Udostępnij
Skomentuj

Jaki wideorejestrator do 500 zł? Polecane kamery samochodowe 2021

Wideorejestratory robią się coraz bardziej popularne. Co brać pod uwagę, wybierając kamerkę samochodową?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wideorejestratora do 500 zł?

Jakość obrazu to pierwsza cecha, na którą warto spojrzeć. W internecie możesz znaleźć całe mnóstwo nagrań testowych wideorejestratorów, jednak trzeba brać poprawkę na to, że wszystko, co trafia do sieci, ulega kompresji, więc jakość i tak może być pogorszona. Rozdzielczość kamerki to kolejna ważna rzecz. Im większa rozdzielczość, tym więcej detali na obrazie możesz dostrzec. Dzisiaj dużo urządzeń nagrywających może nagrywać w Full HD.

Kąt widzenia obiektywu powinien być jak największy. Im większy, tym większa przestrzeń jest obejmowana w trakcie nagrywania. Dobrze jest zwrócić uwagę na to, czy kamera samochodowa do 500 zł posiada nagrywanie w pętli i wejście na kartę pamięci. Bardzo popularną funkcją nawet przy tańszych urządzeniach jest czujnik przeciążenia G-Sensor. Reaguje on na wstrząsy pojazdu, co powoduje rozpoczęcie nagrywania. To jedna z cech trybu parkingowego. Inną funkcją tego trybu jest czujnik ruchu. Wtedy kamera reaguje na ruszający się obiekt przed autem.

Najważniejsze parametry rejestratorów jazdy do 500 zł

Wideorejestrator do 500 zł powinien już spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Przy zakupie jednak ważne jest, aby zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów. Między innymi to od nich będzie zależało, czy uda nam się uchwycić istotne detale wydarzenia na drodze. Między innymi, ponieważ wpływ na to mają również warunki atmosferyczne, pora dnia i prędkość, z jaką poruszają się pojazdy.

Ekran LCD jest praktycznie obowiązkową cechą takiego urządzenia. Ułatwia pozycjonowanie kamerki przy montażu i daje podgląd bezpośrednio z niej na bieżące nagrania. Możliwość robienia zdjęć też jest istotna. Format pliku, jakim jest najczęściej AVI, zasilanie z zapalniczki i nagrywanie z dźwiękiem to kolejne parametry, o których nie można zapomnieć przy wyborze takiego sprzętu. Zapalniczka samochodowa pozwoli nam utrzymywać uruchomione urządzenie w trakcie długich podróży, a dźwięk w nagraniach wychwyci wiele słów i odgłosów, które mogą posłużyć za dowody.

Dzięki czujnikowi wstrząsów (G-Sensor), momenty uchwycone w nagraniu w trakcie kolizji, silnego uderzenia czy najechania na dziurę stają się nieusuwalne. Dzieje się tak, ponieważ czujnik przesyła informację do procesora, by zabezpieczył ten moment, a nagrywanie w pętli go nie nadpisze. Dzięki tej funkcji możemy korzystać z kamerki dalej, mając pewność, że nie zostanie ono wymazane z pamięci. Taki plik można usunąć zazwyczaj dopiero z poziomu komputera lub ręcznie w kamerce samochodowej.

Ranking kamer samochodowych do 500 zł – TOP 5

Dobry wideorejestrator Xblitz dostaniesz nawet za 299 zł. Jednym z nich jest kamerka w wersji mini, która dzięki swoim malutkim rozmiarom dyskretnie chowa się w aucie i nie kusi potencjalnych złodziei. Kąt widzenia wśród tych produktów może sięgać nawet 140 stopni. Pozwala to na szersze objęcie wydarzeń przed pojazdem. Jeśli natomiast szukasz wideorejestratora z kamerą cofania, w swojej ofercie Xblitz przygotowało kamerę z rozdzielczością FULL HD 1920 na 1080 pikseli. Sprawdzi się nie tylko w trasach miejskich, lecz także w długich podróżach.

Jeśli szukasz wyjątkowego designu i nie chcesz wydać fortuny, to kamera samochodowa Tracer w postaci nakładki na lusterko z pewnością Cię usatysfakcjonuje. Ma bardzo niską cenę, około 150 zł, jej montaż jest łatwy, nagrywa w pętli, zarówno przednia, jak i tylna kamera nagrywają w rozdzielczości FULL HD. Co może bardzo ucieszyć, kiedy po zdarzeniu drogowym, na swoim nagraniu ujrzysz bardzo wiele szczegółów, które pomogą ci przy osądzaniu sprawcy. Przednia kamera może zarejestrować obraz w kącie aż do 170 stopni, a tylna 120 stopni.

Ranking wideorejestratorów do 500 zł

Kamera samochodowa Xiaomi ma również w swojej ofercie już za jedyne 299 zł bardzo dokładny wideorejestrator, wyposażony w niezwykle czuły sensor z aperturą jasności F1.8, 6 kompletów soczewek ze szkła i wielowarstwowy proces powlekania. Cechy te zwiększają przepuszczalność światła i zmniejszają odbicie, poprawiając tym sposobem warunki oświetleniowe. Kąt widzenia takiej kamery to aż 160 stopni, a obsługa może odbywać się za pośrednictwem aplikacji w telefonie.

Wideorejestrator Mio w kwocie 449 zł ma wyjątkowe funkcje, na jakie warto zwrócić uwagę. Wbudowany moduł GPS i ostrzeżenia o radarach to cechy, które bardzo mogą ułatwić i umilić twoją podróż. Kąt widzenia do 150 stopni, obsługa kart pamięci aż do 128 GB i wysokiej jakości matryca. Ten sam producent ma swojej kolekcji także tańszy egzemplarz. Przy wydatku 299 zł możesz otrzymać kamerę, która będzie mogła nagrywać cały czas w trakcie postoju. Również posiada moduł GPS.

Kamera samochodowa Navitel za kwotę 399 zł z obrotem 360 stopni może nagrywać nie tylko drogę, lecz także wnętrze samochodu. Dzięki swojemu obrotowi można skierować ją na każde miejsce, by zarejestrować każde ważne wydarzenie. Ma swoją dedykowaną aplikację na telefon lub tablet, a kąt widzenia to aż 165 stopni. Posiada nawigację, ładowarkę samochodową oraz uchwyt magnetyczny do łatwego montażu. Producent ten proponuje również tańsze i droższe oferty.

Wideorejestrator do 500 zł – czym różni się od pozostałych?

Dobry samochodowy wideorejestrator rozpoznasz nie tylko po cenie, lecz także po opiniach osób, które miały z nim styczność. Wyżej przestawiliśmy nasz ranking kamer samochodowych, z którym również warto się zapoznać, zanim zdecydujesz się na zakup. Filmiki, opinie, recenzje to także bardzo ważny zbiór informacji. Im więcej producentów sprawdzisz, tym większa będzie Twoja świadomość. jaki towar jest dostępny, a jakiego osobiście oczekujesz.

Na rynku dostępna jest kamera samochodowa przód-tył, z wyjątkowym designem, który pozwala na dyskretny montaż i monitorowanie otoczenia pojazdu z obu stron. Wideorejestratory z kamerą cofania są dobrym udogodnieniem w przypadku, jeśli Twoje auto nie ma takiej kamery zainstalowanej fabrycznie. Z kolei, jeśli zamontujesz zwykłą kamerkę na przód w centrum auta, może ona uwiecznić nie tylko to, co dzieje się na drodze, lecz także wszystkie wydarzenia z samochodu, z prędkością jazdy włącznie.

Dlaczego warto wybrać droższy rejestrator jazdy do 500 zł?

Nawet najlepsza kamera samochodowa do 500 zł nie jest wyznacznikiem bezpieczeństwa na drodze. Jednak może znacznie ułatwić proces ubiegania się o odszkodowanie lub wyznaczenia winowajcy zdarzenia. Im więcej pieniędzy przeznaczysz na wideorejestrator, tym większa pewność, że został on wyprodukowany z lepszej jakości materiału. To ważne, zwłaszcza jeśli dochodzi do poważniejszych wypadków, aby nic w trakcie uderzenia nie uszkodziło plików w pamięci.

Żeby wiedzieć, czy potrzebujesz wideorejestratora z wyższej półki, przemyśl sobie, czy częściej będzie on używany w ciągu dnia, czy po zachodzie słońca. W momencie, gdy na drodze robi się ciemno, wiele rejestratorów nie nagrywa obrazu z wystarczająco dobrą ostrością. O ile za dnia większość z nich nie ma najmniejszego problemu, by nagrać odpowiedni materiał, tak w nocy może to byś dla nich wyzwanie. Zarówno jakość obrazu, jak i jakość dźwięku może być różna w zależności od tego, w jak wydatek celujesz.

Decydując się na zakup kamery, weź pod uwagę wszystkie te czynniki, które uznajesz za najważniejsze i sprawdź w internecie informacje na jego temat od użytkowników. Sprawdzone firmy mają często pewniejsze wsparcie reklamacyjne, bogatsze składy zestawów urządzenia i lepszą konstrukcję. Wideorejestrator może okazać się zakupem na lata. Nie warto oszczędzać na samochodowym nośniku zdarzeń, który może Ci pomóc rozwiązać wiele niechcianych sytuacji, zwłaszcza gdy szok następujący przy wypadku usuwa z naszej pamięci bieg wydarzeń.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 00:36
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.