Udostępnij
Skomentuj

Jak wybrać odpowiednią ilość wkładów do lodówki turystycznej?

Wyjazd na urlop? Grill u znajomych? Biwak w lesie? Każda podróż i każdy dzień może być prostszy, kiedy zaopatrzysz się w lodówkę turystyczną!

Zastanawiasz się, ile wkładów pasuje do Twojej lodówki turystycznej? Jak je odpowiednio przechowywaźć? Sprawdź to!

Polecane lodówki turystyczne na wkłady

Jak przechowywać wkłady chłodzące do lodówki turystycznej?

Wraz z rozpoczęciem się sezonu letniego wyciągamy z szafy kostium kąpielowy, kupujemy olejki do opalania, letnie ubrania, które zakrywają mniej ciała… Częściej wychodzimy z domu, aby jak najdłużej nacieszyć się gorącym słońcem i doskonałą pogodą.

Przenośna lodówka - dlaczego nie?

Produkty przechowywane takich urządzeniach jak lodówka turystyczna Peme nie tylko będą znacznie świeższe i dużo wyższej jakości, ale również będą przyjemnie chłodne. Wiadomo przecież, że nie ma nic lepszego niż łyk zimnej wody w upalny dzień! Od teraz możesz mieć chłodną butelkę wody cały czas pod ręką. A wszystko to za sprawą tego niepozornego urządzenia, którego przenoszenie nie będzie sprawiało większego problemu dzięki jego poręczności i niewielkim rozmiarom. Bez problemu zmieści się do bagażnika, żeby później mogło zająć miejsce obok Ciebie na plaży, przy Twoim kocu.

Dodatkowy komfort w obsłudze Mobilność to zdecydowanie duży atut lodówki, która jest przenośna, ponieważ otwiera możliwość posiadania chłodnego jedzenia i napojów w każdym miejscu; gdzie tylko zechcesz! Jest to niezbędna rzecz zarówno podczas krótszych jak i dłuższych wypraw. Takie modele jak lodówka turystyczna Camry czy lodówka samochodowa Dometic dzięki swoim małym rozmiarom i specjalnemu uchwytowi umożliwiają bezproblemowy transport. Należy zadbać jedynie o to, aby zabezpieczyć ją w samochodzie, to znaczy, aby stała stabilnie i nie przewróciła się podczas jazdy. Kiedy przyjedziesz już na miejsce, możesz bez problemu przenieść ją, trzymając za bardzo poręczny i wygodny uchwyt, który został tak zbudowany, aby zapewnić Ci jak największy komfort. Wystarczy, że ustawisz ją w jakimś miejscu, najlepiej zacienionym, aby nie ogrzała się zbyt szybko i nie pozostaje Ci nic innego tylko spędzić wspaniały dzień na plaży czy na biwaku. Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy najpierw zrozumieć, w jaki sposób działają przenośne lodówki. Wyróżnia się lodówki zasilane i niezasilane. Pierwszy typ do utrzymywania niskiej temperatury, wykorzystują one czynnik chłodniczy. Dzięki specjalnemu parowniku czynnik zmienia swój stan skupienia z ciekłego na gazowy. Temperatura spada przez pobieranie energii z wnętrza urządzenia. Natomiast drugi rodzaj nie posiada żadnego zasilania i utrzymuje niską temperaturę jedynie za pomocą specjalnych wkładów, które układamy na dania i inne produkty, żeby były stale schładzane. Warto wspomnieć o częstym błędzie, który pojawia się wśród użytkowników lodówek turystycznych czy lodówek samochodowych. Zdarza się, że wkłady układają oni na samym dole, czego nie należy robić. Oczywiście dania i tak są zimne, jednak chłodzenie i czas jego trwania są znacznie słabsze i znacznie spada efektywność. Z prostej przyczyny: z uwagi na konwekcję zimne powietrze opada, a ciepłe wędruje do góry. Dlatego najbardziej wydajnym sposobem będzie ułożenie wkładów na samym wierzchu, dzięki czemu schłodzone powietrze będzie mogło swobodnie opaść i utrzymać resztę produktów w zimnie. Nie zapominaj, że na pracę wpływają też czynniki zewnętrzne, choćby takie jak temperatura. Dlatego tak ważne jest, abyś samodzielnie zadbał o przechowywanie lodówki w odpowiednim miejscu - najlepiej aby było zacienione i chłodniejsze.

Jak wybrać odpowiednią ilość wkładów do lodówki turystycznej?

Ilość takich wkładów zależy od paru czynników takich jak rozmiar urządzenia czy też jego pojemność. Oczywiście im więcej ich spakujemy, tym więcej energii będzie potrzebne do chłodzenia, a więc będzie to wymagało użycia większej ilości wkładów. Na wszelki wypadek należy zaopatrzyć się w więcej niż w jeden, nawet jeśli posiadasz małą lodówkę. Do lodówki przenośnej o niewielkich rozmiarach do 10 litrów zupełnie wystarczającym okaże się jeden wkład. Jednak jeśli posiadamy większą rodzinę czy też po prostu zabieramy ze sobą więcej jedzenia na pole namiotowe, czy imprezę plenerową, będzie nam potrzebna większa lodówka o objętości wynoszącej więcej niż 10 litrów. Taka będzie wymagać użycia większej ilości wkładów - trzech lub nawet czterech.

Wszystko da się dopasować

Należy również pamiętać, że wkłady różnią się między sobą masą. Jeśli Twoje urządzenie jest mniejsze, możesz pozwolić sobie na używanie wkładów chłodzących o mniejszej masie. Jeśli natomiast jest większych rozmiarów, wykorzystywane do niej wkłady również powinny być większe. Dodatkowym atutem zróżnicowania wkładów dostępnych na rynku jest możliwość dopasowania ich do samego siebie. W końcu lodówka, choć specjalnie przystosowana do transportu, będzie trochę ważyła - szczególnie jeśli jej szerokość, wysokość i głębokość są większe, a Ty spakujesz do niej większą ilość żywności i napojów. Dlatego zróżnicowanie pomiędzy wkładami jest niezwykle istotne, ponieważ pomaga Ci znaleźć pod siebie takie, które najbardziej będą pasowały do Twoich potrzeb i zdolności fizycznych. Nie zapominaj o tym i nie zaniedbuj tej kwestii, którą jest waga - szczególnie jeśli od samochodu do plaży będzie dzielił Cię większy dystans lub będziesz musiał przejść pieszo przez las na kemping.

Jakie wkłady do lodówki turystyczne wybrać?

Podobnie jak istnieje więcej niż jeden typ lodówki przenośnej, można też znaleźć więcej rodzajów wkładów chłodzących. Wyróżnia się dwa:

  • wkłady na wodę
  • wkłady żelowe

Pierwszy typ to wkład zbudowany z plastiku, który wypełniony jest wodą. Należy zamrozić go przed użyciem. Są one bardzo trwałe dzięki swojej twardości - nie ma opcji, żeby taki wkład przygnieść ciężkim produktem i w ten sposób go odkształcić. Jego solidność, kiedy jest zamrożony, na to nie pozwala. Zdecydowanie nowszym i bardziej efektywnym wynalazkiem jest wkład żelowy, który popularność zyskał dopiero w ostatnich latach. Jest on wydajniejszy, ponieważ znacznie dłużej utrzymuje temperaturę od zwykłych wkładów na wodę. Wszystko to za pomocą specjalnego żelu, którym wypełnione jest wnętrze wkładu żelowego. Składa się on z takich substancji jak polikarylan sodu czy też żel krzemionkowy. Uzyskuje on płynną, “galaretowatą” konsystencję dopiero po zamrożeniu.

Jak długo trzymają wkłady do lodówki samochodowej?

Jeśli wybieramy się na całodzienną wycieczkę, zależy nam, aby przechowywane jedzenie jak najdłużej utrzymywało świeżość. Dlatego tak ważne jest, aby przy zakupie wkładów chłodzących kierować się również takim parametrem jak chłodzenie i jego czas. W większości przypadków wkłady utrzymywanie temperatury trwa parę godzin, jednak te najlepsze potrafią wydłużyć ten czas nawet do 12 godzin. Jeśli zależy Ci, żeby niska temperatura była utrzymywana w urządzeniu przez cały dzień, zawsze możesz dołożyć do środka dodatkowy wkład lub dwa. To wpłynie pozytywnie na czas chłodzenia i znacznie go wydłuży. Im więcej wkładów posiadasz, tym lepiej! Zawsze mogą się przydać.

Czy zakup lodówki turystycznej na wkłady jest opłacalny?

Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak! Korzystanie z lodówki turystycznej na wkłady otwiera przed Tobą szerokie możliwości. Dzięki niej nie musisz kupować jedzenia na miejscu w barach czy restauracjach, gdzie ceny często są bardzo wygórowane ze względu na turystyczny klimat miejsca. Lodówka turystyczna Curver czy lodówka turystyczna Campingaz to przede wszystkim oszczędność, a do tego - niezależność. Nie musisz zmagać się z tłokiem w plażowej restauracji ani denerwować przez nieprzyjemnego kelnera - wystarczy jedynie, że otworzysz swoją przenośną lodówkę i wyciągniesz z niej to, na co masz ochotę. Pozwala to również stworzyć potrawy znacznie bardziej dopasowane do Ciebie i Twoich indywidualnych preferencji. Chcesz schudnąć i jesteś na diecie niskokalorycznej? A może jesteś wegetarianinem i nie jesz mięsa? Dzięki temu urządzeniu nie będziesz musiał martwić się o to, czy w restauracji znajdziesz odpowiednie dla siebie danie, lecz będziesz mógł cieszyć się samodzielnie przygotowanym jedzeniem, które najlepiej zaspokoi Twoje potrzeby.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 16:37
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.