Udostępnij
Skomentuj

Kąpielówki czy szorty męskie - co wybrać?

Męski stój kąpielowy, pomimo że składa się z jednej części, może być bardzo zróżnicowany. Co warto wybrać?

Wydawać by się mogło, że zakup produktów na basen lub plażę nie powinien sprawiać większych trudności. Zwłaszcza w kategorii męskiej, w której to producenci skupiają się przede wszystkim na wygodzie. Jak się jednak okazuje, wybór krojów i fasonów jest bardzo szeroki, toteż nie warto decydować się na pierwszy lepszy strój.

Główny podział omawianych produktów dotyczy kąpielówek i szortów męskich. Na co warto się zdecydować? Co jeszcze szczególnie istotne? Odpowiedzi na te pytania przedstawiamy w poniższym poradniku.

Kąpielówki męskie – jak wybrać?

Przedstawienie obu kategorii produktów zaczniemy od kąpielówek. Na rynku znajdziemy zarówno modele przeznaczone przede wszystkim na basen, jak i kąpielówki plażowe. Różnią się one między sobą przede wszystkim sposobem wykonania. Strój na basen powinien ściśle przylegać do ciała, podczas gdy modele plażowe często są luźniejsze.

Kategoria kąpielówek męskich jest jednak znacznie szersza. Zwrócić uwagę należy bowiem na różne rodzaje tych produktów.

  • Slipy męskie. Są to klasyczne kąpielówki, które wyróżniają się głębokimi wcięciami na bokach. Warto podkreślić również, że są one najtańsze z tej kategorii. Głównie dlatego, że do ich przygotowania potrzebna jest stosunkowo niewielka ilość materiału. Co ważne, slipy dobrze przylegają do ciała, dzięki czemu w żaden sposób nie krępują ruchów. Jest to ważne zwłaszcza na basenie. W przypadku zakupu slipów, szczególną uwagę należy zwrócić na ich rozmiar. Nie mogą być zbyt luźne, ale również za ciasne, ponieważ powodować będą spory dyskomfort, a także liczne obtarcia skóry.
  • Kąpielówki bokserki męskie. Ich długość przeważnie sprawia, że zakrywają połowę ud. Bardzo dobrze trzymają się ciała, zapewniając tym samym wysoki komfort pływania. Są polecane panom, którzy źle czują się w krótkich slipach, jednak należy podkreślić, że bokserki mogą optycznie skracać nogi.
  • Kąpielówki spodenki. – są to znacznie dłuższe produkty, które mogą zakryć nawet całe uda. Często są określane jako bermudy. Są wyposażone w gumkę, a także specjalne sznureczki, dzięki którym możemy dopasować spodenki do swojej sylwetki.

Warto nadmienić, że kąpielówki męskie to produkt bardzo uniwersalne. Doskonale sprawdzają się zarówno na basenie, jak i na plaży. Co równie istotne, przeważnie są tworzone z szybkoschnących materiałów.

Polecane kąpielówki męskie

Szorty kąpielowe męskie – jak wybrać?

W tym przypadku mamy do czynienia z produktami, które przeważnie występują w luźniejszej formie, co oznacza, że okażą się one dobrym wyborem przede wszystkim na plażę. Przeważnie zakrywają połowę ud, a ich krój sprawia, że zapewniają wysoką wygodę i swobodę ruchów nie tylko podczas pływania, ale również w trakcie wylegiwania się na plaży lub uprawiania rozmaitych sportów.

Z tego też powodu takie szorty często są stosowane przez biegaczy. Warto nadmienić, że na rynku znaleźć możemy wiele modeli wyposażonych w kieszenie, w których możemy umieścić najpotrzebniejsze rzeczy.

Jeśli zależy nam na produktach przeznaczonych na basen, powinniśmy celować w profesjonalne spodnie kąpielowe, które dobrze przylegają do ciała i są pozbawione kieszeni. Ich krój sprzyja długiemu i szybkiemu pływaniu.

Kąpielówki czy szorty – co wybrać?

Skoro wiemy już, z czym mamy do czynienia, możemy wskazać, który produkt okaże się lepszym wyborem. Jest to oczywiście zależne od naszych potrzeb, a także miejsca, w którym pływamy.

Jeśli szukamy przede wszystkim produktów basenowych, które będą dobrze przylegać do ciała, zapewniając tym samym doskonały komfort pływania i wszelkich ćwiczeń basenowych, warto celować w kąpielówki, niezależnie od ich rodzaju. Szorty męskie doskonale sprawdzają się natomiast na plaży – zarówno do pływania, jak i uprawiania innych sportów, na przykład biegania, gry w siatkówkę plażową etc.

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na slipy, bokserki, szorty czy spodenki kąpielowe męskie, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na sposób ich wykonania. Mowa tutaj przede wszystkim o użytych materiałach. Powinny być one nie tylko wytrzymałe, ale również szybkoschnące. Warto celować w kąpielówki bezszwowe, gdyż dają one gwarancję skutecznej ochrony skóry przed otarciami.

Najważniejszy okaże się jednak dobór kąpielówek i szortów pod względem rozmiaru. Jeśli bowiem będą zbyt luźne, korzystanie z nich okaże się bardzo niewygodne. Zbyt ciasne stroje kąpielowe powodować mogą natomiast otarcia skóry, a w skrajnych przypadkach nawet problemy z ukrwieniem.

Uwagę możemy zwrócić także na kolor. Pod tym względem oferta rynkowa jest bardzo zróżnicowana. Choć na rynku dominują stroje czarne, nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem modeli zielonych, niebieskich, czerwonych, białych, szarych czy też wielokolorowych. Jeśli nie macie pewności, czy interesujące Was stroje kąpielowe rzeczywiście okażą się dobrym wyborem, zalecamy zwrócenie uwagi na oceny i opinie innych klientów, którzy często dzielą się własnymi doświadczeniami z użytkowania zakupionych produktów.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 23:48
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.