Udostępnij
Skomentuj

Jaka wkrętarka akumulatorowa do 200 zł — jak wybrać najlepszy model?

Podpowiadamy, jak wybrać wkrętarkę, która pomoże Ci w pracach remontowych i nie będzie kosztować kroci.

Szukając wkrętarki do 200 zł znajdziemy głównie proste urządzenia, które znajdą swoje zastosowanie w niewymagających pracach remontowo-budowlanych.

Jaką wiertarkę akumulatorową do 200 zł kupić?

Masz dość wysiłku związanego z przykręcaniem wszystkiego ręcznie z pomocą śrubokręta? Rynek wkrętarek akumulatorowych jest bardzo bogaty i bez problemu każdy wyszuka na nim sprzęt odpowiadający jego wymaganiom. Co jednak zrobić, jeżeli chcesz wykonywać remontowe prace domowe, ale ograniczają Cię fundusze? Na szczęście oferta producentów odpowiada i na te potrzeby klientów. W sprzedaży znajdziesz maszynę, która będzie dobra i tania oraz świetnie poradzi sobie z zadaniami takimi jak skręcanie mebli.

W tym przedziale cenowym z łatwością kupisz model cenionej, popularnej i polecanej marki, a także tani, niezawodny wkrętak, ale trzeba pamiętać, że nie ma on dostępnej funkcji wiercenia. Warto wybrać kompaktowe narzędzie, które uprości pracę w trudno dostępnych miejscach, a przy tym będzie bardzo wygodne w obsłudze. Przyrząd taki jak wkrętarka Sthor umożliwi Ci wiercenie otworów oraz dokręcanie śrub i nakrętek. Zwracaj uwagę na najważniejsze parametry podawane przez producenta, by dopasować zakup do swoich potrzeb.

Czy za 200 zł można kupić dobrą wkrętarkę?

Oczywiście, że tak. Wkrętarka akumulatorowa nie musi być droga, by posiadać cechy, dzięki którym sprawnie przeprowadzisz remont. Wydając na sprzęt do 200 zł, możesz kupić model rozpoznawalnej i gwarantującej doskonałą jakość firmy. Dobrym wyborem będzie przykładowo wydajna wkrętarka Bosch, ale świetne narzędzia w tym zakresie cenowym oferują również marki takie jak Graphite czy Sthor. Jeżeli jednak nie interesuje Cię urządzenie bezprzewodowe, tania i solidna maszyna sieciowa także jest na wyciągnięcie ręki.

Zarówno wkrętarka elektryczna przewodowa, jak i model bezprzewodowy w cenach poniżej 200 zł powinny sprawdzić się doskonale. Różnica nie polega bowiem na samej jakości sprzętu, lecz na wygodzie jego użytkowania. Poręczna wkrętarka Ryobi to propozycja dla każdego, kto nie lubi być ograniczany przez długość przewodu i zależy mu na tym, by móc sięgnąć do szczególnie trudno dostępnych miejsc. Producenci bardzo dbają, by waga takiego narzędzia była też odpowiednio niska, ponieważ praca z nim wymaga długiego utrzymywania go w jednej pozycji.

Polecane wkrętarki do 200 zł

Co powinna mieć wkrętarka do 200 zł?

W przypadku przyrządów bezprzewodowych postaw przede wszystkim na dobry akumulator. Litowo-jonowy jest szczególnie polecany ze względu na swą wydajność. Posiadają go nawet tańsze modele, przykładowo wkrętarka Graphite oraz zakrętarka tej firmy, więc znalezienie odpowiedniej pozycji nie powinno Ci nastręczać problemu. Waży niewiele, dzięki czemu maszyna będzie lekka i bardziej komfortowa w przypadku długiej pracy. Konieczna bywa odpowiednio wysoka prędkość obrotowa i moc, a także różne rodzaje nasadek do dokręcania różnych typów śrub.

Urządzenie powinno cechować się ergonomicznym, antypoślizgowym uchwytem, co pozwoli utrzymywać je stale w tej samej pozycji. Ważna jest również solidna obudowa. Dobre elektronarzędzie tego typu, jak np. wkrętarka Sthor zapewnia samozaciskowy uchwyt wiertła i dwa kierunki obrotu – w prawo i w lewo. Obroty są przy tym regulowane płynnie. Maszyna powinna posiadać regulację, jeżeli chodzi o siłę sprzęgła. Pomoże to ustrzec się przed uszkodzeniami powierzchni, z którą pracujesz.

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze wkrętarki do 200 zł?

Jednym z parametrów, na które naprawdę należy zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia, jest moment obrotowy. Znając tę wartość, określisz optymalną głębokość wkręcania śruby, oraz z jaką siłą to robić. Tę liczbę podajemy w niutonometrach (Nm). Równie ważna bywa moc. Wyższa moc daje Ci szerszy wybór twardych powierzchni do wiercenia. Przyrząd oferujący jej wysoki poziom nada się idealnie przykładowo do drewna lub do ceramiki, czy też do twardszych powierzchni.

Kolejna rzecz warta zapamiętania podczas wybierania odpowiedniego narzędzia to napięcie akumulatora. Od tego, do czego chcesz wykorzystywać zakupiony model, zależy, na jaki poziom powinieneś postawić. Im wyższe napięcie, tym szersze zastosowanie sprzętu. Najwyższe mają wkrętarki udarowe nadające się również do stali i powierzchni betonowych. Zazwyczaj przyrząd będzie posiadał co najmniej dwa biegi, do pracy przy materiale miękkim i twardym.

Do wyboru masz propozycje z udarem i bezudarowe. Na czym polega różnica i który typ będzie dla Ciebie lepszy? Urządzenie bez funkcji udaru np. wkrętarka Ryobi poradzi sobie z miękkim materiałem jak drewno, czy ze skręcaniem płyt kartonowo-gipsowych. Jeżeli planujesz pracę z twardszymi powierzchniami, powinieneś wybrać elektronarzędzie udarowe. Jest bardziej uniwersalne, nadaje się przykładowo do betonu. To droższa opcja, ale w tym przedziale cenowym także bez kłopotu ją znajdziesz. Przykładem może być wkrętarka Yato.

Przy sprzęcie działającym dzięki baterii bardzo istotny jest czas ładowania oraz maksymalna długość działania po naładowaniu. Wybierając wydajne narzędzie, wykonasz jednorazowo więcej zadań. Czas, w jakim będzie wykonywało swoją pracę do pełnego rozładowania się, bywa podany przez producenta w specyfikacji. Dobra i tania maszyna może działać nawet do 5 godzin. Czas ładowania także umieszczono w opisie produktu. Przykładowo wkrętarka Bosch zapewnia dalsze działanie po 30 minutach ładowania, lecz są modele, które potrzebują tylko godziny.

Jakie wyposażenie dodatkowe powinna mieć wkrętarka do 200 zł?

W poszukiwaniu idealnego przyrządu dla siebie zwracaj uwagę na dodatkowe wyposażenie, jakie oferuje producent. Dobrze by było posiadać zwłaszcza zapasowy akumulator, co jest istotne w przypadku, gdyby narzędzie rozładowało się w czasie pracy. Są również modele, które mają lampkę LED, pozwalającą na dobrą widoczność obszaru roboczego w sytuacji, gdy wykonujemy remont w słabo oświetlonym miejscu. Takie udogodnienie zaoferuje Ci np. bardzo dobra wkrętarka Black&Decker.

Czas ładowania maszyny przyspieszy tzw. szybka ładowarka. W przypadku sprzętu takiego jak wkrętarka Yato zakupisz ją z całym zestawem lub nabędziesz w formie dodatkowego akcesorium. Dzięki niej naładujesz akumulator w bardzo szybkim tempie, czasami nawet w zaledwie pół godziny. Bywają modele posiadające także walizkę, specjalne etui, w którym bezpiecznie je przeniesiesz i przechowasz ze wszystkimi akcesoriami. Zapobiegnie to uszkodzeniu lub zagubieniu poszczególnych elementów, takich jak dodatkowe nakładki i pomoże uporządkować Twój warsztat.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 12:29
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.