Udostępnij
Skomentuj

Jaki rower stacjonarny do 500 zł? Który wybrać?

Treningowe rowerki stacjonarne nie muszą być drogie. 500 złotych wystarczy, by znaleźć wiele dobrych sprzętów.

Ich funkcjonalność pozwoliły nie tylko pobudzić mięśnie do pracy, ale również spalić nadmiar tkanki tłuszczowej i poprawić ogólną wydolność organizmu. W wyborze najlepszego roweru treningowego pomoże poniższy poradnik, w którym wyjaśniamy, czego można spodziewać się w kategorii cenowej do 500 złotych.

Wybieramy rower treningowy do 500 zł – czym powinien się wyróżniać?

Przygotowywane przez producentów sprzęty wyróżniają się konkretnymi parametrami technicznymi oraz funkcjami – zarówno treningowymi, jak i dodatkowymi. I choć przyjęty budżet jest nieco zbyt niski, by znaleźć rowery stacjonarne naszpikowane elektroniką w postaci na przykład łączności Bluetooth, na pewno umożliwi zakup bardzo przyzwoitego urządzenia. Oczywiście pod warunkiem przeprowadzenia dokładniejszej analizy wszystkich kluczowych kwestii.

Jak można się było domyśleć, w omawianej kategorii cenowej znajdziemy głównie rowery stacjonarne domowe, a więc przystosowane do uniwersalnego treningu ogólnorozwojowego. Na tego typu sprzęty najczęściej decydują się osoby chcące schudnąć lub poprawić kondycję.

Warte podkreślenia jest na pewno to, że producenci w cenie do 500 złotych oferują nie tylko standardowe sprzęty pionowe, których pełno w siłowniach i klubach fitness. Jest to także wystarczająca kwota, by zakupić rower stacjonarny poziomy. Jest on wyposażony w duże, wygodne siodełko z oparciem. Pedały zostają natomiast ustawione znacznie wyżej – dzięki temu osoba ćwicząca przyjmuje wygodną pozycję półleżącą, która nie obciąża kręgosłupa i stawów. Z takich rowerków stacjonarnych skorzystają na przykład osoby:

  • starsze,
  • wracające po kontuzji,
  • przechodzące rehabilitację,
  • zmagające się z dolegliwościami kręgosłupa.

Kolejną dobrą informację jest fakt, iż rowery do 500 złotych są dość mocno zróżnicowane pod względem wagi zamontowanego koła zamachowego. Ma ona ogromne dla zakresu regulacji obciążenia, dlatego warto na ten parametr zwrócić szczególną uwagę. W omawianej kategorii znajdują się zarówno rowery treningowe z kołami o wadze 2-3 kg, czyli przystosowane do potrzeb początkujących i osób starszych, jak i z kołami 9-kilogramowymi. Te pozwolą już na intensywniejszy trening.

Jaki mechanizm oporu w rowerach do 500 zł?

Powyższe parametry są niezwykle istotne, jednak najważniejsza w przypadku wyboru podobnych sprzętów będzie zastosowana technologia. Mowa tu oczywiście o systemie hamowania. W przedziale cenowym do 500 złotych do wyboru są dwa modele.

  • Rower treningowy mechanicznyw tej cenie pojawia się on najczęściej. Trudno się temu dziwić, w końcu wyróżnia się bardzo prostą konstrukcją. Najtańsze rowery stacjonarne mechaniczne zakupimy nawet za 200 złotych. Będą to więc sprzęty dla tych, którzy nie chcą wydać dużo lub po prostu pragną dopiero sprawdzić, czy taka forma aktywności na pewno będzie dla nich.

Rowerki z systemem mechanicznym umożliwią realizację podstawowych planów treningowych (ćwiczenia na odchudzanie, poprawa kondycji etc.), jednak okażą się niewystarczające wówczas, gdy zechcemy precyzyjnie dostosować intensywność ćwiczeń. Związane jest to z ograniczonym zakresem regulacji generowanego obciążenia.

  • Rower stacjonarny magnetycznyrozwiązuje największy problem modeli mechanicznych. Regulacja jest w tym przypadku znacznie dokładniejsza, dzięki czemu jesteśmy w stanie lepiej zaplanować trening i jeździć z większą intensywnością. Rowery magnetyczne powinny więc zadowolić osoby o bardziej wygórowanych wymaganiach, chcące stale kontrolować swoją aktywność.

Oczywiście sam mechanizm oporu to nie wszystko. Znaczenie mają również wcześniej nakreślone parametry, jak i sama konstrukcja sprzętu. Rowery do 500 zł często są przygotowywane z bardzo przyzwoitych, wzmacnianych materiałów, które są w stanie przetrzymać próbę czasu. Dodatkowego potwierdzenia ich jakości warto szukać w opiniach na temat konkretnych modeli. Klienci, którzy mieli już okazje je wypróbować, często dzielą się swoimi doświadczeniami i wskazują ewentualne mankamenty sprzętu.

Polecane rowery do 500 zł

Jakie funkcje w rowerze stacjonarnym do 500 zł?

Wskazany budżet nie wystarczy, by zakupić sprzęty bardzo zaawansowane pod względem technicznym (no chyba że są sprzedawane na dużych promocjach), niemniej dostępne modele i tak potrafią zaskoczyć. W większości przypadków funkcje komputera ograniczają się do wskazania uzyskiwanej prędkości i czasu treningu, jednak zdarzają się też modele bardziej rozbudowane. Na wbudowanych wyświetlacz możemy więc znaleźć takie dane treningowe jak:

  • pokonany dystans,
  • ilość spalonych kalorii,
  • puls.

Należy jednak podkreślić, że takimi możliwościami wyróżniają się przeważnie rowery stacjonarne znajdujące się w górnej granicy przyjętego budżetu. Dość rzadko spotykaną opcją w tym przedziale cenowym jest również współpraca z urządzeniami mobilnymi.

Czy warto kupić rower stacjonarny do 500 zł?

Jeśli szukacie wygodnego, łatwego w obsłudze urządzenia umożliwiającego trening w domu, rowery stacjonarne okażą się doskonałym wyborem. Także te, które mieszczą się w przyjętym zakresie cenowym.

Zarówno rowery mechaniczne, jak i magnetyczne pozwolą na skuteczny trening odchudzający. Regularne ćwiczenia pozytywnie wpłyną nie tylko na wagę, ale też na pracę serca, kondycję i ogólne samopoczucie. Oczywiście za każdym razem warto dokładnie sprawdzić, czym wyróżnia się interesujący nas sprzęt.

Poza parametrami technicznymi (waga koła zamachowego, wymiary, waga), zastosowanymi mechanizmami (hamowanie magnetyczne i mechaniczne) i funkcjami komputera, przeanalizować należy także budowę urządzenia. Sporą popularnością cieszy się rower stacjonarny Zipro składany oraz modele z regulacją siodełka i kierownicy. Tyczy się to też rowerów poziomych. Jeśli szukacie potwierdzenia jakości wybranych rowerów, sprawdźcie opinie innych użytkowników bądź nasze rankingi popularności.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:37
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.