Udostępnij
Skomentuj

Jak wyczyścić maszynkę do golenia?

Maszynka do golenia sprawia, że twarz prezentuje się nienagannie i pozwala uniknąć podrażnień.

Elektryczna golarka to jedno z tych urządzeń codziennego użytku, które ułatwia życie niezliczonej rzeszy mężczyzn na całym świecie.

Polecane golarki

Regularne czyszczenie golarki elektrycznej

Jeśli zrezygnujesz z maszynki do golenia manualnej, możesz cieszyć się idealnie gładką twarzą i sporym komfortem w takcie usuwania zbędnego zarostu. Golarki Remington prezentują się bardzo okazale i stanowią cenny dodatek w łazience zajmowanej przez mężczyznę. W trakcie zakupu odpowiedniego modelu musisz skoncentrować się na właściwościach i udogodnieniach związanych ze stosowaniem przyrządu. Pamiętaj o regularnym czyszczeniu golarki, gdyż to jedyna możliwość, aby korzystać ze wszystkich funkcji oferowanych przez sprzęt.

Czyszczenie maszynki do golenia umożliwia przedłużenie żywotności urządzenia, jednocześnie zapobiega zacinaniu się urządzenia oraz sprawia, że jest ona bardzo wygodna w obsłudze. Golarka hybrydowa może służyć przez naprawdę długi czas, ale wymaga od Ciebie regularnego usuwania włosów nagromadzonych w różnych częściach urządzenia. Ta czynność powinna stać się nawykiem, dzięki któremu sprzęt będzie wykorzystywany przez minimum kilka lat. Dotyczy to nawet codziennego używania. Czyszczenie powinno odbywać się po każdym zakończonym goleniu.

Jak czyścić elektryczną maszynkę do golenia? Kiedy czyścisz golarki foliowe, skorzystaj z akcesoriów dołączonych do zestawu, gdyż narzędzia powstają z delikatnych tworzyw, które nie wpływają na jakość sprzętu i nie przyczyniają się do jego zużycia. Do usuwania włosów wykorzystaj pędzelek albo szczoteczkę, przyda się także bieżąca woda. Płynący z kranu strumień pozwoli wypłukać owłosienie, które przedostało się do najgłębszych szczelin. Czyszczenie golarki Braun suchej oraz mokrej wymaga ostrożności, gdyż żaden sprzęt nie jest wodoodporny.

Woda to dobry sposób na mycie, ale nie przesadzaj z wilgocią. W przeciwnym wypadku golarki Remington będą do wymiany już po upływie kilku miesięcy. Pod żadnym pozorem nie wkładaj całego urządzenia do wody. Wystarczy, że opłuczesz element tnący. Możesz zdecydować się także na specjalny sprej wykorzystywany do czyszczenia, ale wiąże się on z dodatkowymi wydatkami. Oliwienie golarki Braun to ostatnia czynność umożliwiająca dbanie o używany sprzęt.

Czym zdezynfekować maszynkę do golenia?

Czyszczenie maszynki do golenia pozwala na usunięcie zarostu z twarzy. Dobry stan urządzenia przekłada się na komfort w trakcie golenia i ułatwia przycinanie brody albo strzyżenie włosów. Obcięte włosy należy usunąć z urządzenia przy pomocy pędzelka lub wody, powinieneś pomyśleć także o dezynfekcji. Działanie bakterii i zarazków wpływa na wszystkie elektryczne sprzętu używane w domu, nawet golarki. Z tego względu stosowanie odpowiednich środków pozwala usunąć zanieczyszczenia i korzystać z higienicznych przyrządów.

Golarki Panasonic należy dezynfekować przy pomocy spirytusu salicylowego, który jest stosunkowo tani, a do tego prawdopodobnie znajduje się w Twojej szafce z apteczką. Druga opcja to Octanisept, spray wykorzystywany do dezynfekcji ran i usuwania bakterii. Jest delikatny i nie naraża żadnej z części golarki Wahl na uszkodzenie. Ostatnia propozycja to z Skinsept, który powstał specjalnie z myślą o odkażaniu skóry. Wszystkie wymienione środki usuwają zanieczyszczenia, bakterie i szkodliwe zarazki.

Dezynfekcja i czyszczenie golarki Braun jest niezwykle ważne, gdyż nagromadzone na urządzeniu zanieczyszczenia i bakterie mogą przyczynić się do pogorszenia kondycji Twojej skóry. Zwiększa się ryzyko wystąpienia trądziku oraz zaczerwienienia twarzy. Usunięcie zarazków nie zajmuje dużo czasu i wiąże się z szeregiem korzyści. Koniecznie pamiętaj o usunięciu bakterii ze wszystkich części urządzenia, gdyż w trakcie golenia zarostu zanieczyszczenia przemieszczają się z jednego końca przyrządu na drugi.

Jak wymienić ostrze w maszynce do golenia?

Czyszczenie golarki Philips jest tak samo ważne, jak umiejętność wymiany ostrza. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w instrukcji dołączonej do urządzenia. Pamiętaj, że regularne przycinanie ostrych włosów wpływa na szybkie zużywanie ostrzy, dlatego konieczna jest ich wymiana. W zestawie dostępne są różne nasadki, dlatego poniżej zostaną omówione najważniejsze zasady zakładania i ściągania różnych typów nakładek.

Golarki foliowe posiadają element tnący, który umożliwia usunięcie owłosienia z twarzy. Charakteryzuje się krótkimi, ostrymi krawędziami, dzięki czemu zapewnia bardzo precyzyjne przycinanie. Ściągnij tę część przy pomocy przycisku zwalniającego. Jeśli nie masz go w swoim modelu, musisz umieścić palec pod ząbkami elementu tnącego oraz pociągnąć go. Do ponownego montażu wystarczy już tylko wsunąć dolną część w korpus golarki i docisnąć. Kiedy usłyszysz kliknięcie, wszystko powinno działać bez zarzutu.

Golarki Panasonic posiadają także elementy tnące wzbogacone o nóżki znajdujące się z boku. Jeśli chcesz ściągnąć nasadki, jednocześnie złap je z obu stron i pociągnij. Usuniesz je wtedy z urządzenia. Nowe ostrza musi znaleźć się w wyznaczonym miejscu. Kiedy usłyszysz kliknięcie to znak, że wszystkie elementy znajdują się na swoim miejscu i możesz ponownie używać maszynki. Wszystkie czynności wykonuj delikatnie, aby nie uszkodzić golarki.

Golarki Wahl wzbogacono o nasadki do przycinania nóżkami. Sprawdzą się, kiedy pragniesz skrócić włosy albo brodę. Aby zdjąć nakładki, wystarczy je pociągnąć, dzięki czemu odłączają się od maszynki. W trakcie nakładania delikatnym ruchem przesuń ją w dół po górnej części elementu tnącego (umieść nóżki w otworach znajdujących się po bokach przyrządu). Każdy z omawianych ruchów powinien przebiegać stopniowo, nie naciskaj ani nie siłuj się z urządzeniem.

Golarki rotacyjne posiadają także nasadki grzebieniowe przeznaczone do przycinania włosów. W trakcie demontażu zacznij od odłączenia tylnego odcinka urządzenia. Kolejnym krokiem jest pozbycie się nakładki z elementu tnącego. W celu ponownego nałożenia przesuń odcinek osłony na zęby elementu tnącego. Na koniec dociśnij środkową część osłony (używaj do tego delikatnego ruchu palców). Jeśli zauważyłeś jakiekolwiek problemy w trakcie montażu poszczególnych części, sprawdź, czy nie pozostało w nich ciało obce.

Jak dbać o maszynkę do golenia?

Regularne czyszczenie golarki Braun to podstawowa zasada, dzięki której będziesz mógł cieszyć się dobrze przyciętym zarostem i sterylnym przyrządem. Jak czyścić elektryczną maszynkę do golenia? Przede wszystkim musisz usunąć włosy, które przedostają się do najdrobniejszych szczelin i zakamarków. Wpływają one na tempo golenia. Oprócz tego sprzęt zaczyna pracować o wiele wolniej. Do tej czynności należy używać pędzelków, szczoteczek, a nawet delikatnie opłukiwać ostrze wodą (musisz pamiętać, że zalanie urządzenia to skrócenie żywotności golarki).

Golarka hybrydowa, a raczej jej głowica zużywa się pod wpływem regularnego przycinania ostrego zarostu. Dlatego pamiętaj, że wymiana ostrzy to najlepszy sposób dbania o używaną maszynkę. Nowe elementy tnące sprawią, że zarost będzie usuwany szybko i sprawnie. Możesz uniknąć szarpania, a Twoja twarz pozostanie idealnie gładka. Przechowywanie urządzenia jest tak samo ważne i pozwala uniknąć nagromadzenia się nadmiernej wilgoci i innych niepożądanych zanieczyszczeń do wnętrza golarki.

W trakcie czyszczenia golarki nie używaj żadnych ciał obcych, które mogą przedostać się do przyrządu i przyczynić do jego uszkodzenia. Chodzi przede wszystkim o patyczki do czyszczenia uszu często wykorzystywane w trakcie wydostawania trudno dostępnych włosów. Korzystaj jedynie z akcesoriów dołączonych do zestawu. Zdecydowanie zmniejszają one ryzyko wystąpienia uszkodzeń oraz zacinania się urządzenia.

Golarki głowicowe będą służyć Ci przed długi czas pod warunkiem, że będziesz dobrze z nich korzystał. Ogranicz używanie wody, nie stosuj także żeli i pianek, które pogarszają wydajność i żywotność maszynki. Dbaj o urządzenie, regularnie je czyść i pielęgnuj, wtedy ryzyko zepsucia jest naprawdę małe. Dodatkowo w trakcie zakupu zwrócić uwagę na okres gwarancji oferowany przez producenta i ciesz się zawsze elegancko przystrzyżoną broda albo fryzurą.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 15:33
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.