Udostępnij
Skomentuj

Jaki zestaw bezprzewodowy klawiatura i mysz wybrać?

Klawiatura i mysz to podstawowe akcesoria komputerowe. Dowiedz się, jakie wybrać w wersji bezprzewodowej.

Jaki zestaw bezprzewodowy klawiatura i mysz kupić?

Zestaw klawiatura i mysz bezprzewodowa stanowi doskonały element wyposażenia Twojego komputera. Jeśli planujesz taki kupić, zastanów się nad parametrami i funkcjonalnością poszczególnych propozycji na rynku. Może się okazać, że z jakichś względów zestaw bezprzewodowy klawiatura i mysz Microsoft sprawdzą się u Ciebie o niebo lepiej niż zestaw klawiatura gamingowa i mysz Razer. Mają na to wpływ ich konkretne parametry, którym warto przyjrzeć się z bliska.

Polecane zestawy klawiatury z myszą

Większość dostępnych na rynku zestawów składa się z elementów dopasowanych stylistycznie. To na pewno coś, co pomaga estetom w wyborze i może ich skłaniać do zdecydowania się właśnie na gotową kombinację. Najpowszechniejsze są klasyczne czernie i szarości, ale znajdą się też bardziej oryginalne propozycje dla osób, które wolą odrobinę ekstrawagancji. Czasami warto iść tropem ulubionego producenta, żeby stworzyć idealnie kompatybilny set – wtedy klawiatura i myszka Dell lub klawiatura i mysz HP być może będą odpowiedzią na Twoje potrzeby.

Na co zwrócić uwagę, wybierając bezprzewodową klawiaturę i mysz?

Jeśli chcesz kupić zestaw klawiatura i mysz bezprzewodowa przede wszystkim powinieneś zacząć od przyjrzenia się dokładnie tym samym elementom, które zwróciłyby Twoją uwagę, gdyby Twoją potrzebę stanowił zestaw klawiatura i mysz w wersji sieciowej z pełnym okablowaniem. Bądź co bądź te urządzenia mają wyjściowo pełnić identyczne funkcje – służyć do obsługi komputera, grania, wpisywania znaków, korespondencji, przeglądania internetu czy do pracy. Najpewniej – wszystko po trosze i w swoim czasie.

Jakie zatem cechy powinny mieć mysz i klawiatura, aby nadążać za nowoczesnymi tendencjami? Zaczynając od klawiatury – dostępne są przede wszystkim dwa typy, czyli klawiatura klasyczna oraz wyspowa. Pierwsza z nich ma bardziej wypukłe klawisze, druga – nieco oddalone od siebie, płaskie i zaokrąglone po bokach. Montaż klawiszy wpływa na komfort i głośność pracy. Kolejnym ważnym – może najważniejszym! – aspektem jest oczywiście język klawiatury. Nie chcesz chyba wybrać klawiatury niedopasowanej do języka, którym posługujesz się na co dzień?

Istotny jest również układ klawiszy, rozmiar powierzchni oraz dodatek niesamowicie istotny dla niektórych – klawiatura numeryczna. Jeśli zależy Ci na niej, upewnij się, że nie wybierasz zbyt wąskiego modelu, na którym ten moduł zwyczajnie się nie zmieścił. Aby nadgarstki nie cierpiały przy zbyt długiej pracy, wybierz model klawiatury ze specjalną podpórką pod nie, dzięki której unikniesz przemęczenia tych wrażliwych stawów. Ergonomiczny układ pozwoli na dużo większą swobodę i wygodę korzystania. Niektóre modele są też wyposażone w touchpad.

W przypadku myszki do wyboru jest wersja laserowa lub optyczna – pierwsza z nich często uzupełnia polecany zestaw klawiatura i mysz dla graczy, a drugi typ jest znacznie bardziej popularny i z reguły tańszy. Upewnij się, że wybierasz mysz o odpowiednim profilu – dostępna jest uniwersalna lub praworęczna, leworęczne trudniej dostać. Myszy odróżnia od siebie także liczba przycisków funkcjonalnych oraz – tak jak i w przypadku klawiatur – typ zasilania oraz jakość baterii.

Jaki bezprzewodowy zestaw klawiatura i mysz popularnych producentów wybrać?

Skoro wiesz już, na co mniej więcej zwrócić uwagę, zastanów się nad ofertami poszczególnych producentów – w końcu zapewne chcesz wybrać najlepszy dla siebie zestaw klawiatura i mysz bezprzewodowa. Ranking otwiera niezwykle popularny zestaw klawiatura i myszka Logitech. Oferta firmy jest szeroka i kompleksowa, dopasowana do potrzeb nowoczesnych użytkowników. Każdy powinien znaleźć propozycję dla siebie wśród produktów tej popularnej marki.

Zestaw bezprzewodowy HP – klawiatura i myszto także pewny i bezpieczny wybór. Marka słynie z solidnych rozwiązań i wysokopółkowej jakości w rozsądnych cenach. Na niższej półce cenowej może Cię zainteresować klawiatura i mysz Esperanza oraz klawiatura i mysz Hama, które kuszą atrakcyjnym designem. Jeśli chcesz, aby urządzenia posłużyły Ci długo i najlepiej zgrywały się z powierzchnią pod nimi, zaopatrz się w podkładki pod mysz i klawiaturę rekomendowane przez poszczególne marki. Na pewno nie pożałujesz zakupu.

Czy warto kupić bezprzewodowy zestaw klawiatura i mysz?

Powodów, dla których warto kupić bezprzewodowy zestaw klawiatura i mysz Bluetooth jest wiele. Trudno nie zacząć od wskazania najważniejszego – to propozycja niesamowicie wygodna! Nigdy więcej splątanych kabli wokół sprzętu komputerowego – schludny, minimalistyczny efekt na Twoim biurku wreszcie jest możliwy do uzyskania. Klawiatura i mysz USB potrzebują jedynie małego, ledwie zauważalnego elementu, który umieszczasz w gnieździe komputera.

Korzystając z nowoczesnych wersji klawiatury i myszki, nie musisz nawet zawracać sobie głowy sterownikami i innymi tego typu zagadnieniami – wszystko dzieje się automatycznie i szybko. Przekonującym argumentem „za” jest także fakt, że zestaw klawiatura i mysz zazwyczaj można kupić nieco taniej, niż gdybyś chciał osobno dobrać jedno i drugie akcesorium – jest to zauważalne zarówno w droższych, jak i tańszych propozycjach, np. klawiatura i mysz Tracer.

Dla kogo bezprzewodowy zestaw klawiatura i mysz?

Doskonale sprawdzają się one u osób, które na przykład mają w nietypowy sposób urządzone domowe biuro lub miejsce do nauki przy komputerze – czasami poprowadzenie kabla wygodnie jest niemalże niemożliwe, a bezprzewodowe elementy znacznie ułatwiają logistykę przestrzeni. Jeśli okablowanie doprowadza Cię do szału – to wprost idealny wybór dla Ciebie. Niewielkie urządzenia doskonale zdają egzamin także w podróży – spakowanie ich do torby czy walizki jest zupełnie bezproblemowe. Brak kabli wiąże się z niższą wagą i wyższą ergonomicznością.

Klawiatura i mysz bezprzewodowa podświetlana nieźle sprawdzą się jako propozycja gamingowa – choć najlepiej by klawiatura i mysz dla gracza miały niezawodny charakter, propozycjom wykorzystującym najnowsze technologie i wysokiej jakości akumulatory na pewno można zaufać. Taka wersja może także spodobać się wielbicielom oglądania filmów, na przykład posiadającym własny projektor – usadzasz się wygodnie na kanapie lub w łóżku przy wyłączonej lampie, a podświetlana klawiatura i myszka ułatwiają Ci zadanie zarządzania domowym kinem.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 11:15
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.