Udostępnij
Skomentuj

Kamera IP do 200 zł – jak wybrać?

Wskazujemy na dobrej jakości kamery IP za maksymalnie 200 złotych. Czy wystarczy to do zakupu dobrego sprzętu?

Polecane kamery IP do 200 zł

Rynek urządzeń wykorzystywanych do monitoringu jest bardzo szeroki. Znajdziemy na nim wiele urządzeń przystosowanych do pracy w domach, mieszkaniach, biurach czy też magazynach. Co najważniejsze, ich ceny cały czas spadają, dzięki czemu możemy stworzyć nowoczesny system za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Może on zostać oparty na przykład na kamerach IP, które obsługują sygnał cyfrowy, zapewniając szczegółowy obraz w różnych warunkach. Co jednak najistotniejsze, łatwo możemy podłączyć je do sieci, co zapewnia nam dostęp do rejestrowanego obrazu z poziomu komputera stacjonarnego, laptopa czy też smartfona. W kategorii cenowej do 200 złotych znajdziemy wiele urządzeń, które mają szansę spełnić nasze oczekiwania.

Kamera IP – jakie łącze?

Choć wydawać się może, że przyjęty budżet nie jest wysoki, w rzeczywistości pozwala na wybór między bardzo zróżnicowanymi sprzętami o różnym zastosowaniu. Główny podział dotyczy kamer przewodowych i bezprzewodowych.

W tym miejscu przypadku musimy liczyć się z koniecznością poprowadzenia kabli, co w niektórych pomieszczeniach może okazać się kłopotliwe. W zamian jednak otrzymujemy zawsze stabilne działanie, bez zakłóceń, które mogą wystąpić przy kamerach bezprzewodowych. Wszystko to sprawia, że ostateczny wybór jest mocno zależny od naszych potrzeb i możliwości montażowych.

Kamera IP – którą wybrać?

Jak już zostało wspomniane, kategoria cenowa do 200 złotych jest bardzo szeroka. Znaleźć można w niej urządzenia zróżnicowane niemal pod każdym względem. Wszystko to sprawia, że warto pokrótce przedstawić to, na co możemy się zdecydować.

Wspomnieć warto przede wszystkim o tym, że na rynku oferowane są dwa rodzaje kamer – wewnętrzne oraz zewnętrzne. Jeśli naszym celem jest monitoring pomieszczeń, należy wybrać oczywiście kamerę IP wewnętrzną. Będzie to zazwyczaj kompaktowy, lekki sprzęt, którego obudowa nie jest specjalnie wzmacniana. Zwłaszcza gdy mówimy o modelach pokojowych, pracujących w pomieszczeniach ogrzewanych.

Jeśli jednak tworzymy system monitoringu hal produkcyjnych, magazynów lub obszarów wokół budynku, powinniśmy pomyśleć o wysokiej jakości kamerze zewnętrznej, której obudowa została uodporniona na wpływ wilgoci, zmiennych temperatur i wszelkich czynników niekorzystnych. Uwagę powinniśmy zwrócić, czy interesujący nas sprzęt jest wodoodporny, a także na to, jakim stopniem ochrony się wyróżnia. Za 200 złotych zakupimy kamery o ochronie IP66 oraz IP67 – są to sprzęty, które bardzo dobrze sprawdzą się podczas pracy na zewnątrz.

Wybór między kamerą zewnętrzną a wewnętrzną nie załatwia jednak całej sprawy. W obu kategoriach znajdziemy bowiem urządzenia bardzo zróżnicowane pod względem technicznym. Wszystko to sprawia, że należy zwrócić uwagę także na konkretne parametry techniczne.

 • Typ kamery. Producenci przygotowują swoje urządzenia w oparciu o sposób wykorzystania i miejsca montażu. Dzięki temu możemy kupić dokładnie taką kamerę, jakiej poszukujemy. W mieszkaniach sprawdzą się chociażby modele Fisheye, które rejestrują nieco wypukły obraz. Niezwykle popularne są także modele zapewniające mobilny nadzór. Bardzo łatwo możemy je przenieść z miejsca na miejsce i uruchomić monitoring pomieszczenia.

  Na rynku oferowane są również modele naścienne, tubowe, kopułkowe, PTZ oraz typu Bullet. Wszystko to sprawia, że jesteśmy w stanie dobrać sprzęt w zależności do naszych potrzeb, a także specyfiki pomieszczeń, w których mają się znaleźć.

  Warto nadmienić, że w kategorii cenowej do 200 złotych dostępne są również kamery WiFi, z którymi w łatwy sposób połączymy się przy użyciu urządzeń mobilnych, na przykład smartfona czy też tabletu. Ich obsługa odbywa się zazwyczaj przy użyciu specjalnej, dedykowanej aplikacji. Daje nam ona dostęp do rejestrowanego obrazu, a także pozwala na tworzenie harmonogramów działania oraz obsługę wielu funkcji dodatkowych.

 • Parametry techniczne. Decydując się na kamerę za maksymalnie 200 złotych, musimy zwrócić uwagę na kwestie, które decydują o jakości nagrań. Warto nadmienić, że w tej kategorii cenowej sprzedawane są przede wszystkim modele wyposażone w przetwornik CMOS, który bardzo dobrze sprawdza się w dzień, a także w nocy, jeśli wykorzystane zostanie dodatkowe oświetlenie – może być to lampa w pokoju lub diody LED zamontowane w kamerze.

  Uwagę należy zwrócić także na rozdzielczość nagrań – im jest ona wyższa, tym lepiej. Warto decydować się na modele HD oraz Full HD. Zapewniają one jakość, która pozwoli na rozpoznanie twarzy włamywacza. Co jeszcze ma wpływ na jakość nagrań? Chociażby kąty widzenia.

 • Budowa. Jeśli zależy nam na objęciu monitoringiem całego pomieszczenia o sporych wymiarach, powinniśmy celować w kamery obrotowe. Budżet w wysokości 200 złotych okaże się wystarczający, by zakupić urządzenie obracające się w 360 stopniach.

  W przypadku sprzętów zewnętrznych, ogromne znaczenie mają wszelkie wzmocnienia konstrukcji, które uodparniają je na wpływ czynników zewnętrznych, między innymi wilgoci i zmiennych temperatur. Do tego wszystkiego dojść mogą również różnego rodzaju dodatki, na przykład w postaci trybu nocnego, czujników ruchu czy też funkcji zapisywania nagrań w chmurze.

Jakiej firmy kamery IP?

Choć może się wydawać, że 200 złotych to niewielka kwota, rzeczywistość pokazuje, że w tym przedziale cenowym znajduje się wiele urządzeń przygotowanych przez uznane firmy. Wskazać można na kamery między innymi takich producentów jak Hikvision, Overmax, Media-Tech, Gembrid, Acme, Qoltec, 8level, Blow, Creative, Dahua, Ferguson, Sweex oraz Ezviz.

Jeśli nie jesteście pewni, czy interesująca Was kamera rzeczywiście zapewnia wysoką jakość wykonania i działania, zalecamy zwrócenie uwagi na opinie innych klientów, którzy mieli już okazje z niej korzystać. W ten sposób dowiemy się, jak kamera sprawdza się w praktyce i czy wiążą się z nią jakieś defekty.

Jaka kamera IP do 200 zł – propozycje

Wiemy już, na co warto zwracać uwagę podczas zakupu kamer IP. Na koniec warto wskazać jeszcze na kilka modeli, które cieszą się szczególną popularnością wśród klientów sklepu. Być może na liście znajdzie się urządzenie, które spełni Wasze oczekiwania.

 • Media-Tech cloud securecam – kamera sieciowa o konstrukcji obrotowej. Jej kompaktowe wymiary sprawiają, że możemy położyć ją na półce, a także zamontować na ścianie lub suficie. Co ważne, obsługuje łączność WiFi, dzięki czemu mamy do niej dostęp z poziomu urządzeń mobilnych. Tworzy nagrania w rozdzielczości HD. Co ważne, została wyposażona w czujnik ruchu, może zostać wykorzystana również jako elektroniczna niania. Cena? 159,99 zł.
 • Overmax CAMSPOT 3.3 – kolejna kamera WiFi, wykorzystywana jako mobilny nadzór. W każdej chwili możemy ją przenieść z jednego pomieszczenia do drugiego – wyróżnia się kompaktowymi wymiarami, dlatego zmieści się wszędzie. Warto nadmienić, że nagrywa w jakości HD w 25 klatkach na sekundę i obsługuje tryb nocny oraz detektor ruchu. Sprzęt kosztuje 120,65 zł.
 • Media-Tech MT4052 – na koniec zewnętrzna kamera WiFi tworząca nagrania w rozdzielczości HD. Wyróżnia się specjalnie wzmacnianą obudową oraz łącznością bezprzewodową, dzięki której możemy sterować kamerą przy użyciu dedykowanej aplikacji. Do tego dochodzi również mechanizm detekcji ruchu. Za kamerę trzeba zapłacić 149 zł.
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 15:07
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.