Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jaki ekspres ciśnieniowy do 1500 zł kupić? Podpowiadamy

Jakość ekspresów ciśnieniowych do 1500 zł jest wysoka. Warto zastanowić się nad nimi, kupując nowy sprzęt.

Asortyment ekspresów ciśnieniowych do 1500 złotych jest dość szeroki, a urządzenia te mają nieco więcej do zaoferowania niż ekspresy z niższych półek cenowych. Jakimi parametrami i funkcjami charakteryzują się ekspresy ciśnieniowe w tej cenie?

Jaki ekspres ciśnieniowy do 1500 zł wybrać?

Wydaje się, że pierwszą rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę, wybierając gadżet, który będzie służył Ci codziennie, jest marka. W końcu od niej w dużym stopniu zależy dobra jakość, a także wzornictwo. Dlatego od razu informujemy Cię, że nie jest to problem. Sprzęty w tej cenie znajdziesz w ofercie największych i najbardziej zaufanych producentów: wśród nich są na przykład ekspres ciśnieniowy Philips albo ekspres ciśnieniowy DeLonghi. Wobec tego większe znaczenie mają inne cechy: wielkość, moc i ciśnienie, rodzaje kaw, które możesz w nich zaparzyć, wyposażenie, a w końcu design.

Najważniejszym pytaniem, na które musisz znaleźć odpowiedź, jest: jaką kawę będziesz przygotowywać. Jeśli różne rodzaje, to istotne, aby ekspres je obsługiwał. W budżecie, którym operujesz, możesz znaleźć ekspres automatyczny. Jest on lepszy i łatwiejszy w użyciu niż tani kolbowy. Pasuje do niego kawa ziarnista, dzięki czemu nie będziesz mielić jej sam. Kolejnym jego udogodnieniem jest fakt, że woda odmierzana jest automatycznie, a jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich preferuje cappuccino albo latte, wówczas ekspres może sam spieniać mleko.

Polecane ekspresy ciśnieniowe do 1500 zł

Czego można oczekiwać od ekspresów ciśnieniowych w cenie 1500 zł?

Na pytanie zadane w nagłówku najprościej odpowiedzieć: jakości i różnorodnych opcji. Z pewnością niezawodne będą między innymi ekspres ciśnieniowy Krups i ekspres ciśnieniowy Saeco. Modele, których cena mieści się w podanym budżecie, są zaopatrzone w młynek ceramiczny lub młynek żarnowy oraz najczęściej posiadają system samoczyszczący. Wprawdzie zaparzanie kawy to część rytuału, ale rano zapewne chcesz zaoszczędzić czas. Ekspresy automatyczne świetnie Ci w tym pomogą. Wystarczy, że naciśniesz guzik, a sprzęt sam odmierzy odpowiednią ilość kawy i jej moc.

Zapach i smak takie, jak lubisz, to cechy, których możesz oczekiwać od kawy z Twojego nowego ekspresu. I nie zawiedziesz się, nawet jeśli Twoje oczekiwania są wysokie, a czasami nawet nietypowe. Jeśli zależy Ci na przykład na tym, żeby kosztować bezkofeinowy napój, to takie rozwiązania zapewni Ci choćby ekspres ciśnieniowy DeLonghi. Przy pomocy tego samego sprzętu przygotowana zostanie również dobra crema. Jeśli na sercu leży Ci dobro naszej planety, to do czyszczenia nowego gadżetu może zostać użyty ekologiczny odkamieniacz do ekspresu. Na takie rozwiązanie jest gotowy np. ekspres ciśnieniowy Saeco.

Jakie są typy ciśnieniowych ekspresów do 1500 zł?

Są trzy rodzaje ekspresów ciśnieniowych do kawy: kawiarki, ekspresy kolbowe i automatyczne. Sprzęt kolbowy jest półautomatyczny. Najszybszy i najłatwiejszy w użyciu jest ostatni typ, jego cena zależy od oferowanych opcji. Wprawdzie kosztują najwięcej ze wszystkich, ale wbrew pozorom pozwalają na oszczędność nie tylko czasu, lecz także pieniędzy, są niezawodne. Dodatkowo, większość czynności mogą, jak sama nazwa wskazuje, zrobić za Ciebie: pobrać wodę, podgrzać ją, mielić ziarno, a często również spieniać mleko. Ekspres ciśnieniowy Krups czy ekspres ciśnieniowy Saeco to przedstawiciele ostatniej grupy.

Ekspres kolbowy również posiada swoje warte wymienienia zalety. Przede wszystkim jest to cena – niższa niż koszt ekspresów automatycznych. Sprzęt pozwala na stworzenie pysznej, delikatnej pianki, z czego ucieszą się przede wszystkim zwolennicy kawy typu crema. Tym bardziej, że większość tego typu urządzeń ma specjalny system tworzący piankę, trwałą i gęstą. A może zależy Ci na cappuccino? Nowe modele zostały wyposażone w funkcję spieniania mleka. Na koniec warto dodać, że fani ciemnego, mocnego espresso również będą zadowoleni z kupna ekspresu kolbowego.

Czy 1500 zł za ekspres ciśnieniowy to dużo? Czy warto nabyć?

Ekspres kolbowy można kupić już za kilkaset złotych, przykład niech stanowi ekspres ciśnieniowy Zelmer. Kawa z niego jest smaczna, nie tylko espresso czy americano, lecz także crema czy cappuccino. Natomiast aby mieć ekspres automatyczny, potrzebne jest niejednokrotnie nawet kilka tysięcy złotych. To jednak są dwie skrajności, pomiędzy nimi znaleźć można świetne urządzenia za 1500 zł. To niedużo, ale sprzęt w tej cenie ma dobrą jakość, a filiżanka kawy z niego sprawi Ci i Twoim bliskim dużo przyjemności.

Sprzęt, który kupisz, najprawdopodobniej będzie miał ciśnienie w granicach około 15-16 barów. Jest to optymalny poziom do domowego ekspresu. Pojemność większości zbiorników na wodę w różnych modelach to od 1,5 l do 2 l. Oznacza to, że uda Ci się przygotować kilka napojów w ramach jednego uzupełnienia pojemnika. Ponadto urządzenie w tej cenie najczęściej wyposażono w cichy młynek o kilku lub nawet kilkunastu stopniach mielenia ziarna. Do tego posiadając taki sprzęt, nie musisz myśleć o czyszczeniu go. W dużej liczbie modeli znajduje się system automatycznie czyszczący i odkamieniający.

Ekspresy ciśnieniowe do 1500 zł to dobra inwestycja na lata. Urządzenie automatyczne pozwoli Ci na cieszenie się ulubionym napojem bez konieczności mielenia, a duża liczba możliwych do wykonania kaw (m.in. cappuccino, ristretto, espresso czy americano) da pewność, że zadowolony będziesz nie tylko Ty, lecz także Twoi goście. Pyszną latte przygotujesz zaś w ekspresie kolbowym z wbudowanym spieniaczem do mleka.

Udostępnij
5,0
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 17:48
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.