Udostępnij
Skomentuj

Jaki odtwarzacz MP3 Hi-Res? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Odtwarzacz muzyki i słuchawki bezprzewodowe pozwolą na relaks w każdym miejscu. Jak zadbać o najlepszą jakość dźwięku?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odtwarzacza MP3 Hi-Res?

Wiele osób nie docenia znaczenia takich urządzeń jak audiofilskie odtwarzacze przenośne. Największa różnica objawia się bowiem w jakości dźwięku. Urządzenia dają możliwość słuchania muzyki w Hi-res audio lub hi-fi. Oznacza to, że np. odtwarzacz MP3 Bluetooth zagwarantuje świetną jakość dźwięku, która będzie brzmiała prawie jak oryginał.

Jak już podejmiesz decyzje o zakupie odtwarzacza, to przy wyborze odpowiedniego modelu musisz przyjrzeć się kilku parametrom. Pierwszym z nich są oczywiście wymiary urządzenia. Waga i rozmiar MP3 to główne aspekty, które umożliwią komfortowe użytkowanie. Oczywiście mniejszy będzie np. odtwarzacz MP3 dla dzieci, a większy odtwarzacz muzyki do biegania.

Nie oznacza to jednak, że sprzęt powinien być jak najmniejszy. Musisz dopasować jego rozmiar do swoich potrzeb. Jeśli lubisz uprawiać sport i słuchać w tym czasie dobrej jakościowo muzyki, to należy wybrać małe, lekkie urządzenie. Z drugiej strony, gdy używasz go w podróży i często zmieniasz utwory albo potrzebujesz o nich więcej informacji, to wybierz dobry odtwarzacz MP3 Bluetooth, który ma dotykowy ekran.

Kolejną ważną cechą MP3 jest ilość pamięci wbudowanej. Jeśli posiadasz kilka ulubionych utworów, które nigdy Ci się nie znudzą, to na spokojnie możesz wybrać odtwarzacz do muzyki z 16 GB pamięci wewnętrznej.

Zupełnie inaczej to wygląda, gdy słuchasz wielu różnych piosenek i regularnie dodajesz nowe do swojej playlisty. W takiej sytuacji możesz wybrać np. przenośny odtwarzacz MP3 z WiFi z pamięcią wbudowaną, która przekracza 64 GB.

Na szczęście wybór na rynku jest szeroki. Na spokojnie można znaleźć odtwarzacz MP3 Sony, Samsung czy odtwarzacz muzyki Apple, który spełni wymagania pod względem pamięci.

Ostatnią równie ważną kwestią, którą należy przeanalizować, jest sposób zasilania oraz maksymalny czas pracy urządzenia. Niektóre odtwarzacze posiadają wbudowany akumulator, a jeszcze inne zasilane są przez klasyczne baterie, które trzeba wymieniać co jakiś czas. W takiej sytuacji warto odpowiedzieć sobie na pytanie, który rodzaj akumulatora będzie wygodniejszy i dostosować wybór do własnych preferencji.

Co to jest Hi-Res Audio?

Odtwarzacz do muzyki Hi-res audio zapewnia słuchanie bez straty żadnego dźwięku. Oznacza to, że brzmienie wychodzące z urządzenia będzie najwyższej jakości. Dzięki temu odtwarzacz MP3 Android będzie w stanie grać dźwięki typu hi-fi, których brzmienie jest bardzo podobne do oryginału. Takie rozwiązanie i uzyskane audio zadowolą nawet najbardziej wymagającego słuchacza. Zapewnią godziny relaksu i rozrywki poprzez słuchanie idealnie czystych dźwięków.

Mp3 odtwarzacze dla audiofilów to bez wątpienia solidny przenośny sprzęt do słuchania muzyki. Jeśli chcesz otrzymać dźwięki w najlepszej jakości, to dobrym rozwiązaniem będzie wybór odtwarzacza do muzyki, który obsługuje takie formaty plików cyfrowych jak:

  • FLAC (Free Lossless Audio Codec) – format ten nie traci żądnych dźwięków, zapewnia to szczególną jakość odtwarzania. Dodatkowo wyróżnia się szybką kompresją i sprzętowym wsparciem odtwarzania,
  • WMA (Windows Media Audio)autorem formatu jest Microsoft. Przy osiągnięciu bitrate na poziomie 86 kb/s zagwarantuje znacznie wyższą jakość dźwięku niż w przypadku formatu MP3,
  • M4A (MPEG-4 Audio Layer) format zapisu ścieżki dźwiękowej niczym w MP4. Jedyną różnicą jest brak strumieniowania video,
  • APE (Monkey's Audio) kolejny format umożliwiający rejestrację bezstratnego dźwięku,
  • MLP (Meridian Lossless Packing) bardzo dobry system bezstratnej kompresji, autorstwa firmy Meridan. Wielkość strumienia danych może być zredukowana od 38% do 52%.

Niebywałą zaletą audiofilskich urządzeń jest liczba formatów dźwięku, które są w stanie obsługiwać. Łączy się to z tym, że tego typu sprzęt jest w stanie odtwarzać wiele zróżnicowanych plików audio. Więc jeśli chcesz posłuchać swojego ulubionego wykonawcy w perfekcyjnej jakości dźwięku, to te bezprzewodowe urządzenia są właśnie dla Ciebie.

Polecane odtwarzacze MP3

Czym charakteryzują się odtwarzacze Hi-Res?

Przenośne odtwarzacze do muzyki możemy podzielić na dwa typy. Pierwsze zwykłe, które zapewnią przyjemną dla ucha muzykę, i drugie High Resolution Audio, czyli urządzenia gwarantujące najwyższą jakość dźwięku.

Odtwarzacze Hi-Res to bez wątpienia najwyższa półka, która pozwoli delektować się każdym dźwiękiem. Te urządzenia mają to do siebie, że potrafią obsługiwać zróżnicowane pliki muzyczne. Nie trzeba się więc martwić o to, czy danego utworu nie będzie można posłuchać przez niezgodności formatów.

Oczywiście tego typu urządzeń na rynku jest mnóstwo od różnych producentów. Warto wyróżnić takie MP3 jak: odtwarzacz muzyki Xiaomi czy odtwarzacz MP3 Sandisk.

Na rynku dostępne są przeróżne odtwarzacze MP3. Ranking może znacznie pomóc w dobraniu urządzenia specjalnie pod Twoje potrzeby. Warto wtedy pamiętać, że nie zawsze numer jeden w zestawieniu będzie dla Ciebie najlepszy. Wybierz urządzenie w zależności od tego, w jakich okolicznościach chcesz słuchać muzyki. Przykładowo, jeśli słuchasz muzyki w podróży i zależy Ci na sprzęcie, który oprócz melodii zagwarantuje również obsługę zdjęć i filmów, to warto spojrzeć na odtwarzacz MP3 Creative.

Czy warto kupić jeszcze MP3 Hi-Res?

W dobie telefonów komórkowych wydawanie kolejnych pieniędzy na odtwarzacz muzyki wydaje się bezsensowne. Nic bardziej mylnego. Jakość dźwięków, którą daje najlepszy telefon, rzadko dorównuje średniemu MP3.

Oczywiście trzeba brać pod uwagę odtwarzacze do muzyki Hi-Res, które gwarantują nieporównywalnie lepszą jakość muzyki w porównaniu do smartfonów. Dobry odtwarzacz poradzi sobie praktycznie z każdym formatem pliku dźwiękowego. Zagwarantuje to słuchanie muzyki, jakiej chcesz, w dowolnym miejscu.

Sprzęt audio, taki jak np. odtwarzacz MP3 Fiio, zapewnia obsługę szerokiej gamy bezstratnych plików. W obecnych czasach MP3 to nie tylko muzyka. Nowoczesne urządzenia mogą pełnić też funkcję dyktafonów, które nagrają lepszy jakościowo dźwięk, aniżeli telefon komórkowy. Takie rozwiązanie może być skuteczne nawet podczas nauki. Wystarczy nagrać swój głos z informacjami, które chce się przyswoić, i całości można wysłuchać np. w drodze do szkoły, pracy lub nawet przed snem.

Niezwykle ważnym aspektem, w którym odtwarzacze do muzyki są niezastąpione, jest wbudowana redukcja hałasu. Przenośny odtwarzacz muzyki i słuchawki bezprzewodowe pozwolą na całkowite odcięcie się od hałasów z zewnątrz i zagłębieniu się w idealnej jakości dźwięki. Warto też zwrócić uwagę na odtwarzacze mp4. Ranking urządzeń pozwoli na porównanie ze sobą wielu modeli i wybór tego, które najlepiej spełni Twoje potrzeby. Znalezienie odpowiedniego sprzętu to klucz do słuchania muzyki najwyższej jakości.

Współczesne odtwarzacze MP3 gwarantują perfekcyjny dźwięk, który zadowoli każdego audiofila. Już teraz warto docenić muzykę i zamówić odtwarzacz hi-res audio.

Udostępnij
1,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:35
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.