Udostępnij
Skomentuj

Jaki dezodorant i antyperspirant męski? Który wybrać dla mężczyzn?

Jak wybrać odpowiedni dezodorant męski lub antyperspirant? Jaka jest różnica między tymi dwoma kosmetykami?

Rodzaje antyperspirantów

Antyperspiranty można zakupić w różnych rodzajach. Dobrze jest wypróbować wszystkie z możliwych, aby znaleźć taki, który będzie nam odpowiadał najbardziej. Do wyboru są antyperspiranty:

 • w sztyfcie – ich zaletą jest to, że są małe i poręczne, dzięki czemu wszędzie można je zabrać ze sobą np. w podróż czy do pracy. Przede wszystkim chronią przed poceniem, ale także pielęgnują delikatną skórę pod pachami. Można wybrać sztyft o subtelnym zapachu, ale także bezzapachowy.
 • w aerozolu – najczęściej w składzie tego rodzaju antyperspirantów znajduje się alkohol. Przez co, nie jest on polecany osobom ze skłonnościami do alergii, ponieważ może uczulać. Często wzbogacane są pięknymi zapachami, które unoszą się wokół użytkownika. Aplikacja jest bardzo prosta.
 • w kremie – antyperspiranty w kremie polecane są dla osób  z wrażliwą skórą. Ich duża zaletą jest, że można stosować je zaraz po depilacji, ponieważ są bardzo delikatne i ich aplikacja nie spowoduje podrażnień. Ich wadą jest to, że czasem się kruszą.
 • w kulce – zaletą antyperspirantów w kulce jest to, że się nie kruszą, ani nie rolują. Niestety jednak długo wysychają pod pachą, przez co czas po aplikacji jest długi, zanim możemy założyć koszulkę.

Antyperspirant czy dezodorant dla mężczyzn?

Działanie antyperspirantu jest trochę inne niż dezodorantu. Dlatego warto dobrać kosmetyk w zależności od indywidualnych potrzeb.

 1. Dezodorant zapewnia mocniejszy zapach, dzięki zawartym w składzie perfumom. Posiada także alkohol etylowy, który ma za zadanie niszczyć bakterie i maskować zapach wydzielanego potu. Jego działanie trwa tylko kilka godzin i jest krótsze, niż działanie antyperspirantu. Idealnie sprawdza się dla osób, które nie mają problemu z nadmiernym poceniem się i chcą jedynie zadbać o uczucie świeżości.
 2. Antyperspirant ma za zadanie przede wszystkim ograniczyć nadmierne pocenie się. Zawiera związki takie jak sole glinkowo-cyrkonowe, których zadaniem jest ograniczanie wydostania się potu. Antyperspirant powinien być stosowany przede wszystkim u osób, które mają problemy z nadmiernym poceniem się, albo w sytuacjach stresogennych. Jego działanie jest dłuższe, niż dezodorantu. Na skórze utrzymuje się nawet przez cały dzień.

Co zawierają antyperspiranty?

Antyperspiranty zawierają w składzie składniki aktywne takie jak: sole glinkowo-cyrkowe, albo związki glinu. Mają one za zadanie ograniczać wydobywanie się potu z gruczołów potowych. Co jeszcze najczęściej znajduje się w antyperspirantach? Alkohol, wyciągi z roślin, gliceryna, talk (stosowany zamiast alkoholu, ale pozostawia na ubraniach białe ślady), parafina, substancje zapachowe i konserwanty.

Jaki antyperspirant dla mężczyzn?

Mężczyźni, którzy mają problem z nadmiernym poceniem się powinni regularnie stosować antyperspirant po każdym myciu. Wybór męskich kosmetyków do pielęgnacji skóry pod pachami, jest bardzo duży. W zależności od rodzaju, ale i firmy produkującej. Dobrymi opiniami w sieci cieszą się takie marki antyperspirantów dla mężczyzn, jak:

 • Nike
 • Ziaja
 • Nivea
 • Nuxe
 • FlosLek Men
 • ONI.SH Men

Jaki dezodorant dla mężczyzn?

Dla mężczyzn, którzy nie mają problemu z nadmiernym poceniem, dezodorant jest idealnym rozwiązaniem. Jaki jednak będzie najlepszy? To sprawa indywidualna, ale dobrymi opiniami w sieci cieszą się dezodoranty takich marek, jak:

 • Adidas
 • Chanel Allure
 • BI-ES MAX
 • Faberge Brut
 • Brutal
 • Nike

Jaki antyperspirant jest najskuteczniejszy dla mężczyzn?

Skuteczność antyperspirantu to sprawa kluczowa, ale najczęściej indywidualna. Często metodą prób i błędów znajdujemy idealny dla nas kosmetyk do pielęgnacji. Trudno więc jednoznacznie określić, który skład danego antyperspirantu, będzie działał na nas najlepiej i najskuteczniej.

Mimo tego, dużą popularnością cieszą się antyperspiranty dla mężczyzn marki Garnier, Gillette, Nike i Vichy.

Kiedy stosować antyperspirant?

Dezodorant, jak i antyperspirant najlepiej stosować tylko wtedy, kiedy mamy problem z wydzielaniem potu. W innych przypadkach używanie jest nieuzasadnione. Kosmetyk najlepiej aplikować zaraz po kąpieli (prysznicu) na dobrze wysuszoną skórę pach.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:11
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.