Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jaki akumulator do roweru elektrycznego wybrać?

Potrzebujesz pojemnego i niezawodnego akumulatora do roweru elektrycznego? Sprawdź jak wybrać odpowiedni.

W nowoczesnym rowerze wyposażonym w napęd elektryczny wbudowany silnik stanowi najważniejszy element. Od jego mocy zależy realna do uzyskania prędkość, z którą możesz jechać na swojej maszynie. Wspomniany parametr wpływa też na to, gdzie da się używać danego modelu. Wartość tej cechy na poziomie 1000 W pozwala na podróżowanie po równych nawierzchniach, czyli na przykład ulicą. Przy minimum 3000 W jazda po wzniesieniach nie sprawia urządzeniu żadnego kłopotu, a mając do dyspozycji 5000 W, dotrzesz niemal wszędzie.

Jaki silnik do roweru elektrycznego najlepszy?

Jeśli stosunkowo niska cena odgrywa dla Ciebie istotną rolę, ale jednocześnie chcesz, aby Twój pojazd dwukołowy lub trójkołowy ze wspomaganiem elektrycznym był szybki, postaw na wersję 3000 W. Taki egzemplarz nie powinien kosztować przesadnie dużo, a zapewni Ci wystarczającą wygodę. Ciekawymi propozycjami na rynku są między innymi rowery elektryczne EcoBike czy rowery elektryczne Diamant. Opinie na ich temat są zazwyczaj pozytywne, konsumenci podkreślają, że warto je kupić.

Warto też zwrócić uwagę na to, kto zamierza korzystać urządzenia na co dzień. Jeżeli interesuje Cię model damski lub dla seniora, lepiej zdecyduj się na lekki i wydajny wariant 3000 W lub 5000 W. Kobiety i starsze osoby raczej nie lubią pedałować samodzielnie, mechanizm o wspomnianych parametrach potrafi skutecznie wspomagać je w trakcie trudnych fragmentów na trasie podróży. Męski jednoślad hybrydowy nie wymaga aż tak efektywnego układu, więc w tym przypadku spokojnie wystarczy 1000 W. Kolor daje wyłącznie efekt wizualny – popularnością cieszą się głównie kolory biały i czarny.

Polecane rowery elektryczne

Ile wytrzymuje bateria w rowerze elektrycznym

Musisz jednak pamiętać, że im wyższa moc silnika w modelu, tym więcej prądu będzie on potrzebował do pracy. Jak długo działa rower elektryczny? O czas pracy sprzętu dba wewnętrzny akumulator dostarczający energię do głównego elementu, który ma za zadanie napędzać maszynę. Ważną kwestię stanowi jeszcze system pozwalający ładować ogniwo tak, żeby bateria znajdowała się na stałe w środku – dzięki temu nie trzeba jej demontować i wymieniać na nową. Standardowo możesz liczyć na kilka godzin użytkowania bez konieczności podłączania ładowarki.

Wysokiej jakości rowery elektryczne vidaXL czy rowery elektryczne Kawasaki tworzą często zestawy z oryginalnym, wbudowanym układem zasilania. Do wielu wariantów urządzeń konieczne staje się jednak dokupienie odpowiedniego elementu, aby zapewnić sobie długą jazdę nawet przy dużej prędkości. Wybór właściwego produktu to niezwykle istotna sprawa dla Twojego komfortu. Musi on gwarantować nie tylko wystarczającą pojemność, lecz także sprawiać, że sterowniki nawiążą z nim bezproblemową współpracę.

Jak zamontować silnik elektryczny do roweru?

Cały proces samodzielnego montażu silnika bez pomocy specjalistów dzieli się na kilka etapów. Ogólnie rzecz biorąc, nie jest on skomplikowany i posiadając podstawową wiedzę z zakresu elektroniki oraz budowy roweru, każdy spokojnie go przeprowadzi, a w razie komplikacji będzie w stanie naprawiać ewentualne usterki. W pierwszej kolejności należy zdecydować, gdzie chcesz zainstalować jednostkę napędową. Tak naprawdę są dwie opcje – ramę albo jedno z kół. Zarówno rowery elektryczne EcoBike, jak i rowery elektryczne Diamant dotyczy ta sama zasada.

W pierwszym przypadku konieczne staje się zdemontowanie korby oraz wkładu suportu, żeby w tym miejscu umieścić motor. Tuż obok albo z tyłu na bagażniku trzeba przymocować akumulator i podpiąć go we właściwy sposób do wcześniej doczepionego do konstrukcji układu elektrycznego. W dalszej kolejności pozostaje rozlokować i zintegrować ze sprzętem czujnik ruchu do sprawdzania wartości aktualnej prędkości, wyświetlacz do kontrolowania pracy maszyny, a także manetkę do włączania wspomagania. Rowery elektryczne vidaXL i rowery elektryczne Kawasaki nierzadko otrzymują wymienione akcesoria w zestawach.

W drugiej wersji poszczególne czynności wyglądają niemal identycznie, tyle że następuje wymiana całego koła. Musisz wtedy przerobić budowę danego roweru w nieco szerszym zakresie, ale przy wspomnianym sposobie nie powinieneś napotkać znaczących problemów, bo nie charakteryzuje go szczególnie większa trudność wykonania w porównaniu do tego przedstawionego wcześniej. Umiejętność montażu silnika w jednośladzie wyposażonym w pedały jest bardzo przydatna. Zawsze możesz odmienić stary, składany egzemplarz i sprzedać go o wiele drożej, biorąc pod uwagę ceny na rynku.

Jak ładować akumulator w rowerze elektrycznym

Przede wszystkim należy pamiętać, że należy korzystać z dedykowanej ładowarki dostarczanej przez producenta, zaprojektowanej z myślą o standardowych gniazdkach z napięciem 230 V. Takie rozwiązanie daje spokój w zakresie działania, a także komfort użytkowania, ponieważ akcesorium pomoże uzupełnić energię w ogniwie niemal wszędzie. Oryginalne oprzyrządowanie dużo łatwiej naprawić w razie awarii, ponieważ firmy zazwyczaj oferują kilkuletni okres gwarancyjny, w ramach którego do dyspozycji otrzymujesz bezpłatny serwis.

Rowery elektryczne EcoBike i rowery elektryczne Diamant są wyposażone w niezwykle efektywny system ładowania współpracujący z oryginalnym osprzętem. Pozwala on szybko powrócić na trasę nawet wtedy, kiedy pojemność akumulatora jest naprawdę duża. To wpływa pozytywnie na Twoją wygodę, bo nie musisz podłączać maszyny na długo – wystarczy mniej niż 60 minut, żeby później jeździć co najmniej kilka godzin bez żadnego problemu. Silnik elektryczny z baterią stanowi w rowerze świetne rozwiązanie – warto je rozważyć.

Udostępnij
3,5
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 02:46
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.