Udostępnij
Skomentuj

Kamera IP do 300 zł – jak wybrać?

Pomagamy w wyborze kamery IP w przedziale cenowym do 300 złotych. Na co warto się zdecydować?

Polecane kamery IP do 300 zł

Monitoring oparty na nowoczesnych kamerach cyfrowych pozwala odpowiednio zabezpieczyć dom, mieszkanie, biuro, magazyn i wiele innych powierzchni. Na rynku dostępne są urządzenia, które nie tylko rejestrują obraz, ale również zapewniają obsługę przydatnych aplikacji oraz różnego rodzaju funkcji dodatkowych.

Kryteria te spełniają kamery IP, oferowane na rynku w różnych odmianach. Czy za 300 złotych można kupić dobrej jakości sprzęt? Niniejszy poradnik udowodni Wam, że jak najbardziej można.

Jaka działa kamera IP?

Zanim jednak przejdziemy do wskazywania urządzeń i parametrów, na które możemy liczyć w tym przedziale cenowym, warto wyjaśnić, czym tak naprawdę kamera IP jest. W pierwszej kolejności należy podkreślić, że wykorzystują one sygnał cyfrowy, dzięki czemu zapewniają znacznie lepszą jakość obrazu niż urządzenia analogowe.

Cechą charakterystyczną kamer IP jest jednak to, że zostają one podłączone do sieci. Zyskują one tym samym własny adres IP, z którym możemy się połączyć. W zależności od rodzaju kamery, może odbywać się to poprzez przeglądarkę internetową bądź specjalną aplikację. Wszystko to sprawia, że przy użyciu komputera stacjonarnego, laptopa, telefonu czy też tabletu zyskujemy dostęp do obrazu rejestrowanego przez kamerę. Wszystko to może odbywać się w ramach sieci lokalnej lub przez połączenie internetowe, które pozwala nam podglądać obraz w dowolnym miejscu, w jakim się znajdujemy. Wszystko to przekłada się oczywiście na wyższy poziom bezpieczeństwa i większy komfort wykorzystania sprzętu.

Jaka kamera IP do 300 zł?

Skoro wiemy już, o czym jest mowa, możemy przejść do wyboru konkretnego modelu. Żeby jednak stało się to możliwe, musimy określić własne potrzeby i wymagania, a następnie przyrównać je do sprzętów dostępnych w kategorii cenowej do 300 złotych. Na co warto zwrócić uwagę?

 • Rodzaj. Na samym początku należy określić miejsce, w którym kamera zostanie zamontowana. W przyjętym przedziale cenowym dostępne są bowiem modele wewnętrzne i zewnętrzne. W pierwszym przypadku mamy do czynienia ze standardową kamerą, która została przystosowana do pracy w zadaszonym, ogrzewanym pomieszczeniu. Zazwyczaj zostaje ona wzmocniona wyłącznie na wypadek uszkodzeń mechanicznych.

  Jaka kamera IP za zewnątrz okaże się odpowiednia? Musi być to sprzęt uodporniony na wpływ zmiennych temperatur, wilgoci, zabrudzeń i silnego wiatru. Warto celować w modele ze wzmacnianym obudowami, wyróżniającymi się odpowiednim stopniem ochrony – najlepiej IP66 lub IP67.

  Podział na kamery wewnętrzne i zewnętrzne nie jest jedynym obowiązującym na rynku. Producenci dostosowują również swoje sprzęty do konkretnego zastosowania. Wszystko to sprawia, że w przedziale cenowym do 300 złotych znajdziemy modele do mobilnego nadzoru (bezprzewodowe kamery, które możemy łatwo przenosić w konkretne miejsca), tak zwane kamery tubowe, kopułkowe oraz naścienne. Do tego dochodzą modele Fisheye, PTZ oraz Bulet.

 • Łączność. Kolejny podział kamer dotyczy sposobu ich podłączenia. Za 300 złotych zakupimy zarówno modele, które z siecią elektryczną są łączone przy pomocy kabla, jak i kamery bezprzewodowe. Te pierwsze okażą się tańsze, jednak ich montaż okaże się bardziej kłopotliwy. Z drugiej jednak strony, zapewniają zawsze stabilne działanie, bez zakłóceń, które mogą pojawić się w przypadku kamer bezprzewodowych.

  Za 300 złotych jesteśmy w stanie kupić również kamerę IP WiFi. Wykorzystuje ona bezprzewodową łączność z siecią Internet, dzięki czemu nie musimy prowadzić dodatkowego kabla Ethernet. Pozawalają one również na szybkie łącznie kamery z urządzeniami mobilnymi (np. ze smartfonem), przy użyciu specjalnie przygotowanej aplikacji. Wszystko to zapewnia ogromną wygodę wykorzystania sprzętu.

 • Konstrukcja. Jak już wspomnieliśmy, zewnętrzne kamery powinny być między innymi wodoodporne, natomiast wewnętrzne nie muszą być specjalnie wzmacniane. Producenci, poza spełnieniem wymagań związanych z warunkami, skupiają się również na zwiększeniu zakresu działania swoich sprzętów. Doskonałym na to przykładem są kamery o konstrukcji obrotowej. Nie rejestrują one wyłącznie jednego obszaru – cały czas się obracają, dzięki czemu mogą objąć całe pomieszczenie.
 • Przetwornik i rozdzielczość. W kategorii do 300 złotych znajdziemy modele z przetwornikiem CMOS, który bardzo dobrze sprawdza się w dzień. Jeśli zastanawiacie się, jaka kamera IP na noc okaże się odpowiednia, radzimy celować w modele wyposażone we własne oświetlenie LED. Dzięki temu obserwowane pomieszczenie nie będzie musiało być oświetlone. Jeśli chodzi natomiast o rozdzielczość, to im jest ona wyższa, tym lepiej. Dysponując budżetem w wysokości 300 złotych, nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem kamery Full HD. Kolejnym istotnym parametrem technicznym jest kąt widzenia. Ma on znaczenie przede wszystkim w przypadku kamer o stacjonarnej budowie, bez mechanizmów obrotowych.
 • Dodatki. Przyjęty budżet okaże się wystarczający, by znaleźć sprzęt urozmaicony dodatkowym wyposażeniem i funkcjami. Warto celować chociażby w kamery z czytnikiem kart pamięci, pozwalające na zapis nagrań w chmurze, a także z detekcją ruchu i dźwięku – dzięki temu uruchomią się wtedy, kiedy będzie to najbardziej potrzebne.

Jakiej firmy kamery IP?

Analiza wyżej wymienionych parametrów i cech pozwoli zawęzić wybór wyłącznie do tych urządzeń, które mają szansę spełnić nasze wymagania. Istotnym kryterium jest również renoma firmy, która odpowiada za przygotowanie sprzętu.

Jeśli zdecydujemy się na model uznanego producenta, możemy mieć pewność, że jakość jego wykonania i działania okażę się co najmniej przyzwoita. Wiele przydatnych informacji na temat sprzętu i firm zdobędziemy analizując opinie klientów, którzy często dzielą się swoimi doświadczeniami z wykorzystania zakupionych kamer. W przedziale cenowym do 300 złotych znajdziemy kamery IP przygotowane między innymi przez takie firmy jak Hikvision, Dahua Technology, 8level, Media-Tech, D-Link, Overmax, Ezviz, Blow oraz Creative.

Jaka kamera IP do 300 zł? Propozycje

Na koniec przedstawiamy jeszcze kilka przykładów kamer, które mieszczą się w przyjętym budżecie. Być może ułatwi Wam to wybór. Co ważne, wskazane modele cieszą się sporym zainteresowaniem użytkowników sklepu Morele.net.

 • Xiaomi Mi Home Security Camera 360° 1080P – na początek niezwykle popularna kamera domowa za zaledwie 170,99 zł. Wyróżnia się detekcją panoramiczną 360 stopni, zapewnianą przez dwa wbudowane silniki, które obracają kamerę. Jest to nowoczesny sprzęt WiFi, pozwalający na tworzenie rozbudowanych harmonogramów, a także obsługujący detekcję ruchu. Do wykorzystania otrzymujemy specjalną aplikację, ułatwiającą wykorzystanie potencjału sprzętu. Kamera obsługuje tryb nocny, nagrywa filmy w rozdzielczości Full HD, a także dysponuje czytnikiem kart micro SD.
 • TP-LINK NC450 – kolejna kamera wewnętrzna, która ma konstrukcję obrotową i obsługuje tryb nocny. Nagrywa filmy w jakości HD, korzystając z przetwornika CMOS 1/4 cala. Obsługuje ona system, który automatycznie wysyła użytkownikowi powiadomienia, jeśli zostanie wykryty ruch. Została wyposażona w wejście RJ-45. Kosztuje 265,37 zł.
 • Littlelf LF-P1s – na koniec kamera za 250 zł. Obsługuje łączność WiFi, dlatego pozwala na szybką wymianę danych z urządzeniami mobilnymi, na przykład ze smartfonem. Może być wykorzystana w trybie bezprzewodowym, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby często zmieniać jej położenie.
Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 12:27
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.