Udostępnij
Skomentuj

Jakie perfumy dla 30 latki? Które najlepiej wybrać?

Jakie zapachy są dobre dla 30 latki, zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje?

Niektóre kobiety od wielu lat mają swoje ulubione perfumy, które są dla nich najlepsze. Panie, które nie wybrały jeszcze swoich ulubionych zapachów mogą się zastanawiać, które perfumy są obecnie w modzie, jakie nuty zapachowe są dobre do pracy, a które polecane są jako perfumy wieczorowe?

Rodzaje perfum na co dzień

Wśród znanych marek powtarza się kilka grup zapachowych. Wyróżnia się grupy, w których przeważają nuty:

  • kwiatowe
  • cytrusowe, owocowe, morskie
  • orientalne, słodkie, ambrowe
  • drzewne
  • szyprowe, paczuli

To są główne kategorie zapachów, na które przeważnie dzieli się perfumy. Istnieją jeszcze podgrupy, które mieszają składniki z dwóch lub kilku kategorii. Dzięki łączeniu składników z kilku grup w perfumach wyczuwalne są przeróżne nuty. Co ciekawe, część z nut zapachowych może być wyczuwalna od razu po spryskaniu, a część dopiero po kilku godzinach od użycia.

Na co dzień dla 30 latki polecane są raczej zapachy, w których przeważają elementy z grupy zapachów kwiatowych, cytrusowych i świeżych. Gdy kobieta pracuje na ważnym stanowisku czy uczestniczy w spotkaniach biznesowych, powinna wybrać perfumy, które oprócz nut kwiatów i cytrusów (np. róż, jaśminu, bergamotki) mają w sobie także nuty bardziej wyraziste, z kategorii drzewnej lub orientalnej, które nadadzą zapachowi elegancji i trwałości. Należy jednak uważać, by zapach nie był zbyt intensywny, ponieważ na co dzień nie są polecane perfumy bardzo silne, które mogą zbyt mocno oddziaływać na otoczenie. Takich zapachów lepiej używać na wieczór.

Zapachy na wieczór dla 30 latki

Inaczej niż w przypadku perfum na co dzień, na wieczór poleca się zapachy odważne, podkreślające kobiecość, kuszące i intrygujące. W wyborze perfum wieczorowych nie trzeba być powściągliwym. Najlepsze zapachy na specjalne okazje mogą być intensywne, mogą zwracać uwagę otoczenia. Kobiety lubią być zauważane, a dzięki zapachom, które łączą kwiaty z nutami drzewa np. cedru, czy elementów orientalnych, jak mocne przyprawy czy dodatek paczuli nadający perfumom słodkości, nikt nie przejdzie obok nich obojętnie.

Które perfumy są najlepsze dla 30 latki?

Polecane zapachy to wyjątkowe mieszanki składników, oryginalne, niektóre ponadczasowe - od wielu lat wybierane przez kobiety na całym świecie. Znani producenci stworzyli szeroką gamę zapachów, wśród których znajdą się delikatniejsze zapachy na co dzień, jak i wyzywające, eleganckie i kuszące zapachy na wieczór. Wybierać można między innymi z perfum dla kobiet takich jak:

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 15:17
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.