Udostępnij
Skomentuj

Jaki antyperspirant dla dziecka wybrać? Które najlepsze dla dzieci?

Wybór dezodorantu dla dzieci to wciąż temat rzeka, zwłaszcza dlatego, że istnieją dwie szkoły mówiące o tym.

Przychodzi taki czas w życiu każdego rodzica, kiedy zaczyna się zastanawiać, w jakim wieku dziecko powinno zacząć używać dezodorantu i antyperspirantu. Kiedy jest na to odpowiedni okres i jaki antyperspirant wybrać? Z jednej strony mówi się, że antyperspirant powinien zacząć być stosowany, kiedy u młodej osoby następuje aktywacja gruczołów potowych. Natomiast z drugiej strony, niektórzy specjaliści uważają, aby poczekać, aż gruczoły potowe u dziecka bardziej się rozwiną i ukształtują.

Popularne kosmetyki dla dzieci

Dezodorant dla dzieci, a antyperspirant. Jaka jest różnica?

Dezodoranty są zdecydowanie delikatniejsze dla skóry, ponieważ służą tylko do maskowania brzydkiego zapachu. Oprócz tego, działają krócej. Z kolei antyperspiranty ograniczają pocenie się, dzięki czemu nasze pachy są suche, a zapach nie dokucza nam. Dodatkowo kosmetyk utrzymuje się na skórze znaczenie dłużej, a jego usunięcie jest możliwe tylko podczas kąpieli, kiedy zmyjemy go wodą z mydłem.

Ze względu na moc działania, na początek wybierz dla swojego dziecka dezodorant. Jednak z biegiem czasu, kiedy dojrzewanie będzie coraz intensywniejsze kup antyperspirant, który zagwarantuje twojemu dziecku komfort fizyczny i psychiczny. To właśnie w okresie dojrzewania następuje uaktywnienie gruczołów potowych i pierwsze problemy z nieprzyjemnych zapachem spod pach.

Od kiedy antyperspirant?

Kiedy antyperspirant dla dzieci rodzice powinni zacząć stosować? Odpowiedź od kiedy powinno używać się antyperspirantu jest dość oczywista - wtedy kiedy dziecko zaczyna mieć problem z nadmiernym poceniem. Kiedy zauważysz, że pocenie zdecydowanie się nasiliło, odstaw dezodorant dla nastolatków i wybierz mocniejszy środek. W dzisiejszych czasach, dzieci dojrzewają coraz szybciej, więc nie przejmuj się jeśli twoje dziecko będzie potrzebować antyperspirantu szybciej niż ci się wydawało.

Czy są antyperspiranty dla dzieci?

Firmy kosmetyczne zaczynają dostrzegać zapotrzebowanie na antyperspiranty dla coraz młodszych dzieci. Dlatego kilka firm wypuściło produkty przeznaczone wyłącznie dla nich. Jedną z takich firm jest, znana z doskonałej i delikatnej pielęgnacji młodej skóry, marka Johnson&Johnson.

Pamiętaj jednak, że nawet jeżeli konkretna firma nie wypuściła kosmetyku przeznaczonego stricte dla dzieci, możemy w ich ofercie znaleźć taki antyperspirant, który spełni swoje zadanie na młodej, wrażliwej skórze.

Antyperspirant - jaki wybrać?

Wielu rodziców ma dylemat, kiedy musi wybrać antyperspirant dla swojego dziecka. Przy wyborze powinien jednak kierować się kilkoma zasadami.

Po pierwsze, dezodorant dla dziecka kupuj w aptece i porozmawiaj z farmaceutą, co jeszcze jest do wyboru, jakie jest zdanie jego, i klientów, którzy wcześniej szukali takiego produktu. Sprawdź też, czy jest konkretny dezodorant dla młodzieży lub dla dzieci. Po drugie, pamiętaj, że kosmetyki do pielęgnacji pach dzieci powinny być bezzapachowe. Po trzecie, weź pod uwagę ekologiczne i naturalne serie dezodorantów, i antyperspirantów, które będą zdecydowanie delikatniejsze, i zdrowsze dla młodej skóry.

Kulka, żel czy spray?

Stosowanie antyperspirantu u dzieci warto zacząć od takich w kulce lub w żelu. Na początku unikaj dezodorantów w aerozolu, ponieważ ze względu na obecny w składzie alkohol mogą powodować uczulenia. Będą też znacznie lepszym wyborem, dzięki swojemu mniej intensywnemu zapachowi.

Jaki dla chłopca, jaki dla dziewczynki?

Firmy kosmetyczne nie robią jeszcze rozróżnienia na płeć dziecka, jeżeli chodzi o produkcję antyperspirantów. Niezależnie więc, czy szukamy kosmetyku dla chłopczyka czy dziewczynki, środek do pielęgnacji pach będzie ten sam. Najważniejsze, aby stosować się do powyższych rad i wybrać taki kosmetyk, który będzie bezpieczny i skuteczny.

Jaki antyperspirant dla młodzieży?

Antyperspirant dla nastolatków wybiera się podobnie, jak dla dzieci. Jeżeli nastolatek dopiero zaczyna używanie antyperspirantów, należy zacząć stosować te najdelikatniejsze i bezzapachowe, aby sprawdzić, czy nie wywołują one alergii u starszego dziecka. Jeżeli nastolatek używa antyperspirantu dłużej, można wprowadzać mocniejsze produkty, które są bardziej skuteczne i mają mocniejszy zapach. Pamiętaj jednak, żeby obserwować czy nie ma żadnej reakcji alergicznej.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:52
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.