Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jaki soundbar do 3000 zł wybrać? Ranking 2021

Zastanawiasz się, jaki soundbar do 3000 zł kupić? Poznaj cechy najlepszych modeli z tego przedziału cenowego.

Jaki soundbar do 3000 zł kupić?

Zainteresowanie soundbarami cały czas rośnie, dlatego firmy znane na całym świecie nieustannie nowe modele z różnych półek cenowych. W kwocie do 3000 zł możesz wyszukać wiele ciekawych urządzeń, które nie są tylko zamiennikiem dla rozbudowanych zestawów audio z kilkoma głośnikami, lecz niejednokrotnie okazują się lepsze od zaawansowanego kompletu kolumn. Natomiast to jaki soundbar do 3000 zł wybrać konkretnie, zależy już od Twoich własnych oczekiwań.

Szerokie oferty znanych marek sprawiają, że nie powinieneś mieć większego problemu ze znalezieniem idealnego sprzętu dla siebie. Akcesoria z przedziału poniżej 3000 zł stanowią świetną propozycję dla entuzjastów głośnego i czystego brzmienia. W opisywanych konstrukcjach kluczowe znaczenie ma technologia odbijania sygnału od ścian, ponieważ decyduje ona o tym, czy realne jest uzyskanie efektu dźwięku przestrzennego. Rozglądając się za produktem do swojego telewizora, koniecznie pomyśl o tej kwestii.

Ranking soundbarów do 3000 zł 2021

Jeśli zależy Ci na wieloletniej, niezawodnej pracy urządzenia bez względu na intensywność eksploatacji, zwróć uwagę na soundbary Samsung. Modele koreańskiej firmy, takie jak na przykład HW-Q800A/EN i HW-Q700A/EN wyróżniają się na tle wyposażenia konkurentów przede wszystkim w zakresie wykonania zewnętrznej obudowy oraz parametrów technicznych – głównie jakości przetwarzania audio. We wspomnianych aspektach zestawy Samsunga spełniają oczekiwania nawet bardzo wymagających użytkowników, w czym dorównują im tylko nieliczne soundbary LG i profesjonalne soundbary Sony.

Ranking soundabarów do 3000 zł

Poza tym godne polecenia są chociażby soundbary Sharp – w szczególności egzemplarz o oznaczeniu – HT-SBW800, a także soundbary Philips. W przypadku sprzętu marki Philips interesujące propozycje to między innymi warianty TAB8905/10 czy TAB8805/10. Odznaczają się one wyjątkowo dużą mocą, której wartość dochodzi do 600 W, co pozwala głośno słuchać muzyki w dużych pomieszczeniach. Oprócz tego ciekawą opcję stanowią soundbary TLC, choć z reguły znajdziesz je raczej w asortymencie z niższej półki cenowej.

Najważniejsze parametry techniczne soundbarów do 3000 zł

Przed zakupem soundbara do 3000 zł koniecznie upewnij się, z jakimi urządzeniami dany model zachowuje pełną kompatybilność. Chodzi głównie o współpracę z telewizorem, ale istotną rolę odgrywa również możliwość swobodnej integracji zestawu z zewnętrznymi akcesoriami za pomocą kabla HDMI lub bezprzewodowego modułu Bluetooth. Sprawdź też listę dodatkowego wyposażenia i skontroluj obecność technologii odpowiedzialnej za dźwięk przestrzenny – bez niej tracisz ogromny atut soundbara.

Duże znaczenie ma także moc sprzętu, bo decyduje ona o maksymalnej głośności – im większa wartość tego parametru, tym donośniejsze odgłosy wydobywają się z kolumny. Konstrukcje od 400 wzwyż dają szansę na wygodne słuchanie muzyki i oglądanie filmów w towarzystwie naprawdę solidnego brzmienia. Ponadto dobry soundbar do 3000 zł powinien posiadać funkcję regulacji tonów i gwarantować dostęp do intuicyjnego korektora.

Dodatkowe funkcje soundbarów do 3000 zł

Sztandarowym elementem wyposażenia dodatkowego w soundbarach jest technologia odbijania sygnału audio od ścian w celu uzyskania efektu przestrzennego. Warto jednak wspomnieć również o innych, bardzo przydatnych udogodnieniach. Na przykład system Crystal Amplifier Plus umożliwia skuteczne zapobieganie występowaniu szumów i trzasków podczas seansu. Dzięki temu modułowi soundbar generuje czysty dźwięk nawet wtedy, gdy jego charakterystyka szybko się zmienia.

Interesującą funkcję stanowi również obsługa zewnętrznego subwoofera. Soundbar do 3000 z subwooferem okazuje się doskonałą propozycją dla zapalonych kinomaniaków i melomanów, dla których realistyczne brzmienie to podstawa udanej rozrywki. Subwoofer potrafi wspomagać pracę soundbara, wywołując basy dostosowane do typu utworu bądź soundtracku – zdecydowanie wzmacniają one klimat muzyczny. Takie rozwiązanie czyni korzystanie z zestawu jeszcze przyjemniejszym, jeśli jesteś osobą doceniającą drobne detale.

Czy warto kupić drogi soundbar do 3000 zł?

Odpowiedź na pytanie, czy warto kupić soundbar do 3000 zł zależy wyłącznie od Twoich oczekiwań. Tego rodzaju sprzęt na pewno sprawdza się świetnie w mniejszych pomieszczeniach, bo jest alternatywą dla rozbudowanego kompletu kilku kolumn zajmującego sporo miejsca. Poza tym na plus w przypadku każdego soundbara trzeba zaliczyć fakt, że użytkowanie go na co dzień nie wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu techniki audio, a software charakteryzuje się wyjątkową intuicyjnością. We wspomnianej kwestii soundbary nieco różnią się od klasycznych wież audio z oddzielnymi głośnikami.

Urządzenia do 3000 zł to niewątpliwie produkty dla osób wymagających, które podczas słuchania muzyki i oglądania filmów chcą cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem przestrzennym. Jeśli pragniesz doświadczać niezapomnianych wrażeń w trakcie seansów przed telewizorem, akcesoria z opisywanego przedziału cenowego stanowią dla Ciebie idealną opcję. Jeśli doceniasz takie aspekty jak duża moc, bogate wyposażenie w postaci subwoofera i innych przydatnych funkcji oraz nowoczesny design, soundbary z prezentowanego rankingu powinny w pełni odpowiadać Twoim warunkom.

Z drugiej strony, wydatek rzędu 3000 zł może nie być dobrym rozwiązaniem, gdy rzadko korzystasz z telewizora i detale w zakresie brzmienia raczej nie zaprzątają Twojej uwagi. Jeżeli potrzebujesz wyłącznie sprzętu do odtwarzania głosu z odbiornika TV, ale nie zależy Ci na innowacyjnych udogodnieniach, lepszą propozycją wydają się soundbary do 1000 lub 1500 zł, czyli modele z niższych półek cenowych. W każdym razie warto, abyś rozważył zakup soundbara za około 3000 zł – stawiając na konstrukcje cenionych marek Samsung, Sony albo LG na pewno się nie zawiedziesz.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 18:34
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.