Udostępnij
Skomentuj

Jaki telewizor 55 cali kupić? Ranking telewizorów 2024

Jaki telewizor 55 cali będzie odpowiedni? Oto nasz ranking telewizorów 55 cali na każdą kieszeń!

Telewizor 55 cali to obecnie jeden z najczęściej wybieranych wariantów. Wynika to z uniwersalnej wielkości odbiornika, która jest bezpieczną opcją zarówno do salonu w dużym domu jednorodzinnym, jak i w niewielkim mieszkaniu w bloku. Pod względem wymiarów jest to wręcz złoty środek – taki ekran może się sprawdzić nawet w sypialni. Jaki model kupić, by być z niego zadowolony? Sprawdź nasz ranking telewizorów 55 cali, który pomoże Ci podjąć decyzję!

Polecane telewizory 55 cali

Ranking telewizorów 55 cali – TOP 10 TV na 2024 rok

Przed przejściem do rankingu telewizorów 55 cali, warto podkreślić, na jakie opcje możesz liczyć, jeśli zdecydujesz się na odbiornik o tej konkretnej przekątnej ekranu. Przede wszystkim na rynku masz duży wybór interesujących modeli telewizorów 55 cali: Full HD, 4K, a nawet 8K. To gwarancja znakomitej jakości obrazu – prezentowane na nich treści multimedialne zawsze zachowują ostrość, naturalność barw i intensywny kontrast między kolorami. Obecnie najpopularniejszą opcją w przypadku telewizorów 55 cali jest rozdzielczość 4K, co tylko zaraz potwierdzi nasz ranking 2024.

Ponadto praktycznie wszystkie współczesne telewizory 55 cali są wyposażone w system Smart TV. Zapewnia on dostęp do wielu przydatnych na co dzień funkcji. Dzięki nim możesz na przykład przeglądać strony internetowe, korzystać z serwisów streamingowych z materiałami wideo czy uruchamiać odtwarzacz muzyki z ulubionymi utworami. Obecność innowacyjnych opcji zależy od ceny – im droższy sprzęt, tym bardziej rozbudowana konfiguracja z zaawansowanymi modułami dodatkowymi.

Obszerna oferta znanych producentów dostępna w sklepach sprawia, że trudno wybrać odpowiedni model dla siebie. Pomocny nierzadko okazuje się test telewizorów 55 cali z opiniami ekspertów na temat działania poszczególnych egzemplarzy. Źródłem wiedzy może być też ranking TOP 10 telewizorów 55 cali zawierający najciekawsze propozycje na rynku. Pamiętaj jednak, że to do Ciebie należy ostateczna decyzja i Twoje odczucia stanowią główny wyznacznik.

Pora zatem przejść do naszego rankingu telewizorów 55 cali. Są to przede wszystkim najczęściej wybierane przez konsumentów modele, które cieszą się bardzo dobrymi opiniami. Oczywiście pod uwagę wzieliśmy również parametry techniczne sprzętu (uwzględniając przy tym różne preferencje klientów). W związku z tym w zestawieniu dostępnych jest wiele opcji – zarówno tańsze urządzenia, jak i te dla najbardziej wymagających osób. Poza rankingiem telewizorów 55 cali w poradniku znajdziesz też cenne wskazówki, którymi powinieneś kierować się w trakcie poszukiwań idealnego wariantu do domu. Zrób własne porównanie telewizorów 55 cali na podstawie swoich wymagań, a wtedy na pewno nie popełnisz błędu.

1. Telewizor Samsung UE55AU7172 LED 55 cali

Ranking telewizorów 55 cali rozpoczynamy od marki Samsung. Czym sobie zasłużył ten model, aby znaleźć się na samym początku rankingu? Telewizor Samsung UE55AU7172 55 cali to idealny przykład niskiej ceny przy zachowaniu wysokiej jakości. Za niecałe 2000 zł otrzymujemy rozdzielczość 4K, a także głębię kontrastu i bogate spektrum kolorów, co możemy zawdzięczać nowoczesnej technologii HDR. W naszym rankingu telewizorów 55 cali na 2024 rok jest to najtańsze urządzenie, dlatego warto rozważyć tę opcję – zwłaszcza przy ograniczonym budżecie, gdyż model ten nie odstaje standardem od konkurencji na rynku.
Telewizor Samsung UE55AU7172 LED 55 cali

Telewizor Samsung UE55AU7172 55 cali

2. Telewizor Samsung QE55Q80BAT QLED 55 cali

Kolejny telewizor Samsung 55 cali 4K, jednak o nieco wyższej cenie, aniżeli pierwsza propozycja z rankingu. Na czym polega różnica? Przede wszystkim na tym, że tutaj mamy do czynienia z urządzeniem Samsung 55 cali QLED, a nie telewizorem z matrycą LED. W praktyce oznacza to jeszcze bardziej precyzyjne odwzorowanie kolorów i wysoki kontrast. Kolejną znaczącą różnicą jest częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz, dzięki czemu oglądanie dynamicznych filmów i meczów będzie jeszcze przyjemniejsze. Jest to także bardzo dobra propozycja dla graczy na konsolach.
Telewizor Samsung QE55Q80BAT QLED 55 cali

Telewizor Samsung QE55Q80BAT 55 cali

3. Telewizor Samsung QE55S95BAT OLED 55 cali

Telewizor Samsung 55 cali 4K to popularny wybór wśród klientów sprzętu RTV. Każdy model jednak ma swoje unikalne cechy, dlatego w rankingu telewizorów 55 cali warto przedstawić jeszcze najdroższą propozycję. QE55S95BAT, podobnie jak poprzedni telewizor z zestawienia, cechuje się częstotliwością odświeżania o wartości 120 Hz, wbudowanym systemem głośników 2.2.2 i zaawansowaną technologią HDR. To, co jednak najbardziej się wyróżnia, to matryca OLED, która spełni oczekiwania najbardziej wymagających osób. Technologia Samsung OLED zapewnia głęboką czerń, czystą biel i pełną paletę żywych kolorów. Jakość obrazu w tym przypadku jak najbardziej uzasadnia cenę.
Telewizor Samsung QE55S95BAT OLED 55 cali

Telewizor Samsung QE55S95BAT 55 cali

4. Telewizor LG 55NANO763QA NanoCell 55 cali

W rankingu telewizorów 55 cali pora przedstawić inne propozycje poza urządzeniami Samsung. Popularnym wyborem są także telewizory LG 55 cali, a dobrym przykładem może być chociażby model 55NANO763QA. Czym się wyróżnia produkt tej marki? Głównie autorską technologią LG NanoCell, wykorzystującą nanocząsteczki do filtrowania wyblakłych kolorów z fal RGB. Jest to udoskonalony wariant matrycy LCD – barwy dzięki temu stają się bardziej realistyczne i czyste. Co więcej, usprawnienie to nie ma większego wpływu na cenę. Inną różnicą – między przedstawionymi urządzeniami a opisywanym modelem – jest system operacyjny Smart TV. Telewizor LG obsługuje WebOS stworzony specjalnie dla sprzętu tej marki, podczas gdy wymienione telewizory Samsung korzystają z własnego systemu Smart TV, którym jest Tizen.
Telewizor LG 55NANO763QA NanoCell 55 cali

Telewizor LG 55NANO763QA 55 cali

5. Telewizor Philips 55PUS7906/12 LED 55 cali

Ranking telewizorów 55 cali 2024 roku nie mógł nie uwzględnić telewizora Philips z Ambilight. W końcu jest to bardzo ciekawe usprawnienie, które zachwyca wizualnie zdecydowaną większość osób. Autorska technologia Ambilight polega na emitowaniu światła ze wbudowanych z tyłu urządzenia inteligentnych diod. Dokładniej odwzorowują one te barwy, które właśnie są wyświetlane na ekranie, co daje efekt wyjścia obrazu poza ramy telewizora. Jeśli Philips 55 cali, to właśnie z Ambilight. Warto także wspomnieć, że producent zadbał o najbardziej uniwersalny system Smart TV, czyli Android.
Telewizor Philips 55PUS7906/12 LED 55 cali

Telewizor Philips 55PUS7906/12 55 cali

6. Telewizor Xiaomi Mi TV Q1E QLED 55 cali

Dobry telewizor 55 cali, który nie będzie należał do marki Samsung, Philips lub LG? Taką alternatywą w rankingu może być Xiaomi, który w swojej ofercie zawsze kojarzony jest z połączeniem niskiej ceny i stosunkowo wysoką jakością. Nie inaczej jest z telewizorami. 55 cali QLED o rozdzielczości 4K za zaproponowaną kwotę, to naprawdę korzystna okazja. Producent zadbał też o obsługę Dolby Vision, HDR10+, a także o system operacyjny Android TV. Warto też wspomnieć o technologii MEMC. Poprawia ona wyrazistość przy dynamicznych scenach i pomaga zapobiegać drganiom szybko poruszających się obrazów.
Telewizor Xiaomi Mi TV Q1E QLED 55 cali

Telewizor Xiaomi Mi TV Q1E 55 cali

7. Telewizor Samsung QE55QN85BAT QLED 55 cali

W rankingu telewizorów 55 cali 2024 wrócimy jeszcze do kolejnego modelu Samsung. Ekrany 55 cali i 4K od danego producenta pojawiły się w wariancie LED, QLED i OLED. Jest jeszcze jednak telewizor Samsung QE55QN85BAT z matrycą Neo QLED. To autorskie rozwiązanie, które pozwala na wyświetlanie szerszego zakresu barw. Lepsza głębia kolorów i większy kontrast ma decydujący wpływ na to, że kwota jest wyższa w porównaniu do klasycznych modeli LED. Dodatkowo częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz sprawia, że jest to bardzo dobry telewizor gamingowy.
Telewizor Samsung QE55QN85BAT QLED 55 cali

Telewizor Samsung QE55QN85BAT 55 cali

8. Telewizor LG OLED55B23LA OLED 55 cali

LG OLED 55 cali to ekran dla najbardziej wymagających użytkowników. W związku z tym nie mogło go zabraknąć w rankingu telewizorów 55 cali na 2024 rok. Realistyczny obraz z olśniewającymi odcieniami czerni i świateł to jest właśnie to, co gwarantuje ten model. Za jeszcze wyższą jakość odpowiada dodatkowo technologia Dynamic Tone Mapping wykorzystująca procesor α7 Gen 5 AI. Co więcej, ten sam procesor przetwarza dźwięk 2-kanałowy na 5.1.2-kanałowy, co daje doskonały efekt audio w całym pomieszczeniu. Podobnie jak zaprezentowany przed chwilą w rankingu telewizorów 55 cali Samsung, model od LG również sprawdzi się bardzo dobrze dla graczy na konsolach, dzięki szybkiej częstotliwości odświeżania.
Telewizor LG OLED55B23LA OLED 55 cali

Telewizor LG OLED55B23LA 55 cali

9. Telewizor LG 55QNED813QA QNED 55 cali

Kolejna propozycja od LG cechuje się pewną oryginalną cechą. W rankingu telewizorów 55 cali zaprezentowaliśmy już ekrany, które wyróżniały się specjalnie zaprojektowaną matrycą przez producenta. Ponownie wracamy zatem do oryginalnego rozwiązania LG, jakim jest QNED, czyli wzbogacona technologia NanoCell. Warto podkreślić, że w tym telewizorze LG 55 cali jest procesor AI α7 piątej generacji, który wykorzystuje zaawansowane algorytmy uczenia się, aby wznieść wrażenia z oglądania telewizji na nowy poziom. LG 55QNED813QA to sprzęt zaprojektowany z myślą nie tylko o oglądaniu telewizji w wysokiej jakości, ale także uwzględniając nowe gry z najwyższej półki. Świadczy o tym wysoka częstotliwość odświeżania, jak również wbudowane funkcje GEFORCE Now.
Telewizor LG 55QNED813QA QNED 55 cali

Telewizor LG 55QNED813QA 55 cali

10. Telewizor Samsung UE55TU7092 LED 55 cali

Na koniec rankingu telewizorów 55 cali wracamy z tańszym modelem od marki Samsung. To propozycja dla osób, które mają ograniczony budżet, ale wciąż chcą cieszyć się wysokiej jakości obrazem. Samsung UE55TU7092 pod względem parametrów jest mocno zbliżony do pierwszej opcji z naszego rankingu. Ten telewizor 55 cali nie ma jednak funkcji Bluetooth oraz pilota Samsung Smart Control. Mimo to wciąż pozostaje ciekawą alternatywą na tani i dobry telewizor 55”.
Telewizor Samsung UE55TU7092 LED 55 cali

Telewizor Samsung UE55TU7092 55 cali

Telewizor 55 cali – wymiary w centymetrach

Podstawową różnicą między telewizorami, nie licząc oczywiście producenta, typu matrycy czy wykorzystywanego systemu operacyjnego, jest jego wielkość. Najczęściej podajemy ją jako przekątną telewizora, wyrażoną w calach. W powyższym rankingu skupiliśmy się na telewizorach 55 cali. Ile to cm? Zgodnie z przelicznikiem, wymiary takiego telewizora w centymetrach wynoszą niecałe 140 cm po przekątnej (139,7 cm). Oznacza to, że jego szerokość, w standardowych proporcjach 16:9, osiąga ok. 123 cm, a wysokość bez podstawy blisko 71 cm. Oczywiście należy do tego doliczyć ramki telewizora, a także pamiętać o fakcie, że wymiary telewizora 55 cali mogą być różne w zależności od modelu.

Podane przybliżone wymiary w centymetrach potwierdzają, że telewizor 55 cali to – jak zostało wspomniane na samym początku – bardzo uniwersalny wybór. Sprawdzi się zarówno w nieco większych salonach w domach jednorodzinnych, jak i w mieszkaniu w bloku. W każdym miejscu powinno udać się bez problemu wygospodarować odpowiednią, minimalną odległość między kanapą czy narożnikiem a telewizorem, by móc oglądać prezentowane na nim treści w optymalnej ostrości. Nie bez powodu zatem jest to jeden z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych rozmiarów telewizorów.

Jaki telewizor 55 cali kupić? Na co zwrócić uwagę?

Oczywiście wybór sprzętu RTV nigdy nie jest prosty. Nie sposób wskazać jedno konkretne urządzenie, które usatysfakcjonuje każdego. W związku z tym nasz ranking telewizorów 55 cali przedstawił zróżnicowane opcje – uwzględniając różne technologie i każdy budżet.

Przed rankingiem telewizorów 55 cali wspomnieliśmy, że istotnym parametrem technicznym jest rozdzielczość. To atrybut wpływający w znacznym stopniu na jakość obrazu – w szczególności na ostrość prezentowanych scen. Nasze zestawienie jasno wskazuje, że rozdzielczość 4K to wręcz standard przy współczesnych telewizorach 55 cali. Aby jednak jeszcze bardziej cieszyć się doskonałym obrazem, warto zwrócić uwagę na typ matrycy. Co będzie najlepsze: LCD, LED czy OLED? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w naszym innym poradniku. Należy jednak wspomnieć, że technologia OLED jest bardziej innowacyjna, ale przy tym droższa. W rankingu zdecydowanie można zauważyć tę tendencję. Alternatywą między tymi dwiema opcjami mogą być telewizory QLED – kojarzone są one głównie z marką Samsung.

Co jeszcze wpływa na jakość wyświetlanych treści? Z całą pewnością częstotliwość odświeżania. Szczególnie jest to zauważalne przy scenach pełnych akcji, relacjach sportowych i dynamicznych grach konsolowych. Standardem jest częstotliwość na poziomie 50 Hz / 60 Hz – jeżeli jednak masz bardzo duże wymagania lub jesteś zapalonym graczem, to lepszym rozwiązaniem będzie telewizor 55 cali 100 Hz / 120 Hz – takie warianty znalazły się też w naszym rankingu.

Telewizory 55 cali poza podstawowymi parametrami technicznymi oczywiście wykazują się jeszcze dodatkowymi funkcjami i udogodnieniami. Modele z wyższej półki cenowej są wyposażone w profesjonalne podzespoły znane chociażby z komputerów stacjonarnych czy laptopów. Posiadają własne procesory i pamięć operacyjną umożliwiającą szybką obsługę zainstalowanych aplikacji. Właśnie ta cecha stanowi jedną z najbardziej przydatnych opcji – dzięki temu telewizor 55 cali zamienia się w prawdziwe centrum rozrywki. Na nowoczesnym urządzeniu nie tylko obejrzysz ulubione filmy i seriale w popularnych kanałach telewizyjnych, ale także uruchomisz przygotowane programy do przeglądania Internetu, mediów społecznościowych i odtwarzanie materiałów wideo ze wspomnianych już wcześniej serwisów streamingowych.

Zarówno tanie egzemplarze kosztujące mniej niż 2000 zł, jak i drogie warianty, posiadają także ciekawe ustawienia umożliwiające samodzielne dostosowanie wybranych parametrów wyświetlania lub moduły poprawiające jakość obrazu. Na uwagę zasługuje przede wszystkim HDR (High Dynamic Range) – funkcja rozszerzająca zakres jasnych i ciemnych barw. HDR sprawia, że gdy na ekranie wyświetlane są bardzo ciemne lub jasne obrazy, to wraz dostrzeżesz w nich każdy detal.

Jeśli lubisz wirtualną rozrywkę, na pewno docenisz opcję integracji telewizora z komputerem stacjonarnym, laptopem lub konsolą za pomocą kilku kliknięć na pilocie. System operacyjny pozwala Ci szybko przełączyć źródło sygnału na zewnętrzny monitor, używając jednego przycisku – dzięki temu błyskawicznie przygotujesz swoje stanowisko do gry. Co ważne, w nowoczesnych modelach synchronizacja prezentowanych treści multimedialnych pomiędzy dwoma urządzeniami przebiega efektywnie, gwarantując znakomitą płynność działania. To zasługa wydajnych procesorów i innych podzespołów wewnętrznych odpowiedzialnych za pracę sprzętu TV.

Dobry telewizor 55 cali – jaki producent TV 55 cali będzie odpowiedni?

Które firmy oferują najlepsze egzemplarze na rynku? Tak naprawdę każdy ranking telewizorów 55 cali zawiera całą masę propozycji od kilku najbardziej rozpoznawalnych producentów. Przedsiębiorstwa takie jak np. Samsung, LG, Sony oraz Philips wyrobiły sobie solidną markę i dlatego konsumenci chętnie kupują ich modele. Użytkownicy doceniają przede wszystkim wysoką jakość obrazu oraz świetną wydajność gwarantowane przez poszczególne urządzenia.

Szeroki asortyment posiada Samsung dostarczający warianty z wielu półek cenowych. Bez problemu możesz znaleźć zarówno dobre telewizory 55 cali QLED do 2000 zł, jak i nowoczesne telewizory Smart TV wyposażone w szybki system operacyjny Tizen. Intuicyjne menu pozwala na sprawne obsługiwanie funkcji i aplikacji, a tych jest sporo. Za ogromną zaletę konfiguracji Samsunga niewątpliwie należy też uznać bezproblemową synchronizację ze smartfonami – masz opcję wygodnego sterowania odbiornikiem TV za pomocą telefonu komórkowego od tego samego producenta.

Poszukując idealnego modelu dla siebie, koniecznie zwróć uwagę na telewizory 55 cali LG. Wspomniana firma produkuje wysokiej klasy urządzenia dostosowane do potrzeb każdego użytkownika. Oferta LG zawiera tanie propozycje dla osób z podstawowymi wymaganiami, a także droższe sprzęty dopasowane do oczekiwań ludzi, których przeciętność nie zadowala. Pierwsze zazwyczaj gwarantują świetną jakość obrazu i Smart TV, natomiast drugie udoskonalone są o innowacyjne technologie wpływające na funkcjonalność sprzętu.

Polecamy przejrzeć też telewizory Sony oraz telewizory Philips. Firmy te stawiają na pełen profesjonalizm i niezawodność – ich urządzenia pozwalają skorzystać z wielu wspaniałych narzędzi wpływających pozytywnie na komfort użytkowania. Oryginalną technologią cieszy się m.in. Philips z naszego rankingu telewizorów 55 cali, czyli model z oświetleniem Ambilight.

Podsumowując, na rynku znajdziesz całą masę ciekawych modeli telewizorów 55 cali QLED, OLED i LED. Trudno wybrać do rankingu TOP 10 telewizorów 55 cali biorąc pod uwagę fakt, że producenci nieustannie prześcigają się w tworzeniu sprzętu, który będzie spełniał wszystkie współczesne oczekiwania. Niemniej jednak udało nam się zestawić 10 popularnych i dość zróżnicowanych propozycji. Naturalnie nie trzeba ograniczać się jedynie do opisanych produktów w rankingu telewizorów 55 cali 2024. Warto spojrzeć na inne opcje od marek Samsung, LG, Philips czy Sony. Co więcej, dobrym pomysłem jest też porównanie telewizorów z mniej popularnymi producentami. Przykładem mogą być telewizory Xiaomi (jeden model również znalazł się w naszym rankingu telewizorów) czy TCL 55 cali.

Udostępnij
3,6
9 ocen
3 komentarzy
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (2)

Zlepek nic nie wnoszącego tekstu plus
1. W tytule jest "TOP 10 najlepszych modeli", a w spisie treści 2 pkt "najtańsze telewizory 55 cali" co się dla mnie wyklucza
2. W sekcji z najczęściej kupowane modele 55 cali są 2 tv które kupiła 1 osoba
3. W nagłówku jest błąd z pozostawionym hrefem
Od 4 miesięcy posiadam Telewizor Manta 55LUW121D 55" Nie ma go praktycznie nigdzie w polecanych a jest to produkt godny uwagi. Dobra cena, dobra jakość wykonania, świetny obraz. Jak na razie telewizor świetny. Mój drugi tej firmy i z kolejnego jestem bardzo zadowolony.
Także posiadamy ten model od miesiąca ale mogę ocenić zakup na bardzo dobry! Jak za tę cenę to obraz jest naprawdę super. Także polecamy
Specjalista Morele | 07:49
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.