Udostępnij
Skomentuj

Jaki rower stacjonarny do 2000 zł? Polecane modele

Analizujemy możliwości rowerów treningowych z przedziału cenowego do 2000 złotych. Który model warto wybrać?

Przyjęty przez nas budżet zapewnia dostęp do wielu co najmniej przyzwoitych urządzeń treningowych. Coś dla siebie znajdą tu przede wszystkim użytkownicy domowi – zarówno osoby początkujące, jak i bardziej obeznane z regularnym treningiem.

Rower treningowy do 2000 zł – jakie parametry techniczne?

Cena nie może być jednak jedynym kryterium wyboru. W każdej kategorii znaleźć można sprzęty dobrej jakości bądź złej. Tani rower może w rzeczywistości być znacznie lepszy od modeli o 300 czy 500 złotych droższych. Nie zawsze wynika to z decyzji podjętych przez producenta bądź jakość użytych materiałów. Ogromne znaczenie ma bowiem dopasowanie sprzętu do własnych potrzeb i wymagań.

Żeby stało się to możliwe, niezbędna będzie dokładna analiza najważniejszych parametrów technicznych oferowanych rowerków do ćwiczeń. Poniżej znajdziecie przykładową specyfikację, jaką wyróżniać może się urządzenie do 2000 złotych.

Rower stacjonarny do 2000 zł – możliwe parametry

W przyjętym budżecie znaleźć można głównie rowery stacjonarne domowe, a więc nieco inne od tych, z których korzystać możemy podczas wizyt w siłowniach bądź klubach fitness. Trzeba jednak podkreślić, że bardzo dobrze sprawdzają się one podczas realizacji podstawowych zadań treningowych. Zakresy regulacji obciążenia i dostępne funkcje wystarczą, by po kilku tygodniach uzyskać efekty w postaci niższej wagi, mocniejszych mięśni nóg czy jędrniejszych pośladków.

Do tego często dochodzą także dodatki, które być może nie mają bezpośredniego wpływu na efektywność treningu, ale z pewnością sprawią, że stanie się on przyjemniejszy.

Rower stacjonarny do 2000 zł – mechaniczny, magnetyczny czy elektromagnetyczny?

Kluczową kwestią, o której w żadnym wypadku nie należy zapominać przed zakupem sprzętu treningowego, jest zastosowany mechanizm oporu. Jak pokazują liczne testy oraz recenzje, ma on ogromny wpływ na możliwości maszyny. To od niego zależy bowiem zakres regulacji obciążenia, jak również praca koła zamachowego. Jaki rower treningowy okaże się więc najlepszym wyborem?

  • Rower stacjonarny mechaniczny przeważnie znajduje się na najniższych półkach cenowych (takie urządzenie zakupimy już za 200 złotych). Opór generowany jest przez hamulec, który zatrzymuje koło na podobnej zasadzie, jak w tradycyjnym rowerze. I choć system ten okaże się wystarczający w przypadku ćwiczeń podstawowych, będzie zły dla osób, którym zależy na szerokiej i precyzyjnej regulacji obciążenia. Z hamulca mechanicznego korzystają między innymi wybrane rowery FUNFIT GYM.
  • Rower stacjonarny magnetycznyz zadaniami wspomnianymi wyżej radzi sobie znacznie lepiej niż rowery mechaniczne. Dzięki temu pozwala na swobodne dostosowanie intensywności treningu w zależności od aktualnych potrzeb i wymagań osoby ćwiczącej. Za generowanie oporu odpowiadają hamulce magnetyczne. Warto nadmienić, że są one mniej awaryjne od elementów montowanych w rowerach mechanicznych. Sprzęty z tej kategorii są użytkownikom domowym polecane zdecydowanie najczęściej. Będą to między innymi rowery Zipro, vidaXL oraz Spokey.
  • Rower stacjonarny elektromagnetycznyzazwyczaj jest najdroższy z całej wymienionej trójki. Wynika to z wykorzystania elektroniki, dzięki której dostosowanie generowanego obciążenia jest niezwykle proste i szybkie. Spora precyzja sytemu zapewnia jeszcze więcej możliwości zmiany kluczowych parametrów treningowych. Rowery elektromagnetyczne zalecane są więc użytkownikom o większych wymaganiach, doświadczonych w regularnym treningu. Z technologii elektromagnetycznej korzystają niektóre rowery stacjonarne Zipro.

Polecane rowery treningowe do 2000 zł

Dla kogo rower treningowy do 2000 zł?

Rowerki w przyjętych cenach to sprzęty, które bardzo często trafiają do domowych siłowni. Ich wymiary oraz sposób wykonania (dużą popularnością cieszy się na przykład rower stacjonarny składany) sprawiają, że bez większych problemów zmieszczą się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach.

Z tego względu korzystać z nich mogą wszyscy, który chcą w domowych warunkach zadbać o własną kondycję. Bez konieczności kupowania karnetów na siłownie do klubów fitness, a także trenowania w niesprzyjających warunkach pogodowych. Własny rower treningowy zapewnia jakże ważną swobodę. Trenujemy, kiedy chcemy i jak chcemy.

Fakt, iż jazda na rowerze stacjonarnym jest niemal dla każdego, potwierdza również dostęp konstrukcji wyglądających nieco inaczej niż standardowe przyrządy pionowe. W przedziale cenowym do 2000 zł znajdziemy też modele poziome oraz indoor cycling. Czym się wyróżniają?

  • Rower stacjonarny poziomyjest nieco większy od typowych rowerków treningowych. Wynika to ze sposobu wykonania siodełka. Jest ono szerokie, a także wyposażone w oparcie i specjalne drążki ułatwiające siadanie. Co ważne, siodełko w takich rowerach znajduje się nieco niżej, tuż nad poziomem pedałów.

Wszystko to sprawia, że osoba ćwicząca przyjmuje pozycję półleżącą, która nie obciąża kręgosłupa. Jest również bardzo bezpieczna dla stanów i kości. Z tego właśnie względu, rower treningowy poziomy zalecany jest osobom zmagającym się ze schorzeniami kręgosłupa bądź silnymi bólami pleców. Trening z jego użyciem będzie znacznie mniej męczący od jazdy na rowerze pionowym. Jeśli zaś chodzi o pozostałe elementy budowy oraz dostępne funkcje, rowery poziome nie różnią się specjalnie od pozostałych modeli.

  • Rower indoor cycling – zwany również jako rower trekkingowy. Choć 2 tysiące złotych to nieco zbyt mały budżet, by zapewnić sobie dostęp do najbardziej rozbudowanych sprzętów z tej kategorii, z kilku modeli można skorzystać.

Rowery indoor cycling są bardzo masywne, wyróżniają się sporym kołem zamachowym, które przeważnie znajduje się z przodu. Obudowa wykonana zostaje z grubych mocnych materiałów, a na kierownicy producenci montują zaawansowane komputery z wyświetlaczami. Wszystko to przekłada się na możliwość trenowania ze sporymi obciążeniami.

Rowery trekkingowe przygotowywane są dla profesjonalnych kolarzy, którzy potrzebują sprzętu do treningu także pod dachem. Rowerki do 2000 zł powinny spodobać się też wymagającym użytkownikom amatorskim, chcącym realizować plany treningowe na sporym obciążeniu. Ćwiczenia na rowerze indoor cycling będą miały wpływ nie tylko na szybkie spalenie tkanki tłuszczowej, ale też na znaczne wzmocnienie mięśni oraz poprawę kondycji.

Co potrafią rowery stacjonarne do 2000 zł?

Niezależnie od tego, czy celujecie w rowery pionowe, poziome czy indoor cycling, przed zakupem powinniście zwrócić uwagę na najważniejsze parametry, dzięki którym lepiej dopasujecie urządzenie do własnych potrzeb i wymagań. Spore znaczenie ma między innymi waga koła zamachowego, która wpływa na generowanie obciążenie. Cięższe koło trudniej bowiem rozpędzić, dlatego powinno spełnić wymagania osób, które od codziennego treningu oczekują czegoś więcej.

Rowery stacjonarne do 2000 zł to bardzo szeroka kategoria. Znaleźć w niej można wiele sprzętów korzystających ze specjalnie dostosowanych komputerów. Zawierają one szereg funkcji, które ułatwiają jazdę oraz rozszerzają możliwości sprzętu. Jakich opcji możemy szukać w przyjętym przedziale cenowym?

  • Pomiary – system śledzi nasze osiągi podczas ćwiczeń i przedstawia najważniejsze dane treningowe. Mowa tu o czasie, dystansie, prędkości, spalonych kaloriach czy pulsie. Informacje te są dostępne z poziomu wyświetlacza.
  • Programy treningowe – niezwykle przydatne dla wszystkich, którzy nie wiedzą, jak ćwiczyć, by móc liczyć na efekty w postaci mniejszej wagi bądź mocniejszych mięśni. W komputerze wgrywane są programy, których uruchomienie spowoduje dostosowanie ustawień urządzenia. Dotyczyć mogą one dystansu, jaki należy pokonać w trakcie pojedynczej sesji, ilości spalonych kalorii czy też czas treningu. Do tego dochodzą programy automatyczne, przystosowane dla początkujących, średnio zaawansowanych lub doświadczonych użytkowników.
  • Łączność bezprzewodowa – w naszej kategorii cenowej znajdziemy głównie rowery treningowe Bluetooth, które można łatwo połączyć z urządzeniami mobilnymi (np. smartfonami). W jakim celu? Na przykład po to, aby skorzystać z dedykowanej aplikacji treningowej, za pomocą której możemy dostosować ćwiczenia lub skorzystać z opcji dodatkowych, związanych chociażby z symulowaniem trasy przy użyciu map Google.

Poza funkcjami, dla wielu znaczenie może mieć także wyposażenie rowerów stacjonarnych. Mowa tu nie tylko o wytrzymałej obudowie, ale też o dobrze wykonanych rolach transportowych, uchwycie na bidon i telefon czy paskach podtrzymujących nogi.

Jaki producent rowerów stacjonarnych do 2000 zł?

Niezwykle pomocne w wyborze mogą okazać się też rankingi popularności, w których znajdują się najczęściej kupowane sprzęty, oraz opinie innych użytkowników, opisujące nie tylko największe zalety, ale także ewentualne mankamenty urządzeń.

Analiza tych komentarzy to dobra metoda również na to, aby znaleźć cenionych producentów rowerów treningowych. Kupno ich przyrządów okaże się znacznie bezpieczniejsze – chociażby ze względu na mniejszą awaryjność.

Jakiej firmy rower warto kupić? W kategorii cenowej do 2 tysięcy złotych sporym uznaniem cieszą się między innymi rowery stacjonarne Zipro, rowery stacjonarne Spokey, FUNFIT GYM, Hertz, Body Scultpure, Back Fit, BH Fitness oraz rowery stacjonarne Kettler.

Przyjęty przez nas zakres cenowy okazał się bardzo szeroki. Dostępne w nich urządzenia są mocno zróżnicowane – zarówno pod względem parametrów technicznych, jak i obsługiwanych funkcji. Dzięki temu każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:25
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.