Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jakie kąpielówki na plażę?

Odpoczynek na plaży doskonale ładuje baterie. Warto więc zadbać o to, aby odbywał się w komfortowych warunkach.

Rzecz jasna nie mamy wpływu na to, jaka będzie pogoda, jednak to od nas zależy, w jakim stroju będziemy odpoczywać. I choć wydaje się to sprawą błahą, w rzeczywistości ma spore znaczenie. Zakup zbyt ciasnego, zbyt luźnego lub po prostu kiepskiej jakości stroju kąpielowego może znacząco odbić się na naszym urlopie. Wszystko to sprawia, że warto sprawdzić, na co możemy się zdecydować i wybrać produkt, który najlepiej spełni nasze wymagania i oczekiwania.

Kąpielówki męskie na plażę

Wybierając się na wyjazd nad morze lub ocean, mamy znacznie więcej możliwości wyboru, niż w przypadku zakupu stroju na basen. Nie musimy bowiem martwić się restrykcyjnymi zasadami, które niejako narzucają to, co możemy wybrać.

W przypadku kąpielówek na plażę, warto zastanowić się, czy bardziej zależy nam na komfortowym pływaniu, zwykłym wylegiwaniu się na plaży czy może aktywnym wypoczynku, związanym z różnego rodzaju sportami. Do tego dochodzą wymagania dotyczące długości kąpielówek, materiałów, z jakich zostały wykonane, a także elementów dodatkowych, takich jak na przykład kieszenie.

Kąpielówki plażowe – jakie wybrać?

Oferta rynkowa jest bardzo szeroka, toteż jesteśmy w stanie znaleźć konkretne kąpielówki, które spełniają wszystkie wspomniane wcześniej kryteria wyboru. W każdym przypadku warto więc dokładnie kartę produktową interesującego nas modelu.

  • Szorty męskie na plaże. Zaczynamy od niezwykle popularnych produktów, które wydają się wyborem najbardziej uniwersalnym. Dlaczego? Wynika to z ich konstrukcji. Szorty są przeważnie luźne, przez co przypominają standardowe spodenki letnie. Z zewnątrz są natomiast obszyte specjalną siateczką, która nie tylko stabilizuje całą konstrukcję, ale również odpowiada za prawidłowe odprowadzanie ciepła.

Ze względu na sposób wykonania, szorty na plażę męskie doskonale sprawdzają się podczas aktywności poza wodą. Możemy w nich komfortowo spacerować po plaży, wylegiwać się czy też uprawiać rozmaite aktywności – grę w siatkówkę plażową, biegi etc. Jednocześnie takie szorty okażą się dobrym wyborem do pływania. Najczęściej są bowiem wykonywane ze specjalnych, szybkoschnących materiałów, dlatego też już po kilkudziesięciu minutach spędzonych na słońcu będą całkowicie suche. Do tego wszystkiego możemy dodać elastyczne paski dopasowujące się do sylwetki, a czasem także sznurki, które pełnią funkcję stabilizującą.

  • Slipy męskie na plażę. Tym razem przechodzimy do produktów, które polecane są przede wszystkim osobom, które dużo pływają. Slipy charakteryzują się głębokimi wcięciami po bokach, są lekkie i dobrze przylegają do ciała. Dzięki temu wszystkiemu w żaden sposób nie krępują naszych ruchów w wodzie.

Ze względu na to, że do ich przygotowania wykorzystane są niewielkie ilości materiału, są to kąpielówki najtańsze. Należy dokładnie sprawdzić rozmiar slipów. Jeśli okażą się zbyt ciasne, będą nie tylko powodować dyskomfort, ale również mogą doprowadzić do powstania licznych otarć skóry.

  • Bokserki męskie na plażę. Tym razem coś pomiędzy szortami a slipami. Bokserki przeważnie zakrywają połowę ud, a tworzywa, z których są wykonywane, sprawiają, że dobrze przylegają do ciała. Dzięki temu można je określić mianem uniwersalnych. Bardzo dobrze sprawdzają się bowiem zarówno podczas pływania, jak i odpoczynku poza wodą. Niezależnie od jego rodzaju. Podobnie jak w przypadku slipów, warto upewnić się, że na pewno dobieramy odpowiedni rozmiar.
  • Spodenki na plaże męskie. Podczas gdy szorty występują w różnych długościach i są przeważnie luźne, specjalne męskie spodenki na plażę najczęściej zakrywają całe uda (czasem nawet kolana) i ściślej przylegają do ciała. Są tworzone ze specjalnie dobranych tworzyw sztucznych, które nie tylko zapewniają swobodę ruchów podczas pływania, ale również chronią skórę przez otarciami i oparzeniami. Szczególnie popularne są sportowe spodenki męskie na plaże, kierowane przede wszystkim do zapalonych pływaków.

Polecane kąpielówki męskie

Kąpielówki plażowe – na co zwrócić uwagę?

Zróżnicowanie oferty pod względem rodzaju sprzedawanych produktów sprawia, że jesteśmy w stanie dobrać kąpielówki do konkretnych aktywności, a także naszych potrzeb i wymagań. Zanim jednak dokonamy zakupu, warto jeszcze dokładnie sprawdzić, w jaki sposób i z czego przygotowane zostały interesujące nas kąpielówki.

W przypadku produktów dłuższych, a więc bokserek, szortów i spodenek, warto celować w konstrukcje, które nie tylko nie krępują ruchów, ale również są bezpieczne dla skóry. Zalecane są przede wszystkim kąpielówki męskie bezszwowe, które okażą się bezpieczne również dla dzieci. Do tego dochodzi także dobór materiałów. Dobór tworzyw przez producentów wskazuje, że nie zawsze warto kierować się kryterium ceny. Najtańsze kąpielówki są przeważnie wykonywane z cienkich, słabych materiałów, które nie są zbyt elastyczne i szybko ulegają zniszczeniu.

Kąpielówki dobrej jakości są przeważnie wykonywane z poliamidu, poliestru lub z poliestru. Dobór tych tworzyw gwarantuje nie tylko wysoką wytrzymałość mechaniczną, ale również dobre dopasowanie się do sylwetki, a także skuteczne odprowadzanie ciepła. Jak już wspominaliśmy, ogromny wpływ na komfort, a nawet bezpieczeństwo używania kąpielówek ma odpowiedni dobór rozmiaru.

Kąpielówki męskie na plażę – jaka cena?

Jak już zostało wspomniane, cena nie powinna być głównym kryterium wyboru. Ile jednak musimy zapłacić za produkty dobrej jakości? Najmniej oczywiście za slipy, które zakupimy już za 15-20 złotych. W przypadku modeli dłuższych i specjalnie wzmacnianych, przedział cenowy wynosi od 30 złotych do około 200 złotych. Najdroższe będą spodenki, zwłaszcza te sportowe.

Jak można się domyślić, swoje produkty na rynek dostarcza bardzo wielu producentów. Polecić można kąpielówki między innymi takich firm jak Speedo, Gwinner, Aqua-Speed, Alpha Male, Esotiq&Henderson, Nike, Adidas, Martes, Arena, JOBE czy też Under Armour.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 03:11
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.