Udostępnij
Skomentuj

Jaki robot myjący okna wybrać?

Mycie okien może być o wiele łatwiejsze, gdy zdecydujemy się na zakup robota do mycia okien. Jak go wybrać?

Jak działa robot myjący do okien?

Mycie okien to znaczny wysiłek, a szczególnie wówczas, gdy mieszka się w dużym domu, gdzie liczba przeszkleń jest spora. Regularne czyszczenie okien ułatwia utrzymywanie ich w dobrym stanie, a także wpływa na estetykę budynku oraz pomieszczeń. Alternatywą dla ręcznego mycia szyb jest zastosowanie nowoczesnego rozwiązania, jakim jest robot automatyczny do okien.

Działanie robota do mycia okien jest proste – urządzenie jest wyposażone w silnik próżniowy, który utrzymuje robota na szybie. Urządzenie porusza się po szybie, czyszcząc ją i polerując. Tor ruchu jest wyznaczany przez czujniki oraz oprogramowanie. Robot myjący okna potrafi umyć szyby aż do samej ich krawędzi.

Polecane roboty myjące okna

Warto wiedzieć!

Robot do mycia okien może być również użytkowany do mycia luster, szyb w kabinie prysznicowej (o ile nie są to szyby gięte) oraz płytek ściennych.

Za działania czyszczące w robocie do okien odpowiadają obracające się dyski, na których są umieszczone specjalne ściereczki. Zanieczyszczenia się także zasysane próżniowo, dlatego efekty mycia okien przy pomocy robota będą bardzo dobre i to bez wysiłku.

Warto wiedzieć!

Robot do czyszczenia okien jest wyposażony w zabezpieczenie, które zapobiega odpadnięciu urządzenia od szyby na wypadek przerwy w zasilaniu.

Ile kosztuje robot do mycia okien?

Roboty myjące okna nie należą do najtańszych urządzeń, ale jest ich w sprzedaży coraz więcej, co sprawia, że urządzenia te są coraz bardziej zróżnicowane cenowo. Jeszcze jakiś czas temu roboty myjące okna kosztowały zdecydowanie ponad tysiąc złotych, a dziś, pojedyncze modele, można kupić właśnie za około tysiąc złotych. O tym, czy warto wydać taką kwotę na urządzenie do mycia okien, decyduje dostępny budżet na zakupy, ale też to, jak uciążliwe jest mycie okien w domu lub biurze. Dla osób zabieganych i zapracowanych taki wydatek może być świetnym rozwiązaniem, które pozwoli zyskać nieco więcej wolnego czasu. 

Jak wybrać robota myjącego okna?

Oferta robotów do mycia okien jest coraz szersza, a urządzenia te pojawiają się w asortymencie kolejnych marek. By wybrać urządzenie, które spełni oczekiwania kupującego, warto zwrócić uwagę na kluczowe parametry techniczne:

 • Moc silnika – urządzenia o wyższej mocy działają, na ogół, skuteczniej i szybciej. Sprzęt mocniej się również zasysa do powierzchni okna, co lepiej zabezpiecza go przed upadkiem.
 • Emitowane dźwięki – im cichsza praca urządzenia, tym lepiej. Natężenie dźwięków emitowanych przez robot sprzątający jest wyrażone w decybelach (im mniejszy poziom decybeli, tym cichsza praca urządzenia).
 • Dostępne tryby pracy – warto wybrać urządzenie, które posiada, co najmniej, tryb manualny oraz automatyczny.
 • Szybkość mycia – powinna być podana szacunkowo. Im szybsze tempo działania, tym prędzej można umyć okna w całym domu.
 • Sposób zasilania – roboty do mycia okien mogą być zasilane sieciowo, akumulatorowo albo oferować oba te rozwiązania.
 • Cena – roboty do mycia okien można kupić już za około 1000 złotych, ale nie brak droższych propozycji. Warto sprawdzić, czy za wyższą ceną kryje się również wyższa jakość urządzenia.
 • Marka – warto wybrać urządzenie od znanej i cenionej marki, która cieszy się dobrą renomą w swojej branży.
 • Opinie kupujących – to kolejna kwestia, którą warto wziąć pod uwagę. Jeśli urządzenie jest przez wiele osób chwalone i pozytywnie recenzowane, to faktycznie warto wziąć je pod uwagę.

Czy warto kupić robota do mycia okien?

Niektórzy zastanawiają się nad tym, czy warto inwestować w urządzenie do automatycznego mycia okien. Faktycznie nie jest to mały wydatek, ale warto wziąć ten zakup pod uwagę z wielu względów:

 • Robot do mycia okien wyręczy posiadacza w obowiązkach domowych – mycie okien zajmuje sporo czasu, który można spędzić zdecydowanie przyjemniej.
 • Robot do mycia okien nadaje się również do innych działań – z jego pomocą można umyć łazienkowe kafelki oraz lustra.
 • Robot myjący okna to dobry zakup do biura – zamiast płacić firmie zewnętrznej za mycie okien, można korzystać z automatycznego robota sprzątającego do okien.

Zakup robota do mycia okien warto poprzedzić przeanalizowaniem jego zalet, a także zastanowieniem się nad tym, czy jest to opłacalna inwestycja. Urządzenie tego typu zdecydowanie ułatwi wykonywanie część domowych obowiązków związanych ze sprzątaniem i dlatego warto wziąć je pod uwagę.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 13:13
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.