Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Gears Tactics – wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje o grze

Taktyczna strategia osadzona w uniwersum Gears of War zmierza na rynek. Co należy wiedzieć o Gears Tactics?

Gears Tactics – podstawowe informacje o grze 

Seria Gears of War spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony miłośników dynamicznych strzelanek. Tym razem czas na spin-off tego popularnego cyklu. Twórcy proponują grę strategiczną, która już na pierwszych zwiastunach prezentuje się bardzo interesująco. Oto najważniejsze informacje na temat Gears Tactics.

  • Producent –  Splash Damage / The Coalition
  • Wydawca –  Xbox Game Studios / Microsoft Studios
  • Data premiery – 28 kwietnia 2020
  • Platformy – PC, Xbox One
  • Tryb gry –  singleplayer
  • Ograniczenia wiekowe – od 16 lat 

Za produkcję gry odpowiadają Splash Damage oraz The Coalition. W portfolio pierwszego studia znajdziemy takie tytuły jak: Halo: The Master Chief Collection, Brink, czy Wolfenstein: Enemy Territory. Natomiast The Coalition słynie głównie z serii Gears of War. Za dystrybucję gry odpowiada Xbox Game Studios oraz Microsoft Studios. Gears Tactics trafi do użytkowników komputerów osobistych, a także posiadaczy konsoli Xbox One. Twórcy proponują tryb dla pojedynczego gracza. Premiera została zaplanowana na 28 kwietnia 2020 roku. 

Polecane komputery dla graczy

Gears Tactics – fabuła, mechanika, detale

Nasza przygoda rozpoczyna się dwanaście lat przed wydarzeniami z pierwszej części cyklu Gears of War. Trafiamy na planetę Sera, gdzie trwa wojna z potężną grupą potworów o nazwie Szarańcza, znaną z wielu odsłon serii. Tym razem bohaterem gry będzie Gabe Diaz, który wraz z grupą sprzymierzeńców spróbuje stawić czoła krwiożerczym bestiom. Towarzyszyć mu będzie Marcella Trinh, Mikayla Dorn oraz Sid Redburne. Kluczowym zadaniem, jakie przyświeca żołnierzom, jest eliminacja przywódczy Szarańczy – Ukkona. Nie będzie to łatwe, gdyż ten powołał do walki armię o nadludzkich umiejętnościach. Kampania fabularna pozwoli nam wziąć udział w wielu bardzo ciekawych i zróżnicowanych misjach. Oczywiście najważniejszym elementem każdej z nich będzie walka. Twórcy zapewniają, że kampania fabularna potrwa ponad 40 godzin. Możemy spodziewać się bardzo ciekawej przygody w doskonale zaprojektowanym świecie. 

Uwaga!

Rozgrywka została przeznaczona wyłącznie dla użytkowników powyżej 16 roku życia. Podczas zakupów powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na stosowne oznaczenia, które znajdują się w lewym dolnym rogu opakowania z grami. Natomiast na odwrocie zamieszczone będą informacje o rodzaju treści niecenzuralnych, jakie mogą pojawić się podczas zabawy. W przypadku dystrybucji cyfrowej powinniśmy dokładnie zapoznać się z opisem produktu. Odpowiedzialne zakupy ułatwia klasyfikacja PEGI.

Rozgrywkę obserwujemy z perspektywy rzutu izometrycznego. Pojedynki są bardzo zróżnicowane, a każdy z nich możemy rozegrać na wiele sposobów. Dzięki temu przygoda może być niezwykle wciągająca. Walki rozgrywane są w systemie turowym. Dlatego niezwykle ważnym elementem będzie właściwa taktyka. Musimy dokładnie zaplanować ruchy bohaterów, a także wykorzystywać elementy rozsiane po mapie do osłony przed atakami wroga. Do dyspozycji protagonistów oddano szeroki arsenał broni. Ogromną zaletą gry będzie możliwość ich modyfikacji poprzez instalację dodatkowych modułów. Każda z postaci, którymi sterujemy, wyróżnia się innymi zdolnościami. W miarę postępów w rozgrywce nasi bohaterowie stają się coraz silniejsi. Wszystko po to, aby radzić sobie z najtrudniejszymi przeciwnikami. Wielu z nich postawi przed nami ogromne wyzwanie. Gears Tactics to jedna z ciekawszych propozycji dla fanów taktycznych gier strategicznych. 

Warto wiedzieć!

Na szczególną uwagę zasługuje bardzo atrakcyjna grafika. Modele postaci zostały zaprojektowane niezwykle szczegółowo. Mowa tu zarówno o oddziale bohaterów, jak i wszystkich potworach, które stanowią o sile Szarańczy. Znakomicie prezentują się również elementy świata przedstawionego. Podczas naszej przygody zobaczymy atrakcyjne i zróżnicowane lokacje. Do zabawy zachęci nas świetna ścieżka dźwiękowa, która idealnie podkreśli klimat gry.

Gears Tactics – wymagania sprzętowe

Wielu graczy zastanawia się, jakiego komputera będą potrzebować, aby cieszyć się komfortową rozgrywką przy Gears Tactics. Producent przedstawił już minimalne i rekomendowane wymagania sprzętowe gry. Oczywiście najważniejszym elementem będzie odpowiednia karta graficzna. Należy również zwrócić uwagę na procesor, a także wymagany zasób pamięci RAM. Szczegółowe informacje przedstawiamy w poniższej tabeli. Sprawdź, czy twoje podzespoły będą wystarczająco mocne, abyś mógł zagrać. 

Minimalna konfiguracja sprzętowa obejmuje procesor Intel Core i3 Skylake lub AMD FX-6000. To urządzenia, które wyróżniają się bardzo atrakcyjnym stosunkiem jakości do ceny. Dokładnie to samo można powiedzieć o proponowanych kartach graficznych – GeForce GTX 750 Ti oraz Radeon R7 260X. Natomiast minimalny zasób pamięci RAM powinien sięgać 8 GB. Ponadto musimy przygotować 45 GB wolnego miejsca na dysku twardym, aby móc zainstalować grę. Do obsługi Gears Tactics potrzebujemy najnowszej wersji systemu operacyjnego Windows o architekturze 64-bitowej. Tak skomponowana konfiguracja umożliwi zabawę, jednak konieczne może okazać się obniżenie jakości detali graficznych, aby uzyskać oczekiwaną płynność animacji. 

 

Dowiedz się więcej

Jeżeli Twój komputer nie pozwoli na uruchomienie gry, będziesz mógł sięgnąć po edycję konsolową. Gears Tactics pojawi się również na Xbox One. W tym miejscu warto podkreślić, żę najnowsza wersja urządzenia o nazwie Xbox One X pozwoli na zabawę w rozdzielczości 4K. Oczywiście należy pamietać, aby wybrać telewizor, który również obsłuży tę technologię. To doskonała propozycja dla wymagających graczy. 

Gears Tactics – jaki komputer wybrać?

Jaki zestaw komputerowy sprawdzi się najlepiej, aby cieszyć się wygodną rozgrywką? Doskonałym wyborem będzie szybki procesor Intel Core i5 Coffee Lake lub AMD Ryzen 3. Warto również sięgnąć po wysokiej jakości kartę graficzną – GeForce GTX 970 lub Radeon RX 570 z pamięcią 4 GB. Natomiast wymagana pamięć RAM to 8 GB. Powinniśmy pamiętać również o środowisku DirectX 12. Oczywiście w przypadku rekomendowanej przez producenta konfiguracji również musimy zainstalować system Windows 10 o architekturze 64-bitowej. Taki sprzęt komputerowy nie tylko pozwoli na grę w Gears Tactics, ale również znakomicie się sprawdzi podczas zabawy przy wielu innych nowych produkcjach. Należy podkreślić, że powyższe podzespoły możemy kupić w atrakcyjnych cenach. To bardzo wydajne urządzenia. 

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 13:04
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.