Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Heavy Fire: Red Shadow – wymagania sprzętowe

Analizujemy oficjalne wymagania sprzętowe gry przygotowanej przez polską firmę Anshar Studios.

Produkcje wojenne przeważnie skupiają się na wielu aspektach – walce piechoty, wykorzystaniu czołgów, lotnictwa, a czasem nawet floty morskiej. Heavy Fire: Red Shadow ogranicza się wyłącznie do stacjonarnych karabinów maszynowych, które z rzadka zamieniane są na wyrzutnie rakiet.

Heavy Fire: Red Shadow – informacje ogólne o grze

Za przygotowanie tej specyficznej produkcji odpowiadają polscy deweloperzy. W październiku gra pojawiła się na konsolach PS4 oraz Xbox One, teraz przyszła kolej na komputery osobiste. Co ważne, strzelanka ma zaoferować bardzo atrakcyjną oprawę graficzną.

 • Producent – Anshar Studios
 • Wydawca – Mastiff
 • Data premiery – listopad 2018 roku
 • Tryb gry – single player

Heavy Fire: Red Shadow – fabuła, mechanika, detale

Warto na wstępie podkreślić, że gra nie przedstawia konkretnego konfliktu zbrojnego, który znany jest z historii. Są to bliżej nieokreślone działania wojenne, podczas których staramy się o wyeliminowanie jak największej grupy przeciwników, korzystając ze stacjonarnego karabinu maszynowego lub wyrzutni rakiet.

Rozgrywka jest bardzo dynamiczna, ponieważ na ekranie co rusz pojawiają się prawdziwe hordy wrogich żołnierzy. Ogromne znaczenie mają więc umiejętności zręcznościowe gracza. Przeważnie strzelamy do żołnierzy piechoty i niewielkich pojazdów, jeśli jednak do ataku zostaje wysłany czołg lub innego rodzaju ciężki sprzęt, musimy skorzystać ze znacznie mocniejszej wyrzutni rakiet. Warto jednak podkreślić, że przez zdecydowanie większą część rozgrywki operujemy wyłącznie karabinem. Do tego wszystkiego dochodzi możliwość wezwania wsparcia w postaci np. myśliwców lub dodatkowej piechoty.

Całość nie jest więc skomplikowana, co jednak nie oznacza, że sukces przyjdzie nam odnieść bez żadnych problemów. Co ważne, gra oferuje dwa tryby. Tym podstawowym jest oczywiście kampania, w trakcie której wykonujemy kolejne misje. Zagrać możemy również w trybie przetrwania – wrogowie atakują nas przez cały czas, a gra kończy się, gdy zginiemy. W każdej rundzie zdobywamy punkty, dlatego Heavy Fire: Red Shadow pozwoli na śrubowanie kolejnych rekordów i dzielenie się z nimi ze znajomymi. Niestety, w grze zabrakło trybu multiplayer.

Twórcy zadbali nie tylko o zaimplementowanie dynamicznej rozgrywki, ale również o atrakcyjną oprawę graficzną. Dobrze prezentują się zarówno lokacje, jak i modele postaci, broni oraz pojazdów. Do tego wszystkiego dochodzą również zaawansowane efekty specjalne, które wręcz wylewają się z ekranu podczas kolejnych starć.

 

Heavy Fire: Red Shadow – wymagania sprzętowe

Choć wydawać by się mogło, że taka gra nie może być specjalnie wymagająca dla naszych sprzętów, rzeczywistość jest zgoła inna. Oczywiście nie są to wartości porównywalne do najbardziej rozbudowanych produkcji AAA, jednak obsługa tytułu wymaga użycia co najmniej przyzwoitego sprzętu.

Heavy Fire: Red Shadow –  minimalne wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i5-750 2.6 GHz/AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz
 • Karta graficzna: 1 GB, Nvidia GeForce GTX 460/AMD Radeon 5850 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • Dostępne miejsce na dysku: 4 GB
 • System operacyjny: Windows Vista/7/8/10 64-bit

Heavy Fire: Red Shadow – rekomendowane wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i5-3570 3.4 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz
 • Karta graficzna: 2 GB, Nvidia GeForce GTX 670/AMD Radeon R9 285 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Dostępne miejsce na dysku: 4 GB
 • System operacyjny: Windows Vista/7/8/10 64-bit

Heavy Fire: Red Shadow – jaki komputer?

Najważniejszym podzespołem podczas obsługi polskiej gry okaże się procesor. Jednostki dwurdzeniowe poradzą sobie wyłącznie z niskimi detalami graficznymi, natomiast ujrzenie pełnej szczegółowości okaże się możliwe  w przypadku wykorzystania układów czterordzeniowych, najlepiej o taktowaniu w okolicach 3.5 GHz.

Choć karta graficzna nie musi być specjalnie wydajna, warto zainwestować w modele dysponujące 2 GB pamięci własnej. Pozwoli to na uzyskanie sporej ilości klatek na sekundę. To samo tyczy się 8 GB pamięci RAM.

Heavy Fire: Red Shadow - jaki laptop do gry?

Dysponując budżetem 3 tysięcy złotych, jesteśmy w stanie zakupić laptop, który bez żadnych trudności poradzi sobie z obsługą omówionego tytułu. Wystarczy nam to na wybranie konfiguracji z przyzwoitym procesorem (np. i5-7300HQ), 8 GB pamięci RAM oraz kartą graficzną na poziomie jednostki Nvidia GeForce MX150 z 2 GB pamięci GDDR5.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 22:14
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.