Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jak wyłączyć aktualizacje Windows 10? Instrukcja krok po kroku

Aktualizację systemu Windows 10 są potrzebne, ale czasem mocno irytujące. Zobacz, jak je poprawnie wyłączyć.

Jak zablokować aktualizacje Windows 10?

Pytanie, jak zablokować aktualizacje Windows 10 pojawia się w Internecie bardzo często. Wbrew pozorom czynność ta nie jest łatwa i wielu użytkowników nie potrafi wykonać jej poprawnie. Wspomniany system operacyjny nieustannie otrzymuje pakiety danych z udoskonaleniami, które poprawiają jego działanie i dostarczają konsumentom dodatkowych funkcji. Niejednokrotnie staje się to irytujące — dlaczego?

W momencie kiedy Microsoft Windows 10 pobiera i instaluje nowe pliki, obciążenie procesora oraz dysku się zwiększa. Jeśli posiadasz mniej wydajny komputer czy laptop, taka sytuacja stwarza wiele problemów, ponieważ w trakcie modernizowania zarówno Windows 10 64 bit, jak i 32 bit zazwyczaj nie da się uruchamiać innych zadań w grach czy też programach. Chyba że korzystasz z naprawdę mocnego PC, który radzi sobie w trudnych warunkach doskonale.

Okazuje się więc, że zagadnienie, jak wyłączyć aktualizacje Windows 10, jest całkiem istotne. Można to zrobić na kilka sposobów. Najprościej i najszybciej dokonasz tego, dostosowując odpowiednio ustawienia w sekcji Windows Update wyszukującej w sieci internetowej dostępne aktualizacje. Nie musisz się martwić wersją systemu, ponieważ nie ma różnicy między Windows 10 Professional a standardową odsłoną oprogramowania.

Jak wyłączyć windows update?

Czas na konkrety — jak wyłączyć Windows Update? Tutaj od razu należy odpowiedzieć na pytania, jak wyłączyć aktualizacje w Windows 10 w określonych godzinach oraz jak wyłączyć aktualizacje Windows 10 na stałe. Jeśli chodzi o pierwszą czynność, powinieneś wejść w menu konfiguracji i zlokalizować wspomnianą wcześniej zakładkę Windows Update 10, gdzie jako użytkownik kontrolujesz proces przeprowadzania modernizacji części software w komputerze.

Polecane systemy Windows 10

Kiedy już znajdziesz się w odpowiednim miejscu, kliknij „Zmień godziny aktywnego użytkowania”. Później wskaż pory w ciągu dnia, podczas których intensywnie korzystasz ze swojego sprzętu. Po zapisaniu tych ustawień Windows 10 lub Windows 10 Pro nie rozpocznie żadnych aktualizacji w wyznaczonym terminie. Zrobi to dopiero po nim, tak aby Ci w żaden sposób nie przeszkadzać. Wiesz już, jak wyłączyć Windows Update — Win 10 pozwala wykonać przedstawione zadanie szybko i łatwo.

Pamiętaj, żeby zawsze korzystać z oryginalnego systemu Windows 10 — cena jest wysoka, ale naprawdę warto, bo modernizacje pojawiają się regularnie w każdej wersji Windows 10. USB nie potrzebujesz, bo wszystkie poprawki przeprowadza się przez Internet. Klucze Windows 10 najlepiej kupować u samego Microsoftu, co daje gwarancję działania usługi Windows Update i umożliwia jej prawidłowe ograniczenie. Jeśli chodzi o Windows 10, jak wyłączyć aktualizacje krok po kroku?

Wyłączanie aktualizacji krok po kroku

Interesuje Cię, jak wyłączyć automatyczne aktualizacje Windows 10 całkowicie, a nie tylko w określonych momentach? W Win 10 Home i Win 10 Pro czynność ta wygląda nieco inaczej, więc najpierw zwróć uwagę na wersję swojego oprogramowania. W pierwszym przypadku włącz połączenie taryfowe sieci Wi-Fi — dzięki temu Windows 10 zablokuje odbieranie nowych pakietów danych tuż po rozpoczęciu.

Z kolei w drugim rodzaju software od Microsoftu powinieneś kliknąć Start + R i wpisać w oknie hasło „gpedit.msc”. Potem wejdź kolejno w: Szablony administracyjne, Składniki systemu Windows, usługa Windows Update. Tam odszukaj opcję: Konfigurowanie aktualizacji automatycznych i dwukrotnie ją naciśnij, aby następnie wyłączyć odpowiednie właściwości.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:43
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.