Udostępnij
Skomentuj

Gry planszowe dla 7 latka. Które gry warto kupić dziecku?

Oferta gier planszowych dla siedmiolatków jest bardzo interesująca. Które gry wybrać dla dzieci w tym wieku?

Gry dla dzieci – dlaczego warto je kupować?

Dziecięce zabawy mogą mieć wyłącznie rozrywkowy charakter, a mogą również rozwijać określone talenty, rozpalać wyobraźnię i pełnić rolę edukacyjną. Gry planszowe należą właśnie do tak kreatywnych i ciekawych zabawek, ale to nie koniec ich zalet:

 • Gry planszowe dla dzieci znakomicie wypełniają dziecięcy czas. Są panaceum na nudę i świetnym rozwiązaniem bez względu na porę roku i pogodę.
 • Gry planszowe mogą rozwijać wyobraźnię, koncentrację, pamięć, spostrzegawczość i wiele innych umiejętności, które zaprocentują nie tylko podczas rozgrywki, ale także w codziennym życiu. Gry dla dzieci uczą zdrowej rywalizacji lub kooperacji – w zależności od mechaniki i celu gry.
 • Gry planszowe dla dzieci wcale nie muszą być propozycją wyłącznie dla dzieci. To rozrywka, która bawi i dostarcza świetnych emocji bez względu na wiek użytkowników. Gry dla siedmiolatków z pewnością przypadną do gustu także starszym dzieciom i dorosłym, co stworzy nowe możliwości wspólnej zabawy.

Gry planszowe dla 7 latka – podstawowe rodzaje gier

Oferta gier planszowych, które można polecić dla dzieci w tym przedziale wiekowym, jest bardzo szeroka i dość mocno zróżnicowana. To propozycje o różnorodnej tematyce i estetyce, które różnią się także pod względem mechaniki, celu gry i wielu innych parametrów. Gry dla 7 latków można podzielić na kilka kategorii, co ułatwi wyszukanie tej, która spełni określone oczekiwania:

 • Gry planszowe dla pojedynczego gracza – niektóre gry mogą być użytkowane zarówno przez jedną osobę, jak i przez wielu graczy. Są także propozycje przeznaczone wyłącznie dla jednego gracza. Gry tego typu są dobrym wyborem, gdy dziecko lubi samodzielną zabawę.
 • Gry planszowe dla wielu graczy – są doskonałym wyborem, gdy szukamy gry, w którą dziecko będzie mogło grywać z przyjaciółmi, rodzeństwem lub innymi członkami rodziny.
 • Gry planszowe edukacyjne – jeśli zależy nam, by gra pełniła, przede wszystkim, funkcję edukacyjną, to warto rozejrzeć się właśnie wśród gier tego typu. Gry edukacyjne dla dzieci mogą mieć postać quizów, rebusów, zadań do wykonania lub zgadywanek. Dzięki temu, że są atrakcyjne wizualnie, tematycznie i dostarczają rozrywki, nauka przy ich pomocy odbywa się mimochodem – przy okazji świetnej zabawy.
 • Gry planszowe dla dzieci i dorosłych – w asortymencie gier planszowych można znaleźć całą gamę propozycji do użytku wspólnie z dzieckiem. Gry dla dzieci i dorosłych to świetne rozwiązanie i dodatkowy sposób na wspólne spędzanie czasu. Jedną z ciekawszych serii tego typu jest seria Dzieci kontra Rodzice. To gry, które pozwalają zmierzyć się młodym graczom z rodzicami. W serii znajdziemy gry: Dzieci kontra Rodzice: Ciało człowieka, Dzieci kontra Rodzice: Omnibus oraz Dzieci kontra Rodzice: Dookoła świata.

Gry edukacyjne dla 7 latka to świetne pomoce naukowe

Niektórzy nie doceniają potencjału, jaki kryje się w dobrze zaprojektowanych grach planszowych, a tymczasem mogą być one rewelacyjnymi pomocami naukowymi. Nauka w szkole będzie łatwiejsza i przyjemniejsza, jeśli w domowym zaciszu będzie można oswoić się z niektórymi zagadnieniami edukacyjnymi.

Gry edukacyjne dla dzieci wprowadzają graczy w świat nauki w przystępny sposób. Nauka poprzez zabawę jest niezwykle skuteczna, gdyż dziecko poznaje pewne fakty i rozwija talenty niemal samoistnie.

Oferta gier edukacyjnych dla dzieci nie jest mała. W asortymencie wyróżniają się poniższe propozycje:

 • Gra Było sobie życie – znany i ceniony serial animowany Było sobie życie wcale nie stracił na popularności. Choć produkcja pochodzi z 1987 roku, wciąż powraca do nowych odbiorców pod postacią bajek oraz gier edukacyjnych. Gra Było sobie życie to jedna z ciekawszych propozycji edukacyjnych, która w zabawny sposób odkrywa przed użytkownikiem tajniki funkcjonowania ludzkiego organizmu.
 • Gra Poznaj ciało człowieka – kolejna propozycja edukacyjna dla siedmiolatków, która łączy naukę z zabawą. Gra Poznaj ciało człowieka serwuje użytkownikom podstawową dawkę wiedzy o ludzkim ciele.
 • Gra Quiz ortograficzny – nauka ortografii może być przyjemna, jeśli sięgniemy po odpowiednie pomoce naukowe. Siedmiolatkom może przypaść do gustu gra Quiz ortograficzny, która zachęca do nauki i poznawania zasad ortografii.
 • Gra Odkrywamy Polskę – gra, która pomoże w nauce geografii.
 • Gra Tabliczka mnożenia – kolejna ciekawa propozycja edukacyjna dla siedmiolatka. Gra pomoże opanować tabliczkę mnożenia.
Uwaga!

Kupując grę planszową dla dziecka warto upewnić się, czy wybrana gra to samodzielna produkcja, czy też dodatek do innej gry. Przykładem dodatku, który wymaga podstawowej wersji gry, jest Rozszerzenie Domek: Słoneczna 156, które może być użytkowane wyłącznie z grą Domek.

Jak wybrać grę dla 7 latka?

Typowe gry edukacyjne są bardzo przydatne i praktyczne, ale czasami dziecko nie będzie miało ochoty na naukę, ale na zwyczajną i beztroską zabawę. Wówczas warto sięgnąć po zupełnie inne gry planszowe. Jak wybrać odpowiednią? Warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii:

 • Typ gry – oferta gier planszowych dla siedmiolatków to zarówno interesujące gry przygodowe, jak również klasyczne gry pamięciowe, zręcznościowe, a nawet imprezowe.
 • Zgodność z zainteresowaniami dziecka – to kwestia, którą należy potraktować priorytetowo, by mieć pewność, że zakupiona gra spodoba się dziecku. W sprzedaży nie brak gier inspirowanych bajkami i postaciami z filmów oraz książek albo o specyficznej tematyce (na przykład kosmicznej).

Liczba graczy – to istotne, by gra mogła być użytkowana przez dziecko w preferowanym gronie. Jeśli wybieramy grę dla jedynaka, warto sięgnąć po grę, która posiada wariant jednoosobowy, a jeśli szukamy gry dla dziecka, które ma kilkoro rodzeństwa, to warto wybrać grę, która może być użytkowana przez wiele osób.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 16:16
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.