Udostępnij
Skomentuj

Gry przygodowe na Wii – jakie produkcje warto włączyć do biblioteki?

Jak prezentują się najlepsze gry przygodowe na konsolę Nintendo Wii? Szczegóły znajdziesz w naszym poradniku.

Czym są gry przygodowe?

Ten gatunek stawia głównie na eksplorację świata oraz rozwiązywanie zadań logicznych. Gry przygodowe często są bardzo rozbudowane i gwarantują długie godziny zabawy. Wiele z tych produkcji oferuje poziom trudności, który wymaga od gracza niesztampowego podejścia do zabawy. Wielokrotnie będziemy poszukiwać dobrze ukrytych przedmiotów, aby uzyskać dostęp do kolejnych lokacji. Gry przygodowe na Wii często oferują ciekawą fabułę, w której nie brakuje kwestii dialogowych i znakomitych opowieści.

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Warto wiedzieć!

Zdecydowana większość gier zręcznościowych na Wii nie jest nacechowana przemocą. Często w rozgrywce spotkamy wesołych bohaterów ze świata Nintendo. Dzięki temu zabawa jest przeznaczona dla użytkowników w różnym wieku. Informacje o ograniczeniach wiekowych gier znajdziemy w lewym dolnym rogu opakowania. Dzięki temu dokonasz rozsądnych zakupów.

Gry przygodowe na Wii – szeroki wybór

Wiele klasycznych gier przygodowych charakteryzuje się sterowaniem typu point and click. Na przestrzeni lat ten trend jednak się zmienił i do przygodówek zaliczamy również platformówki nastawione na eksplorację świata, a nawet gry logiczne, czy RPG. Kluczem jest ciekawie przedstawiona fabuła i atrakcyjne lokacje, a także duża dawka zagadek logicznych. Wszystkie te aspekty odkryjemy na konsoli Wii. Nie zabraknie postaci, które na stałe wpisały się w historii gier. Mowa oczywiście o Mario, czy Donkey Kongu. 

Uwaga!

Konsola Nintendo Wii pojawiła się na rynku już wiele lat temu. Trudno, więc liczyć na grafikę rodem z najnowszych produkcji. Ten sprzęt nadrabia jednak te niedogodności dużą liczbą gier ekskluzywnych. Na uwagę zasługuje również nowatorskie w tamtych czasach sterowanie, wykorzystujące czujnik ruchu. To kolejny aspekt, który znacznie urozmaici zabawę. 

Gry przygodowe na Wii – jakie wybrać?

Czas odpowiedzieć na najważniejsze pytanie – jakie gry przygodowe na Wii zapewnią nam najlepszą zabawę? Produkcje, które uzyskały wysokie oceny recenzentów, prezentujemy w poniższej tabeli. Każda z gier podbiła serca fanów na całym świecie i wpłynęła na doskonałą sprzedaż konsoli Nintendo Wii.

Jak prezentuje się rozgrywka? - Szczegóły

  • Super Mario Galaxy – tym razem wąsaty hydraulik leci w kosmos. Czekają na niego wspaniałe przygody i zróżnicowane lokacje. Każda z planet charakteryzuje się odmiennym klimatem i poziomem trudności. Kapitalna zabawa na wiele godzin.
  • Super Mario Galaxy 2 – druga część tej niezwykle udanej przygodowej gry zręcznościowej wprowadza nowe usprawnienia, a także poprawia jakość grafiki. Nadal mamy do czynienia z rewelacyjną rozgrywką. 
  • Donkey Kong Country Returns – uśmiechnięty szympans rusza w podróż po wielu zróżnicowanych lokacjach. Ten tytuł oferuje wysoki poziom trudności. Będziemy skakać po platformach i pokonywać wielu wrogów. Dobrym rozwiązaniem na ukończenie gry jest metoda prób i błędów. 
  • Animal Crossing: Let’s go to the City – to jedna z gier, w której nie znajdziemy żadnych elementów rywalizacji. Wystarczy się odprężyć i oddać się spokojnej eksploracji krainy zamieszkałej przez humanoidalne zwierzęta. Będziemy z nimi rozmawiać, łowić ryby, łapać owady i upiększać swój dom. 
  • Super Paper Mario – ta produkcja łączy w sobie zabawę zręcznościową z mechanikami RPG. To świetna przygoda w świecie, który przypomina papierową wycinankę. 

Wszystkie z wymienionych gier to świetne produkcje zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:44
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.