Udostępnij
Skomentuj
https://www.morele.net/wiadomosc/jaka-hulajnoge-elektryczna-dla-dziecka-wybrac-sprawdz-nasz-poradnik/17881/ 2021-01-20 15:39:47.000000

Jaką hulajnogę elektryczną dla dziecka wybrać? Sprawdź nasz poradnik

Elektryczne hulajnogi podbiły serca zarówno dorosłych, jak i dzieci. Jak wybrać model dla swojego dziecka?

Wszyscy pamiętamy tradycyjne hulajnogi, którymi jeździło się w młodości po podwórku. Obecnie zastąpiły je ich nowsze, innowacyjne wersje – hulajnogi elektryczne. Podobnie jak hulajnoga elektryczna dla dorosłych, modele dla dzieci są banalnie proste w obsłudze! Są to jednośladowe urządzenia posiadające silnik elektryczny, dzięki któremu poruszają się bez użycia naszych nóg

Najbezpieczniejsza hulajnoga dla dziecka – czyli jaka?

. Pojazdami tymi można bezproblemowo jeździć po ścieżkach rowerowych oraz chodnikach. Nie straszne im są większe odległości, takie droga do szkoły lub do domu znajomych. Hulajnoga elektryczna to pojazd, który z pewnością pokocha Twoje dziecko. W naszym artykule dowiesz się wszystkiego o hulajnogach dla najmłodszych.

Najnowsze wersje pojazdów są dostosowane do współczesnych standardów bezpieczeństwa (m.in. poprzez wprowadzenie limitów prędkości, antypoślizgową i wygodną kierownicę czy przednie i tylne diody LED zapewniające odpowiednie oświetlenie o każdej porze dnia). Przykładem takiego urządzenia jest hulajnoga elektryczna Xiaomi, która oprócz wymienionych zabezpieczeń, posiada również duże pneumatyczne koła amortyzujące wstrząsy oraz wentylowany układ hamulcowy wpływający na szybki czas reakcji i skuteczne hamowanie. Ponadto jest to miejski i dobry model dziecięcy, który zapewni komfortową jazdę każdemu.

Hulajnoga elektryczna dla dzieci w małym stopniu różni się od tej dla dorosłych. Mimo to, korzystając z obu, należy zachować te same środki ostrożności. Poruszając się hulajnogą, musimy przede wszystkim pamiętać o założeniu kasku oraz ochraniaczy. Jeśli nie mamy możliwości ich nabycia, zachowajmy właściwą, niską prędkość. Dużym problemem może okazać się źle dobrany sprzęt. Urządzenie powinno być dobrane do postury dziecka, regulowane i zawierać odpowiednio szeroki podest. Z tego powodu hulajnoga elektryczna dla dorosłych, kupiona z myślą o tym, że będzie „rosła razem z dzieckiem”, jest złym pomysłem.

Polecane hulajnogi elektryczne

W jakim wieku kupić dziecku hulajnogę elektryczną?

Mimo że pośród tradycyjnych hulajnóg znajdziemy modele odpowiednie nawet dla dwulatków, wciąż musimy pamiętać, że hulajnoga elektryczna dla dzieci nie jest zabawką dla kilkulatków. Jest to dwukołowy pojazdy elektryczny, dlatego użytkując go, bez względu na wiek, należy zachować wszelkie środki ostrożności. Przede wszystkim zwracajmy uwagę na to, by nasz dziecko nie poruszało się nią po ulicach oraz miejscach, w których wzrasta ryzyko zagrożenia (np. tam, gdzie często jeżdżą samochody). Sprzęt ten jest dość ciężki jak na możliwości dziecka, dlatego najlepiej, żeby korzystając z niego, nasza pociecha nie oddała się zbyt daleko od domu.

Na hulajnodze elektrycznej można jeździć od dziesiątego roku życia, jednak niepełnoletnie osoby muszą mieć przy sobie kartę rowerową. Jedynie dorośli nie muszą posiadać żadnych dodatkowych dokumentów do kierowania hulajnogą. Pojazdem można się poruszać maksymalnie 25 km/h. Jak już wiemy, najnowsze modele mają wprowadzone limity prędkości, aczkolwiek nie oznacza to, że nie powinniśmy pilnować (szczególnie tych młodszych) dzieci na drodze, gdyż może się okazać, że to tempo jest za szybkie dla naszej pociechy.

Czy wybrać hulajnogę elektryczną z siedzeniem dla dzieci, czy bez?

Coraz większą popularnością cieszą się obecnie hulajnogi elektryczne z dołączonym siodełkiem zwiększającym komfort w trakcie jazdy. Jest to całkowicie bezpieczny, wymienny element, który bez większych komplikacji możemy odłączyć, gdy nasze dziecko znów będzie chciało cieszyć się klasyczną wersją hulajnogi elektrycznej. Jest to idealna opcja dla osób, które chcą mieć produkt typu 2 w 1. Zazwyczaj siedzisko ma regulowaną wysokość, którą możemy dostosować do wzrostu pociechy, dlatego z łatwością dopasuje się do rosnącego ciała dziecka.

Chociaż hulajnoga elektryczna z siedzeniem swoim zastosowaniem przypomina bardziej motorower niż hulajnogę, jest to ciekawa opcja dla dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą pokonywać długich dystansów w pozycji stojącej. Stanowczo wyróżnia się na tle innych oferowanych pojazdów, a jej kompaktowy charakter daje dziecku możliwość wyboru pomiędzy klasyczną hulajnogą elektryczną oraz jej „ulepszoną” wersją, z której może skorzystać w każdym momencie.

Ile kosztuje hulajnoga elektryczna dla dzieci?

W porównaniu do hulajnogi tradycyjnej, jej elektryczny odpowiednik nie jest tanim sprzętem. Hulajnoga elektryczna Xiaomi może kosztować średnio od 1500 do 2000 zł, chociaż zdarzają się również tańsze i droższe modele. Ceny w dużym stopniu są zależne od zaawansowania technologicznego produktu oraz posiadania przez niego funkcji dodatkowych. Wprawdzie można kupić model używany – wiele osób chce sprzedać swój egzemplarz, gdy ich dzieci z niego wyrastają, jednakże musimy pamiętać, że takie urządzenia zazwyczaj nie posiadają gwarancji danej przez producenta i są w pewnym stopniu zużyte. Dodatkowo do kosztów posiadania hulajnogi należy wliczyć cenę kasku i ochraniaczy, które razem wynoszą kilkaset złotych.

Która lepsza – hulajnoga elektryczna czy tradycyjna dla dziecka?

Opinie na ten temat są niestety podzielone. Oba rodzaje hulajnóg mają swoich wielbicieli oraz przeciwników. Głównym atutem modelu elektrycznego jest możliwość osiągnięcia większej prędkości w porównaniu do tradycyjnych egzemplarzy, której maksymalna prędkość wynosi od 10 do 15 km/h. Dodatkowo zmechanizowana hulajnoga w większym stopniu ułatwia użytkownikowi poruszanie się, gdyż nie wymaga użycia mięśni – wystarczy, że utrzymamy sylwetkę w pozycji pionowej. Jedyną wadą tej opcji zdaje się być wysoka cena, jednakże musimy pamiętać, że nie płacimy za gadżet, tylko za pojazd będący inwestycją na lata.

Hulajnoga elektryczna z pewnością jest świetną alternatywą dla tradycyjnej hulajnogi, która przyniesie frajdę twojemu dziecku! Urządzenie to jest świetnym i kreatywnym rozwiązaniem dla dzieci szukających nowych aktywności oraz pomysłów na spędzanie wolnego czasu. W razie potrzeby pojazdem tym można szybko dojechać w każde miejsce. Ponadto hulajnogi są przyjazne środowisku, gdyż z jego pomocą możemy śmiało zrezygnować z podwożenia dzieci samochodem – zasila je pojemny akumulator, który można ładować w dowolnym miejscu z dostępem do prądu.

 

Polecane artykuły
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Zwykły zakup
Od 39,99 zł do 199 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
od 15,99 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
od 9,99 zł
Punkty Odbioru
0 zł
od 9,99 zł
Od 199 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
0 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
0 zł
Punkty Odbioru
0 zł
0 zł
CZAS NA ZWROT PRODUKTU*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni