Udostępnij
Skomentuj

Jakie perfumy zawierają feromony? Czym one są? Czy warto używać?

Co to są feromony? Jak działają? Jak wybrać perfumy, które posiadają feromony?

Jeszcze trudniej jest określić, jaki wpływ mają feromony na innych ludzi. Przyjmuje się, że ludzkie ciało rzeczywiście wydziela bezzapachowe substancje - nie są one wyczuwalne dla otoczenia, jednak mogą być odbierane przez ludzki mózg. Feromony wydzielane przez niektóre osoby mogą być rejestrowane przez mózg innych ludzi. Jeśli feromony zadziałają, to mogą wywierać określony wpływ na otoczenie.

Popularne perfumy damskie

Czym są feromony?

Zakłada się, że ludzkie feromony to substancje chemiczne wytwarzane przez ciało. Ich dokładny skład nie jest do końca określony, jednak niektórym badaczom udało się wyznaczyć kilka substancji, które mogą wchodzić w skład feromonów. Związki chemiczne zawarte w feromonach wpływają na otaczających daną osobę ludzi w przeróżny sposób. Główne działanie feromonów to:

  • zwiększanie atrakcyjności w oczach płci przeciwnej
  • wpływ na nastrój
  • pobudzenie
  • zwiększanie seksualnej motywacji
  • potęgowanie emocjonalnych bodźców

Feromony, które wydzielają ludzie, znajdują się przede wszystkim w ślinie i w pocie. Feromony nie muszą działać na każdego. Jednak osoba, na którą podziałają, może odczuwać chęć zbliżenia się do osoby wydzielającej odpowiednie feromony. Może także odczuwać podniecenie i większy popęd seksualny wobec drugiego człowieka. Feromony zwiększają atrakcyjność w oczach innych osób.

Jakie perfumy posiadają feromony?

Niektórzy ludzie wydzielają naturalne feromony w dużej ilości. Jednak nie każdy organizm jest w stanie wytwarzać tak silne substancje chemiczne, aby zauważyć ich wpływ na otoczenie. Producenci perfum wychodzą naprzeciw oczekiwaniom takich osób tworząc specjalne mieszanki perfum z feromonami. Perfumy takie zawierają związki chemiczne (androstadienon, androstenon, androsteron, androstenol), których działanie zostało udowodnione w badaniach. Związki te są odczuwane przez mózg niektórych osób z otoczenia danej osoby i mogą wywierać wpływ na zachowanie tych osób. Badania pokazały, że mózg po kontakcie z feromonami zaczyna reagować.

Na rynku dostępne są mieszanki składające się tylko z substancji chemicznych odpowiadających ludzkim feromonom. Takie mieszanki nie mają zapachu, sprzedawane są w małych flakonikach i zaleca się stosowanie ich w niewielkiej ilości.

Dostępne są także perfumy - o określonych zapachach - z domieszką substancji chemicznych odpowiadających ludzkim feromonom.

Czy feromony działają?

Te substancje działają raczej w ludzkiej podświadomości, jednak wiele osób, które zdecydowało się na użycie perfum z feromonami potwierdza ich działanie. Kobiety, które używały perfum z feromonami twierdzą, że czuły się bardziej atrakcyjne i więcej mężczyzn z ich otoczenia zaczęło na nie zwracać uwagę. Wiele opinii z forów internetowych potwierdza takie działanie feromonów. Niektóre opinie o feromonach mówią, że te substancje nie przyniosły oczekiwanych efektów.

Opinie mężczyzn o perfumach z feromonami są podobne. Część z nich twierdzi, że perfumy z feromonami nie przyniosły oczekiwanych efektów. Inne opinie z kolei przemawiają na korzyść feromonów. Wielu mężczyzn odnotowało duże zainteresowanie wśród kobiet, a także zauważyło pozytywne zmiany w środowisku zawodowym i wśród przyjaciół.

Perfumy z feromonami dla kobiet

Damskie perfumy z feromonami mają za zadanie zwiększyć atrakcyjność kobiet w oczach mężczyzn. Kobiety korzystające z perfum z feromonami mają czuć się pewne siebie i zdeterminowane. Panie mogą wybrać ulubiony zapach z domieszką feromonów lub zdecydować się na mieszankę samych feromonów.

Perfumy z feromonami dla mężczyzn

Męskie perfumy z feromonami mają sprawić, że mężczyźni w oczach kobiet będą wydawali się bardziej męscy i tym samym atrakcyjni seksualnie. Męskie perfumy z feromonami dostępne są zarówno jako mieszanki samych feromonów oraz mieszanki perfum z dodatkiem substancji chemicznych.

Czy warto używać perfum z feromonami?

Opinie osób, które zdecydowały się na zakup perfum z feromonami są różne. Niektórzy twierdzą, że feromony nie działają, inni z kolei są zachwyceni działaniem feromonów. Omawiane substancje nie są do końca zbadane, więc ciężko stwierdzić, czy rzeczywiście mają wpływ na każdego. Badania przeprowadzone do tej pory pokazują jednak, że feromony mogą mieć duży wpływ na różne osoby - zwiększają atrakcyjność, wpływają na nastrój, niektórym poprawiają samopoczucie, innych zachęcają do podejmowania śmielszych działań w stosunku do kobiet i mężczyzn. Cena perfum z feromonami może wynosić średnio od 30 do 160 złotych, więc jeśli ktoś jest ciekawy, to może osobiście wypróbować działania tych tajemniczych substancji za niewygórowaną kwotę.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 11:40
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.