Udostępnij
Skomentuj

Gry na Wii czy na Wii U – które z nich wybrać? Oto porównanie

W tym poradniku poznasz dokładne różnice pomiędzy grami na Wii i Wii U. Sprawdź, czym się charakteryzują.

Wii i Wii U – opis specyfikacji

Nie da się ukryć, że różnice w specyfikacji obydwu sprzętów są znaczne. Jakość grafiki zależna jest od szeregu parametrów technicznych, które zainstalowano na pokładzie konsol. Wszystkie szczegóły prezentujemy w poniższej tabeli. 

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Konsola Wii U charakteryzuje się oczywiście dużo mocniejszym procesorem oraz wyższym zasobem pamięci RAM. Pozwoli to na uruchomienie dużo bardziej zaawansowanych produkcji. Po stronie nowszej konsoli stoi również większa pamięć wbudowana oraz szereg dodatkowych technologii. Wiele dodatkowych kontrolerów umożliwia przerobienie Wii U ze zwykłej konsoli na urządzenie, które zepewni doskonałą zabawę dla całej rodziny w różnych grach ruchowych.

Nintendo Wii, jak już ustaliliśmy, nie oferuje zaawansowanej grafiki, jednak nadal warto zainteresować się konsolą. Pomimo słabszej specyfikacji, gry są doskonale zoptymalizowane, a ich biblioteka naprawdę duża. W tym przypadku również możemy liczyć na wiele gier ruchowych. Ponadto istnieje możliwość uruchomienia tytułów z GameCube, a także wielu innych konsol. Jak przerobić Wii na prawdziwy sprzęt do obsługi gier retro? Wystarczy uruchomić specjalną usługę Virtual Console. Jest ona dostępna na obydwu omawianych urządzeniach, jednak istnieją pewne różnice, co do ilości emulowanych konsol. 

Warto wiedzieć!

Konsola Wii U jest wstecznie kompatybilna z Nintendo Wii. Oznacza to, że zakup Wii U w zupełności wystarczy, aby zagrać we wszystkie gry ze starszego sprzętu. Przed graczem otwiera się ogromna biblioteka tytułów, z którymi spędzi wiele godzin. Warto podkreślić, że Wii U wspiera również starsze akcesoria.

Wii vs Wii U – polecane gry

Wiemy już wszystko o specyfikacji technicznej obydwu konsol. Czas skupić się na najważniejszej kwestii. To oczywiście gry, które w dużej mierze decydują o wyborze danego sprzętu. Poznaj najlepsze produkcje wydane na obydwu konsolach.

Nintendo Wii

  • Super Mario Galaxy 2 – popularny wąsaty hydraulik wyrusza w kosmos. Czeka go fantastyczna przygoda i podróż po zróżnicowanych planetach. Każda z nich ma swój unikalny charakter, dzięki czemu rozgrywka jest atrakcyjna i zróżnicowana.
  • Donkey Kong Country Returns – przygodowa gra zręcznościowa, w której wcielamy się w postać sympatycznego szympansa. Poziomy w grze nie należą do najprostszych, jednak ich ukończenie jest niezwykle satysfakcjonujące.
  • Animal Crossing: Let’s go to the City – w tej grze nie gonią nas rywale ani czas. To swobodna eksploracja wesołej krainy pełnej humanoidalnych zwierząt. Będziemy łowić ryby, rozmawiać z mieszkańcami i stale upiększać swój dom. 

Nintendo Wii U 

  • Super Mario Makerw tej grze możemy sami zaprojektować swoje poziomy i ukończyć je dzięki zręczności popularnego Mario. Stworzone sekwencje będziemy również udostępniać innym graczom, a także sami przetestujemy ich dzieła.
  • Super Smash Brosszalona bijatyka na arenach, w której spotkamy popularne postacie z wielu różnych gier Nintendo. Świetna gra do rywalizacji sieciowej. 
  • New Super Mario Bros. U + New Super Luigi U.zestaw dwóch gier zręcznościowych o tradycyjnej dla świata Mario mechanice. Będziemy skakać po platformach, pokonywać wrogów i oczywiście spróbujemy uratować księżniczkę.

Każda z tych produkcji charakteryzuje się doskonałą rozgrywką na wiele godzin. Dla tych tytułów warto zakupić jedną z konsol.

Uwaga!

Bardzo dużo gier zarówno na Wii, jak i Wii U charakteryzuje się przyjemną rozgrywką bez scen przemocy. Najszerszy gatunek gier przyjaznych dla dzieci to oczywiście tytuły zręcznościowe. Dokładne informacje o tym, dla jakiej grupy wiekowej przeznaczona jest gra, wyszczególnione są w lewym dolnym rogu opakowania. 

Gry Wii i Wii U – czy warto?

Oczywiście gry na Wii U charakteryzują się dużo lepszą grafiką i oferują bardziej nowoczesne podejście do rozgrywki. Jednak starsze tytuły z Wii w kwestii grywalności niczym nie ustępują kolejnym produkcjom. Zdecydowanie warto dać szansę grom na obydwie platformy. Umożliwi to konsola Wii U, która jest wstecznie kompatybilna.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:48
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.