Udostępnij
Skomentuj

Jaki zestaw klawiatura + mysz?

Klawiaturę i mysz można kupić w zestawie. Czy warto wybrać zestaw? Jak wybrać najlepszą mysz i klawiaturę?

Zestaw: mysz i klawiatura – czy warto po niego sięgnąć?

Wiele osób decyduje się na zakup zestawu do komputera, w którym znajduje się mysz i klawiatura. To wygodne, szybkie i opłacalne rozwiązanie, które ma nie tylko zalety, ale także wady i dlatego warto zastanowić się nad tym jeszcze przed zakupem.

 • Dobra cena – zakup zestawu jest opłacalny.
 • Wygoda – kupujemy od razu gotowy komplet.
 • Spójna estetyka – zestawy składają się z urządzeń o zbliżonej estetyce i kolorystyce.
 • W przypadku zestawów bezprzewodowych na USB nie trzeba używać oddzielnych odbiorników do USB.
 • Mniejsza swoboda w wyborze myszy i klawiatur – zestawy są gotowe, z góry ustalone.
 • Mniejszy wybór – znacznie więcej klawiatur i myszek znajdziemy oddzielnie.

Zakup zestawu (mysz i klawiatura) to dobra decyzja, o ile uda nam się znaleźć zestaw o optymalnych parametrach.

Polecane zestawy mysz + klawiatura

Jaki zestaw mysz + klawiatura wybrać: przewodowy czy bezprzewodowy?

Oferta zestawów tego typu jest szeroka i zróżnicowana pod względem poszczególnych parametrów. Jedną z najważniejszych kwestii jest jednak sposób komunikacji z komputerem, który może odbywać się przewodowo lub bezprzewodowo.

 • Klawiatury z myszą bezprzewodowe – klawiatura i mysz bezprzewodowa to wygodne i chętnie wybierane rozwiązanie do komputerów domowych i biurowych. Atutem tego rozwiązania jest brak przewodów – większa swoboda i porządek na biurku. Zestaw: mysz i klawiatura bezprzewodowa doskonale sprawdza się podczas codziennego użytkowania, ale są użytkownicy, którzy preferują rozwiązania z kablem (na przykład gracze).
 • Klawiatury z myszą przewodowe – klawiatura i mysz przewodowa to rozwiązanie chętnie wybierane przez graczy oraz projektantów, którym zależy na precyzji działania urządzeń wskazujących. Przewody wprowadzają odrobinę bałaganu na biurku i zajmują porty USB, ale za to nie trzeba przejmować się wymianą baterii oraz ewentualnymi opóźnieniami w komunikacji pomiędzy urządzeniami i komputerem.

Jak dobrać zestaw mysz + klawiatura?

Oferta zestawów tego typu jest dość szeroka i zróżnicowana, ale dominują wśród nich:

 • Zestawy biurowe: mysz + klawiatura – proste i niedrogie zestawy, które doskonale sprawdzają się w codziennej pracy biurowej. Urządzenia tego typu mają klasyczne kształty oraz standardowy design, a także mają bazową funkcjonalność.
 • Zestawy do użytku domowego: mysz + klawiatura – również nie są to zestawy ekstremalnie kosztowne, ale znajdziemy wśród nich modele o większej liczbie dodatkowych przycisków (na górze klawiatury oraz na myszy) oraz o lepszej estetyce niż w przypadku modeli biurowych.
 • Zestawy premium i ergonomiczne: mysz + klawiatura – wśród zestawów nie brak propozycji z górnej półki, które zaskakują minimalistyczną lub awangardową estetyką albo dopracowanym i ergonomicznym kształtem. To dobry wybór dla osób pracujących przy komputerze wiele godzin dziennie, bo rozwiązania ergonomiczne niwelują dyskomfort tak długiej pracy.

Jeśli natomiast chodzi o zestawy gamingowe, to są one mniej liczne i odrobinę mniej popularne ze względu na to, że gracze miewają różne potrzeby i oczekiwania względem klawiatur oraz myszek. Zestaw dla gracza: klawiatura + mysz może być trafionym zakupem, ale wiele osób woli dobierać te elementy gamingowe oddzielnie i niezależnie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zestawu mysz + klawiatura?

By być zadowolonym z wybranego zestawu, należy wcześniej zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii, które pomogą dopasować urządzenia w zestawie do potrzeb użytkownika:

 • Język klawiatury – zdecydowana większość zestawów oferuje język polski, ale są też klawiatury angielskie, niemieckie oraz innego typu.
 • Typ klawiatury i przycisków – warto zwrócić uwagę na to, czy w klawiaturze zastosowano przyciski wyspowe, membranowe czy może klasyczne lub mechaniczne. W zestawach domowych i biurowych sprawdzają się przyciski membranowe o wyspowej konstrukcji, a jeśli chcemy kupić zestaw klawiatura, mysz dla gracza, to warto wybrać model z klawiaturą gamingową mechaniczną.
 • Układ klawiatury – zdecydowana większość zestawów zawiera klawiaturę z układem amerykańskim (US), ale są też modele z układem angielskim, niemieckim lub innym. Warto zwrócić uwagę także na to, czy klawiatura posiada blok numeryczny.
 • Konstrukcja i udogodnienia w klawiaturze – klawiatura może posiadać podpórkę pod nadgarstki, jak również podpórki, które delikatnie ją przechylają, co poprawia ergonomię podczas pracy. Niektóre modele klawiatur z zestawów posiadają także całą gamę dodatkowych przycisków, które ułatwiają sterowanie programami i multimediami.
 • Rodzaj myszy – w zestawach najczęściej spotykane są myszy optyczne, ale jeśli zależy nam na modelu laserowym, to także uda się znaleźć kilka propozycji tego typu.
 • Profil myszy – większość zestawów zawiera myszki uniwersalne, ale są też komplety z myszką dla osób praworęcznych lub leworęcznych, dlatego warto upewnić się, co do tego, przed zakupem.
 • Kolorystyka zestawu – nie jest to kwestia wpływająca na funkcjonalność urządzeń, ale może mieć znaczenie dla estetyki biurka. Wśród zestawów dominują komplety czarne, ale są też szare, białe i dwukolorowe.
 • Czułość myszy – decyduje o komforcie użytkowania podczas zaawansowanych prac oraz w grach. Warto wybrać myszkę o wyższej czułości z opcją jej regulacji.
 • Liczba przycisków myszy – warto zwrócić uwagę na to, czy mysz posiada jakieś przyciski boczne, ile ich jest i czy można swobodnie je zaprogramować.

Zakup myszki i klawiatury w zestawie to dobra i uzasadniona decyzja, jeśli zależy nam na idealnie dopasowanym komplecie, który będzie służył do codziennej pracy przy komputerze.

Udostępnij
5,0
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 06:05
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.