Udostępnij
Skomentuj

Jaki tablet do 2000 zł kupić?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie tabletu do 2000 zł? Czy warto kupić tablet w tej cenie?

Oferta tabletów do 2000 zł potrafi zaskoczyć różnorodnością możliwości. Poszczególne urządzenia różnią się pomiędzy sobą pod względem funkcjonalności i designu. Czy warto kupić tablet do 2000 zł? Do czego może się przydać i na co zwrócić uwagę?

Polecane tablety do 2000 zł

Dla kogo tablet do 2000 zł?

Urządzenia do 2000 zł to funkcjonalne i solidne modele tabletów. Nie są to już sprzęty ekonomiczne, ale średniej klasy oraz pojedyncze modele premium. Co to jest tablet i do czego służy? Tablety w tej cenie nie są, raczej, wybierane dla dzieci i do nauki, ale raczej do typowych zastosowań, jak:

 • Gry – tablet do gier przyda się każdemu, kto ceni rozrywkę tego typu. Oferta gier na tablet jest, z resztą, niezwykle szeroka. Tablet oferuje większy ekran niż smartfon, dlatego gry są na nim o wiele bardziej widowiskowe i przyjemne.
 • Czytanie – tablet może, w dużej mierze, zastąpić urządzenia takie, jak czytnik książek i czasopism. Tablet do czytania nadaje się wprost znakomicie – ma wygodny format, można pomieścić na nim setki ebooków, a odpowiednie tryby i aplikacje sprawią, że czytanie na tablecie nie będzie męczące dla wzroku.
 • Przeglądanie Internetu – tablet to świetne narzędzie do przeglądania stron internetowych, obsługi maila, użytkowania mediów społecznościowych i dziesiątek aplikacji. Korzystanie z Internetu na tablecie jest wygodniejsze niż na smartfonie, ponieważ tablet ma większy ekran, co pozwala od razu wyświetlić więcej treści.
 • Zakupy online – zakupy w aplikacjach są coraz popularniejsze, a na tablecie dokonuje się ich niezwykle łatwo i wygodnie.
 • Nawigacji – tablet może zastąpić nawigację samochodową. Tablet do samochodu wybiera coraz więcej osób, gdyż jest to urządzenie wielofunkcyjne, a aplikacje do nawigowania są skuteczne, a często również darmowe.
 • Multimediów – tablet to sprzęt, który jest coraz chętniej kupowany z myślą o oglądaniu filmów i seriali oraz o słuchaniu muzyki.
 • Pracy – nie można zapominać także o biznesowym zastosowaniu tabletów. Tablet do pracy to coś więcej niż elektroniczny gadżet. Tablet może pełnić rolę przenośnego komputera, a szczególnie wówczas, gdy ma dobre parametry oraz posiada klawiaturę. W pracy przydaje się tablet do pisania, odbierania wiadomości, wyszukiwania informacji, prezentowania materiałów na spotkaniach lub do użytkowania Internetu, a także do wielu innych działań uzależnionych od specyfiki pracy.

Niektórzy przywołują jeszcze jedno istotne zastosowanie tabletu – rysowanie, ale warto pamiętać o tym, że tablet do rysowania to, najczęściej, zupełnie inne urządzenie elektroniczne i jest ono użytkowane w zestawie z komputerem i z odpowiednim oprogramowaniem. Wyjątkiem są urządzenia wielofunkcyjne, jak tablet Lenovo Yoga Book 10.1, który posiada klawiaturę, która może pełnić także rolę tabletu graficznego, a do kompletu dołączony jest również rysik.

Tablet do 2000 zł to urządzenie, które może przydać się każdemu. Jego szerokie zastosowanie pokazuje, jak wiele osób może skorzystać na zakupie sprzętu tego typu.

Tablet do 2000 zł – czego można oczekiwać w tej cenie?

By podjąć dobrą i przemyślaną decyzję, co do tego, jaki tablet kupić do 2000 zł, warto zapoznać się z tym, co mają do zaoferowania urządzenia z tego przedziału cenowego. Co musi mieć dobry tablet? Parametry tabletów w tym przedziale cenowym zaprezentowano w poniższej tabeli.

Tablet do 2000 zł – parametry techniczne

Jak widać, tablety do 2000 zł to mocno zróżnicowana grupa urządzeń mobilnych. W związku z tym, podjęcie decyzji o tym, jaki tablet do 2000 zł wybrać, wcale nie jest proste i wymaga dobrego rozeznania się w ofercie oraz zwrócenia uwagi na różnorodne parametry.

Jaki tablet kupić do 2000 zł? Na co zwrócić uwagę?

Oferta tabletów do 2000 zł jest na tyle zróżnicowana, że naprawdę trudno zdecydować się, jaki tablet wybrać do 2000 zł. By podjąć dobrą i przemyślaną decyzję oraz zakupić urządzenie, które faktycznie sprawdzi się w praktyce i spełni oczekiwania użytkownika, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii:

 • Rodzaj tabletu – wśród tabletów do 2000 zł znajdziemy głównie urządzenia standardowe. Jeśli chcemy kupić tablet 2 w 1 do 2000 zł, to wybór jest zdecydowanie ograniczony. Można też rozważyć zakup tabletu i etui z klawiaturą. Tablet z klawiaturą do 2000 zł to wygodne rozwiązanie, które pozwala na użytkowanie tabletu nie tylko do multimediów i aplikacji, ale również do pisania.
 • Ekran – nie tylko rozmiar ekranu ma znaczenie, ale również jego rozdzielczość. Wśród urządzeń do 2000 zł bez problemu kupimy tablet 10’ 10’, 9’, a także 8’. Wybór konkretnego rozmiaru to kwestia indywidualnych preferencji. Im większy tablet, tym większy ekran, ale też urządzenie staje się odrobinę mniej poręczne i kompaktowe. Jeśli chodzi o rozdzielczość, to warto celować w najwyższą, a szczególnie, gdy kupujemy tablet o dużym ekranie.
 • Pamięć wbudowana oraz pamięć RAM – to kwestie, które nie powinny umykać uwadze kupującego. Tablet do 2000 zł może być wyposażony w zaledwie 16 GB pamięci wewnętrznej, jak również w 32, 64 lub nawet 128 GB – różnice są ogromne, dlatego warto porównywać różne rozwiązania. Tak samo jest z kwestią pamięci RAM – im będzie jej więcej, tym lepiej dla płynności pracy urządzenia.
 • Zastosowane technologie – tablet jest urządzeniem wielofunkcyjnym i potrafi zaskoczyć ciekawymi funkcjami i przydatnymi technologiami. W wielu tabletach do 2000 zł znajdziemy rozwiązania takie, jak czujnik światła, czytnik kart pamięci, czytnik linii papilarnych, akcelerator czy też żyroskop.
 • System operacyjny – tablety do 2000 zł to głównie urządzenia pod kontrolą różnych wersji systemu Android oraz systemu iOS. Warto wybierać urządzenia wyposażone w nowsze wersje oprogramowania, gdyż wiele najnowszych gier i aplikacji jest tworzonych z myślą o nowszych wersjach oprogramowania systemowego.
 • Modem, łączność – każdy tablet jest wyposażony w obsługę sieci bezprzewodowej (Wi-Fi), a także w Bluetooth, a często także w komunikację NFC. Jeśli chodzi o modemy, bywa różnie. W niektórych urządzeniach nie znajdziemy modemu, w innych zastosowano modem. Tablet 4G za 2000 lub LTE to dobry wybór, gdy zależy nam na użytkowaniu Internetu bez ograniczeń i wszędzie tam, gdzie trudno o dostęp do sieci Wi-Fi.
 • Pojemność akumulatora – to kwestia, na którą warto zwrócić uwagę. Pojemność akumulatora odpowiada, w dużej mierze, za czas pracy urządzenia na baterii. Im wyższa pojemność baterii, tym lepiej.
 • Parametry procesora i układu graficznego – wśród tabletów ze średniej i wyższej półki cenowej pojawia się sporo modeli o naprawdę solidnych procesorach i układach graficznych. Warto zwrócić uwagę na model procesora i przeczytać na jego temat kilka informacji, a także na poziom taktowania (im wyższy, tym potencjalnie wyższa wydajność procesora i lepsze działanie urządzenia).
 • Kamera/aparat – wielu kupujących zastanawia się nad tym, który tablet robi dobre zdjęcia. Fotografowanie i filmowanie nie są kluczowymi zastosowaniami tabletów, ale w wielu urządzeniach z tej półki cenowej znajdziemy dobrej klasy aparaty przednie oraz tylne. Jeśli interesują nas szczegóły, warto wyszukać w sieci zdjęcia robione konkretnym modelem tabletu (wielu użytkowników i testerów informuje, jakim sprzętem wykonuje fotografie zamieszczane w Internecie).
 • Popularność, oceny – zastanawiając się nad tym, jak dobrać tablet, nie można pominąć kolejnej ważnej kwestii, a jest nią popularność tabletu. Często to, który tablet jest dobry w praktyce, można poznać właśnie po jego popularności, testach i ocenach, które można znaleźć w Internecie.

Wielu kupujących ma spore wątpliwości, co do tego, jaki najlepszy tablet kupić i trudno się temu dziwić. Ten przedział cenowy obfituje w świetne sprzęty topowych marek, jak tablet Samsung do 2000 zł czy też iPad6 generacji. By podjąć ostateczną decyzję, warto spojrzeć na decydujące parametry techniczne i na opinie użytkowników, którzy mieli już okazję przetestować to konkretne urządzenie.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:09
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.