Udostępnij
Skomentuj

Fotele gamingowe ze skóry naturalnej- poradnik

Jaki fotel gamingowy ze skóry naturalnej wybrać? Fotel której marki będzie najlepszy? Ceny foteli ze skóry naturalnej.

Fotel gamingowy a biurowy – na czym polega różnica? 

Przy niezbyt częstym korzystaniu z komputera można nie odczuć różnicy między fotelem gamingowym, a biurowym, jeśli chodzi o wygodę. Krzesła biurowe, w zależności od konstrukcji, użytego materiału oraz dodatkowych elementów, takich jak zagłówek czy regulowane podłokietniki mogą dorównywać pod względem komfortu fotelom gamingowym. Jednak z reguły znacząco różnią się od siebie. Dostrzegalną różnicę w wygodzie można zauważyć pod długich sesjach gier PC, gdyż fotele gamingowe są tak zaprojektowane, aby odciążyć kręgosłup i zapewnić pełną wygodę użytkownikowi, dzięki odpowiedniej konstrukcji, kształtowi oparcia czy zamontowanym zagłówku i podłokietnikach. 

Polecane fotele gamingowe

Ten podział nie oznacza jednak, że nie można grać na krzesłach biurowych, czy pracować na fotelach do gier. Należy pamiętać jednak, że to właśnie fotele gamingowe zapewniają użytkownikowi zachowanie prawidłowej postawy oraz wysoki komfort.

Uwaga!

Często fotele biurowe mają podobną budowę i parametry do krzeseł gamingowych. Warto dla porównania sprawdzić ofertę obu typów produktu, aby w oparciu o opinie oraz dane techniczne dobrać odpowiedni produkt.

Skóra naturalna – dlaczego warto? 

Fotele wykończone skórą naturalną nie należą do najtańszych. Jest to towar ekskluzywny, na który nie każdy może sobie pozwolić z powodu wysokiej ceny. Krzesła z tego materiału cechują się:

 • Dużą wytrzymałością
 • Niepowtarzalnym wyglądem
 • Jest to bardzo wygodny materiał
 • Dopasowuje się do kształtu ciała
 • Odporne na wgniecenia oraz otarcia
 • Mogą kleić się do skóry podczas upalnych dni

Należy uważać jednak przy zakupie fotela ze skóry naturalnej. Często producenci chcą nam wmówić, że dwoina zastosowana do obicia fotela jest skórą naturalną. Może oczywiście zostać uznana za skórę naturalną gdy spełni pewne wymagania, takich jak grubość materiału . JEdnak często nie ma informacji o tym, że do obicia krzesła została użyta dwoina, ale właśnie skóra naturalna. Skórę naturalną to możemy ją podzielić na dwie warstwy. Górna, bardziej wytrzymała warstwa to dwoina licowa a dolna, mniej wytrzymała to dwoina mizdrowa o strukturze przypominającej welur. Fotele wykonane z “podrobionej skóry naturalnej”  nie są tak wytrzymałe i są bardziej podatne na zniszczenia. 

Tańszym zamiennikiem są fotele ze skóry ekologicznej, ale czy jest to dobry wybór? Krzesłą z tego materiału o nieskiej cenie (400-500zł) zazwyczaj są mało trwałe, podatne na otarcia i wzgniecenia, a także mają śmierdzący, chemiczny zapach, którego trudno się pozbyć. Fotel z tego materiału często klei się do skóry. Istnieją jednak fotele z ekoskóry perforowanej, które mają dziurki, powodujące lepsze odprowadzanie potu ze skóry. Jest to lepsza opcja niż zwykły wariant, jednak dodatkowe małe dziurki mogą powodować większe ryzyko przetarć na fotelu. Można kupić dobry fotel ze skóry ekologicznej, gdzie materiał jest grubszy, bardziej usztywniony i trwały. W takim wypadku trzeba się liczyć z większymi kosztami, lecz warto kupić ten tańszy zamiennik bardzo podobny jakościowo do fotela ze skóry naturalnej. Polecamy fotel gamingowy Akracing ze skóry ekologicznej.

Na co należy zwrócić jeszcze uwagę? 

Podczas zakupu odpowiedniego fotela ze skóry naturalnej należy wziąć kilka istotnych elementów, które decydują o jego wytrzymałości, wygodzie oraz prozdrowotnych właściwościach (utrzymanie prawidłowej postawy podczas grania).

 • Konstrukcja – szkielet fotela powinien być wykonany z wytrzymałego materiału, na przykład metalu. Dobrze jest, gdy szkielet jest dodatkowo wzmacniany, ponieważ zwiększa to jego trwałość. Oparcie powinno mieć kubełkowy kształt, gdyż tego typu budowa idealnie wpasowuje się w sylwetkę gracza oraz zapewnia mu maksimum wygody. Ergonomiczny kształt kubełkowy pozwoli na zachowanie odpowiedniej postawy podczas użytkowania komputera. W morele.net można spotkać wiele dobrych foteli ze skóry naturalnej o wytrzymałej i wygodnej konstrukcji.
 • Wysokość i kształt oparcia – Wysokość fotela gamingowego ze skóry naturalnej należy dobrać do indywidualnego wzrostu. Warto sprawdzić czy krzesło na opcję regulacji wysokości oparcia w tył i do góry – to bardzo praktyczny element.  Oparcie fotela powinno mieć ergonomiczny kształt, z wypukłością na odcinku lędźwiowym oraz na karku lub regulowanymi poduszkami, które można dowolnie regulować.
 • Zagłówek oraz profil krzesła – zagłówek pozwala wygodnie oprzeć głowę, przy tym pozwalając użytkownikowi na ergonomię pracy oraz pełen komfort. Profil krzesła powinien dobrze przylegać do odcinka kręgosłupa (powinien mieć kształt zbliżony do litery “S”)
 • Podłokietniki  – Najlepiej gdy są to podłokietniki profilowane. Powinny być komfortowym oparciem dla rąk użytkownika. 
 • Funkcje i mechanizmy  – Warto sprawdzić czy fotel do gier ze skóry naturalnej posiada regulowane podłokietniki, odchylane oparcie czy funkcję TILT (możliwość lekkiego bujania się).
 • Maksymalne obciążenie – Ten wskaźnik wskazuje, jaka może być maksymalna waga udźwigu fotela. Nie można przekraczać wartości maksymalnego obciążenia, gdyż może to doprowadzić do uszkodzenia konstrukcji czy mechanizmów regulacji. Odpowiednio dopasowany fotel do obciążenia użytkownika posłuży przez dłuższy czas.
 • Design – współcześnie producenci wprowadzają wiele foteli ze skóry naturalnej o różnym kształcie, kolorze czy elementach dekoracyjnych. Najbardziej popularna jest brązowa lub czarna skóra naturalna, która będzie idealnie pasować do każdego wystroju pomieszczenia
 • Dostępny budżet – należy także wziąć pod uwagę to, ile pieniędzy chcemy przeznaczyć na zakup fotela ze skóry naturalnej

Jakie są ceny foteli gamingowych ze skóry naturalnej?

Sama skóra naturalna jest drogim materiałem, a ceny foteli gamingowych z tego materiału należą do produktów z górnej półki. Ceny zaczynają się od 1500 zł i do góry, tak więc należy dobrze zastanowić się nad zakupem i dokładnie przeanalizować parametry techniczne, rankingi popularności oraz opinie i recenzje klientów dotyczące foteli gamingowych z tego materiału. Należy kupować krzesła do gier jedynie od renomowanych marek, by nie zaskoczyć się niemile jakością produktu oraz brakiem wygody. Można też w dobrej cenie kupić wygodne i wytrzymałe krzesła z ekoskóry. Najbardziej popularni producenci foteli gamingowych, którzy mają w swoim asortymencie fotele ze skóry naturalnej i ekoskóry to:

 • fotele Akracing
 • fotele Ttesports
Warto wiedzieć!

W naszym sklepie internetowym morele.net często sprzedawane są produkty w promocjach po obniżonej cenie. Można trafić na dobrą okazję i bardzo tanio kupić fotel gamingowy dobrej marki. Bądź na bieżąco z naszą ofertą, by nie przegapić okazji na swój wymarzony zakup. 

Udostępnij
3,7
3 oceny
1 komentarz
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (1)

Coś nie za dużo tych foteli ze skóry naturalnej macie... 2 sztuki w cenie prawie 3k.
Specjalista Morele | 08:42
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.