i funkcjonalne).
 • Interfejs – wśród kart muzycznych do 500 złotych można znaleźć modele posługujące się interfejsem USB (modele zewnętrzne) oraz PCI-Express (wewnętrzne). Wybierając kartę wewnętrzną należy upewnić się, że w płycie głównej znajduje się wolny slot PCI-Express, gdyż niektóre ze starszych płyt posiadają jedynie sloty PCI.
 • System dźwięku – przeważnie jest to 5.1 lub 7.1, a w niektórych modelach 7.1 wirtualny. System dźwięku warto dobrać do użytkowanego zestawu głośników lub do słuchawek (niektóre słuchawki obsługują nawet system 8.1).
 • Złącza audio – warto sprawdzić, jakie złącza zastosowano w urządzeniu i jak są rozmieszczone.
 • Wyposażenie – do niektórych kart muzycznych (głównie zewnętrznych) dołączany bywa pilot zdalnego sterowania oraz adaptery.
 • Charakterystyka działania – warto sprawdzić szczegółową specyfikację techniczną oraz parametry takie, jak stosunek sygnału do szumu (im wyższy poziom, tym lepiej), zakłócenia harmoniczne (im niższe, tym lepiej) oraz obsługiwane standardy i technologie.

Jaka karta dźwiękowa do 500 zł? Polecane modele

Wybierając kartę muzyczną, warto zapoznać się również z modelami, które są chętnie wybierane przez innych. Polecane karty muzyczne w cenie do 500 zł:

 • Karta dźwiękowa Creative Sound Blaster Z (70SB150000001) – wewnętrzna karta muzyczna do komputera. Karta została wyposażona w interfejs PCI-Express oraz w obsługę systemu dźwięku 5.1. Posiada również wewnętrzne złącze Intel HD oraz wbudowany mikrofon.
 • Karta dźwiękowa Asus Xonar U7 MK2 (90YB00KB-M0UC00) – to jedna z popularniejszych zewnętrznych kart muzycznych do 500 zł. Urządzenie zwraca na siebie uwagę za sprawą eleganckiego designu. Karta obsługuje system dźwięku 7.1, wykazuje niskie zakłócenia harmoniczne oraz obsługuje szerokie pasmo przenoszenia.
 • Karta dźwiękowa Creative Sound BlasterX G5 (70SB170000000) – zewnętrzna karta dźwiękowa o gamingowym designie. Karta oferuje obsługę standardu dźwiękowego 7.1 w wersji wirtualnej.
Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 23:49
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.