Udostępnij
Skomentuj

Jaką walizkę 40x30x20 wybrać? Najlepsze walizki

Kupując walizkę, warto zwrócić uwagę na sposób jej wykonania i najważniejsze parametry techniczne.

Wszystko to oznacza, że sporym powodzeniem wśród turystów cieszą się małe walizki kabinowe, w których zmieszczą się wyłącznie najpotrzebniejsze rzeczy. W niniejszym tekście zastanowimy się, jak dokonać wyboru walizki o wymiarach 40x30x20 cm.

Polecane walizki

Mała walizka kabinowa – po co?

Tak niewielkie torby okażą się doskonałym wyborem na krótkie wyjazdy, a także jako dodatek do bagażu głównego. Zmieścimy tam rzeczy na zmianę, kosmetyki, klucze i wiele innych drobniejszych produktów. Warto skorzystać z nich podczas wyjazdu w delegację czy też w odwiedziny do znajomych z innego miasta.

W przypadku walizek 40x30x20 cm możemy mieć również pewność, że zmieszczą się one w każdym luku przystosowanym do bagażu podręcznego. Niezależnie od tego, czy mówimy o liniach lotniczych czy też innym przewoźniku. Mała walizka kabinowa jest mała i podręczna, toteż jej przenoszenie nie powinno sprawić większych trudności.

Walizka 40x30x20 – jak wybrać?

Oczywiście walizka walizce nierówna, dlatego nie warto decydować się na pierwszy lepszy, najtańszy produkt, gdyż już po kilku podróżach może okazać się, że nadaje się on wyłącznie do wyrzucenia. Na co więc należy zwrócić uwagę, aby dokonać właściwego wyboru?

  • W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się, jaki materiał wierzchni nas interesuje. Czy bardziej zależy nam na walizce miękkiej czy może twardej? W pierwszym przypadku możemy liczyć na więcej możliwości dostosowywania kształtu torby. Jeśli zostanie zapełniona w połowie, nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby ją ścisnąć i tym samym zmniejszyć ilość miejsca, jakie zajmuje. Jeśli jednak mamy dużo bagażu i wspomniane wymiar okażą się zbyt małe, zawsze możemy rozepchać taką torbę, pakując do niej do momentu, aż będziemy w stanie zapiąć zamek.

Co ważne, walizki miękkie są wykonywane z tworzyw tekstylnych, które nie gwarantują takiej ochrony, jak sztywne powłoki w walizkach twardych. Jeśli więc w czas podróży nasza walizka będzie często przenoszona i składowana z innymi walizkami, może dojść do przetarcia lub rozerwania materiału. Taka konstrukcja nie chroni również rzeczy szczególnie narażonych na zniszczenie (np. produktów szklanych).

Pod względem poziomu ochrony lepiej wypada walizka twarda. Wykonywana jest z mocnych tworzyw sztucznych, takich jak ABS, włókno szklane czy walizki z polipropylenu. Sprawia to, że są one odporne na uszkodzenia, dzięki czemu z powodzeniem możemy w nich przechowywać rzeczy wrażliwe. Sztywna konstrukcja walizek twardych sprawia jednak, że zawsze zajmują one tyle samo miejsca – niezależnie od tego, ile rzeczy do nich włożymy. Nie możemy również ich „rozepchać”, dlatego wewnątrz zmieści się tylko tyle, na ile pozwala pojemność walizki. Z drugiej jednak strony, tego typu modele przeważnie dysponują dwoma osobnymi komorami, dzięki czemu łatwiej możemy pogrupować wszystkie produkty. Dzięki specjalnym pasom lub zamknięciom są one utrzymywane w jednej pozycji i nie przesuwają się w transporcie.

  • Niezależnie od tego, czy decydujemy się na walizkę twardą czy miękką, możemy wybrać między dwoma typami – mowa tutaj o walizkach z kółkami i bez nich. Te pierwsze gwarantują większą wygodę w przenoszeniu torby z miejsca na miejsce (no chyba że dołączona rączka teleskopowa okaże się zbyt krótka i walizka z kółkami będzie obijać się o nasze nogi), jednak trzeba pamiętać, że kółka zajmują więcej miejsca. Walizki z uchwytami i pasami na ramię doskonale sprawdzają się wówczas, gdy nie przewozimy zbyt dużo rzeczy i chcemy szybko przemieszczać się na dworcach.
  • Pojemność. Jak już wspomnieliśmy, nie są to walizki duże, dlatego nie powinniśmy oczekiwać, że pomieszczą cały nasz dobytek. Na rynku dostępne są przeważnie modele o pojemności poniżej 20 litrów (przeważnie wynosi ona 16-18 litrów).
  • Maksymalne obciążenie. Jest podawane w kilogramach i informuje nas, ile walizka jest w stanie „unieść”. Parametr ten jest niezwykle ważny zwłaszcza w przypadku walizek z kółkami. Znaczące przekroczenie maksymalnego obciążenia może bowiem spowodować, że ulegną one zniszczeniu. Szybciej, niż nam się wydaje.
  • Mowa tu nie tylko o wspominanych już materiałach, ale również ewentualnych wzmocnieniach, sposobie wykonania zamków, dodatkowych komorach i kieszeniach, w których pomieścimy mniejsze rzeczy czy chociażby dodatkowe warstwy, dzięki którym walizka jest bardziej odporna na wilgoć.

Wiele przydatnych informacji na temat interesującego nas produkty zdobędziemy poprzez analizę komentarzy i opinii osób, które miały okazje już z niego korzystać. Naprawdę warto sprawdzić, co danej walizce sądzą inni – często wskazują oni bowiem na mankamenty, których nie jesteśmy w stanie wyłapać sprawdzając specyfikację techniczną.

Walizka 40x30x20 – cena i firma?

Podobnie jak w przypadku innych toreb, także tu pewną gwarancją jakości będzie renoma producenta. Decydują się na produkty uznanych firm, możemy mieć pewność, że jakość ich wykonania będzie co najmniej przyzwoita. W omawianej kategorii warto rozważyć zakup walizek Naitonal Geographic, Dublin, Anarak, Solier oraz Saxoline.

Typ walizki, sposób jej wykonania, a także najważniejsze parametry techniczne wpływają również na cenę. Pod tym względem rynek jest bardzo zróżnicowany. Oferowane są bowiem walizki za około 60-70 złotych, a także za kilkaset złotych.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 15:08
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.