Udostępnij
Skomentuj

Gry dla pary w domu - jakie wybrać do wspólnej zabawy we dwoje?

Gry dla par to doskonały sposób na miłe spędzenie wspólnego czasu. Gry mogą zacieśniać więzi między Wami.

Gry planszowe i karciane doskonale zabiją nudę, która wkrada się do wspólnego życia i stają się miłą alternatywą od ciągłego grania na konsoli lub komputerze. Rynek pełen jest najróżniejszych gier przeznaczonych dla par - występują tytuły o różnej tematyce, stopniu trudności, czy formie, dzięki czemu dobranie odpowiadającej obojgu gry nie powinno być większym problemem.

Jakie są gry dla par? Które wybrać?

W zasadzie pary mogą grać w każdą grę przeznaczoną dla dwóch graczy. Poza klasycznymi karciankami czy planszówkami, możemy spotkać różne ciekawe gry dla zakochanych, w których pary odpowiadają sobie na intymne pytania czy wykonują różne akcje. Możemy wybrać układanie dwuznacznych klocków, erotyczne gry w kości, czy karty.

Wybierając gry dla dwojga bez komputera, możemy liczyć na wiele propozycji - np. gra w Twister, w którym stawiamy ręce i nogi na wskazane przez partnera pola, Scrabble, w których układamy z pojedyczych literek słowa, czy klocki Jenga, z których układamy wieżę. 

Zakochani nie muszą kupować gry stworzonej wyłącznie z myślą o parach. Jeżeli lubimy gry planszowe, oferta rynkowa nas nie zawiedzie. Istnieje bardzo wiele różnych planszówek przeznaczonych dla dwojga, np. Zakazana Wyspa, Król i Zabójcy czy sławna seria Carcassonne. Gry dla par lub dwojga graczy mogą być rozgrywane zarówno w domu, jak i na zewnątrz.

Stawiając na gry karciane, również znajdziemy wiele ciekawych pozycji, na przykład Schotten Totten czy Osadnicy z Catanu.

Dlaczego warto zdecydować się na gry i zabawy we dwoje?

Oderwanie się od ekranów telewizorów lub monitorów i wzięcie do ręki fizycznej gry w formie planszówki, karcianki lub jeszcze innej ciekawej formie pozwoli zbliżyć się do siebie, porozmawiać, wytężyć szare komórki, a przede wszystkim poczuć bliskość drugiej osoby.

W czasach ciągłego braku czasu, zabiegania i codziennej rutyny, warto czasem zatrzymać się, wziąć do ręki dobrą planszówkę fantasy (lub o innej tematyce) i zaprosić swoją połówkę do gry. Wspólna gra szybko pokona nudę i rutynę.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 16:12
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.